Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Marcin »

Ja kupowalem i serwisuje w Gaju pod Krakowem, Wadowscy, i jestem zadowolony z calej usugi. Duzy plus dla calej zalogi.
Auto sprawdzilem dosc dokladnie przy odbiorze + mialem mozliwosc zobaczenia go swiezo po zjechaniu z lawety, jeszcze zafoliowane, pozniej juz przygotowane do wydania. Sprawdzalismy miernikiem grubosci lakieru rowniez. Pamietajcie, to wasze pieniadze, nie ma co sie "wstydzic".
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Bandi »

Powiem tak, byłem odebrać samochód we trzy osoby, każdy się przyglądał no i stało się, każdy się tak zafascynował i nikt nie zauważył pofałdowanej skóry na tylnych oparciach, bardzo dziwnej skazy lakieru na zderzaku przednim na listwie ze znaczkiem kia (listwa przed maską i zderzak to jedna całość), uszkodzonej uszczelki w drzwiach tylnych, prawie w ogóle nie otwieranych z prawej strony znalazłem to przez przypadek przy myciu samochodu :o Więc teraz wiem z autopsji, że trzeba auto dosłownie prześwietlić przy odbiorze :shock: Wiem jest gwarancja ale jakiś niesmak pozostał, w końcu nowe auto a tu jakieś niedoróbki, listwę pomalowali na nowo jest oryginał, na wymianę oparcia czekam aż się odezwą że doszło i uszczelka do drzwi, czeka już w salonie na mnie, jak będzie wszystko to o jednym razie zadziałają. ;)
Kia Optima GT-Line SW
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Virulent »

Większość ludzi zakup nowego samochodu i jego odbiór traktuję jak jeden z najwspanialszych dni w życiu. Niestety to powinien być jeden z dni gdzie będziemy zimni jak lód a wszystko wokoło nas chce oszukać.
Swego czasu kupiłem Peugeota 207, po miesiącu miałem nim wypadek. Po dachowaniu auto zwęziło się o kilkanaście centymetrów po czym wpadło bokiem do rzeczki. Auto z ubezpieczenia wymieniono mi bezgotówkowo na nową 307, wrak został u dealera w rozliczeniu. Po pół roku 207 został sprzedany jako nowy samochód w salonie a mnie obciążono przeglądem zerowym. Po piśmie do Peugeot Polska dealer już nie sprzedaje Peugeotów tylko Skode, ale ktoś kupił i jeździ autem powypadkowym myśląc że kupił nówke w salonie
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

Virulent pisze:zakup nowego samochodu i jego odbiór traktuję jak jeden z najwspanialszych dni w życiu. Niestety to powinien być jeden z dni gdzie będziemy zimni jak lód a wszystko wokoło nas chce oszukać.
nie no kaman, samochód to samochód, co w tym wspaniałego, jeśli nie kupujesz perfekcyjnego mustanga v8 z 1969?
Towar jak każdy inny. No chyba że mowa o polskim rynku samochodów używanych, który jest tak patologiczny że bolą zęby - i to za sprawą zarówno kupujących, jak i sprzedających.
Cebulowanie salonów na nowych samochodach to margines. Idziesz, odbierasz, jeździsz, jak coś nie pasuje to zgłaszasz. Żadnej filozofii.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: PawełC »

Marcin pisze:Ja kupowalem i serwisuje w Gaju pod Krakowem, Wadowscy, i jestem zadowolony z calej usugi. Duzy plus dla calej zalogi.
Auto sprawdzilem dosc dokladnie przy odbiorze + mialem mozliwosc zobaczenia go swiezo po zjechaniu z lawety, jeszcze zafoliowane, pozniej juz przygotowane do wydania. Sprawdzalismy miernikiem grubosci lakieru rowniez. Pamietajcie, to wasze pieniadze, nie ma co sie "wstydzic".
Mam pytanie Marcin?
Czy zgłaszałeś dilerowi że chciałbyś obejrzeć samochód świeżo z lawety? Będę odbierał w tym samym salonie i chciałbym wiedzieć czy nie będzie problemów z tym jeśli chciałbym go obejrzeć od razu po dostarczeniu. Czy oglądałeś go zaraz jak go z lawety ściągali czy już stał (np. jeden dzień) i dopiero wtedy? Jaka grubość lakieru powinna być przy sprawdzaniu miernikiem żeby być spokojnym?
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

Jak będą chcieli przewalić na dostawie, bo np auto uszkodzone, to i tak przewalą - zawołają Cię po naprawie i tyle, folie zawsze można z powrotem przykleić. Wyluzuj.
Grubość powłoki lakierniczej zależy od wybranego koloru i rodzaju lakieru, ale ważne, żeby była mniej więcej równa na wszystkich elementach. Przeważnie lekko poniżej 200um.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: PawełC »

Ogólnie to luz :) ale jak się człowiek naczyta o "przygodach przy odbiorze" to się można zastanowić.. ;)
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

To margines.
Ja poprosiłem o fotki po zdjęciu z lawety, z czystej ciekawości. Auto było już na parkingu dilera, przed zdjęciem folii i dołożeniem gadżetów montowanych na miejscu.

Co wy na to, żeby nie zaśmiecać dalej wątku o niedomaganiach? Może osobny temat o odbiorze auta?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: PawełC »

Fitki to zrobili bo ich o to poprosiłeś? Czy to standard że robią?
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

poprosiłem, jeszcze jak samochód był w drodze.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”