Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: MTomalak »

120 zł powiadasz?
Na stronie producenta są za 180 zł.
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

sam byłem zdziwiony jak zobaczyłem fakturę, ale takie zdziwienia lubię :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Marcin »

Auto naprawione, uszkodzila sie wiązka do czujnikow parkowania. Tymczasowo naprawiona i zamowiona nowa na wymiane. Duzy plus na KIA Wadowscy – na czas naprawy musialem pojechac na spotkanie w miescie – bez problemow dostalem Optime GTLine na ten czas, zeby sprawnie dojechac na miejsce. Da sie? Da sie.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
MateuszL
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:51
model samochodu: Optima

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: MateuszL »

Ja już po trzecim przeglądzie wiec 90k na liczniku, mała aktualizacja dotycząca żółtego przebarwienia na zderzaku, obszar zaczął się powiększać i byc bardziej wyraźny a także wyszła nierówność na lakierze po ostatnim lakierowaniu tego miejsca, jak to zobaczyli jednak postanowili poprawić lakierowanie. Prawdopodobnie przed lakierowaniem niedokładnie oczyścili materiał. Ogólnie bez usterek, choć także od czasu do czasu zacina mi się tempomat i nie zawsze restart silnika pomaga, na komputerze w ASO nic się nie pokazuje więc dla nich nie ma tematu tak jak i nie ma tematu nie zawsze działającego kluczyka przy otwieraniu/ zamykaniu samochodu, zauważyliście coś podobnego u siebie?
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Razg »

Z niedziałającym kluczykiem miałem na początku problem i pomogło... nienoszenie go przy innych nadajnikach bądź przedmiotach które mogą zakłócać sygnał. Na tyle telefonu mam naklejoną blaszkę, która magnesem mocuje tel do uchwytu w samochodzie. Jeśli kluczyk jest w kieszeni/torbie obok telefonu - nie działa :)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Piotrek »

Na zacinający się tempomat pomaga naciśnięcie hamulca - było o tym wspomniane w którymś z wątków.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

a ja dzisiaj zaliczyłem wku$%. Od rana lało jak z cebra, nawet jak małą zawoziłem do przedszkola. Wróciłem do domu, robię śniadanie a tu w domofonie sąsiadka mówi, że mam pootwierane okna w aucie. Patrzę przez okno i faktycznie wszystkie szyby maksymalnie opuszczone. Szybko z pilota i je domknąłem. Czy ktoś próbował programowania tak, żeby czujnik deszczu domykał szyby? Fotel pasażera osuszyłem grzaniem stołka ale tył... Córa siedziała jak na nasiadówie :x
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

Dzisiaj zauważyłem dziwny kształt na skórze kierownicy, chyba ją przetarłem. Na liczniku ledwo 51kkm a tutaj taki psikus :(
A i na sprzęgle gumę starłem do blachy. Pisaliście żebym w szpilach nie jeździł, teraz wiem, że duży protektor to też nie to ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Linkpl »

Nie wiem jeszcze co jest powodem na tą chwilę, ale mój diesel ostatnio ciężko pali rano. Musi po prostu pokręcić 4-6 sekund zanim załapie i zaczną chodzić wszystkie garczki. Dzieje się tak tylko rano jak jest chłodniej. Jak były temperatury 8-12 to palił trochę gorzej, ale teraz to już przeginka, więc pora na ASO, niech go rychtują jutro.

Czy miał ktoś podobny problem ??
https://youtu.be/YtSi9dfVm3s

@Seb
U mnie 49k km i na razie nie ma większych problemów ze zużyciem materiałów, kierownica jest delikatnie wyślizgana z lewej strony, ale to raczej norma, jak się trzyma z reguły w jednym miejscu.

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Linkpl pisze:Nie wiem jeszcze co jest powodem na tą chwilę, ale mój diesel ostatnio ciężko pali rano. Musi po prostu pokręcić 4-6 sekund zanim załapie i zaczną chodzić wszystkie garczki. Dzieje się tak tylko rano jak jest chłodniej. Jak były temperatury 8-12 to palił trochę gorzej, ale teraz to już przeginka, więc pora na ASO, niech go rychtują jutro.
Problem ze świecami żarowymi, albo któreś uszkodzone, albo odpala na nie do końca nagrzanych. Spróbuj włączyć tylko zapłon i po nagrzaniu się świec (zgaśnie kontrolka) odczekać jeszcze z 5-10 sekund żeby je dobrze dogrzać i dopiero odpalić.
Koniecznie zrób z tym porządek bo jak temperatura spadnie jeszcze z 5 stopni to już nie odpalisz.

Przy wymianie świec (bo pewnie Cię czeka) dobrze żeby stare zostały obejrzane przez fachowca bo mogą dużo powiedzieć o ewentualnych nieprawidłowościach spalania w silniku.
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”