Nowa Kia Optima II - opinie

forum użytkowników modelu Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Postautor: Piotrek » 03 mar 2018, 17:51

To może teraz pełna historia coby nie robić burzy w szklance wody o "zwrot za olej":
Na przeglądzie po 15k km poprosiłem o sprawdzenie filtra kabinowego. Okazało się że jest, tu cytat "cały czarny". Zapytałem więc czy mi go wymienią w ramach pakietu serwisowego. Pan w serwisie powiedział że nie. Zapytałem dlaczego skoro pakiet jest na serwis w kwocie 2500pln i teoretycznie mogę w tej kasie wymienić np amortyzator (nie dostałem nigdzie doprecyzowania, że pakie opiewa TYLKO na przeglądy - w książkę gwarancyjną mam wbite, że jest 2500zł do wydania na serwis w kia przez 4 lata lub do 60k km przebiegu). Pan mnie uświadomił, że pakiet jest tylko na przeglądy. W związku z tym zapytałem czy skoro tak gdy przywiozę na przegląd swój olej bo wolę Motul od Lotosu to czy w pieniądzach, za które powinien być olej wydadzą mi filtr kabinowy (będący w harmonogramie), bądź odpiszą mi kwotę przypadającą na olej i będę ją mógł wykorzystać na dajmy na to odgrzybianie klimatyzacji (czego w pakiecie nie ma). Pan w serwisie nie wiedział i miał się dopytać.

I tak właśnie wygląda historia ze zwrotem kasy za olej. Mam nadzieję, że uspokoiłem nią wasze zbulwersowane umysły - no bo jak to zwrot za olej?! Pewnie jeszcze frytki by chciał w zestawie 8-)

Linkpl kasy za dojazd oddawać nie muszą. Niemniej ford oferuje w pakiecie przeglądów odbiór samochodu spod domu i dostarczenie zastępczego na ten czas, więc jeśli szukasz takiej opcji to pomyśl o fordzie w przyszłości :twisted:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek

Postautor: vilip76 » 12 mar 2018, 17:10

Chyba jakiś statek z Korei niedawno przybił do brzegu, bo wokoło same optimy mnie mijają :D
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Awatar użytkownika
vilip76

Postautor: Piotrek » 12 mar 2018, 17:28

W rzeczy samej końcem lutego miała być pierwsza dostawa optim anno domini 2018 :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek

Postautor: PawełC » 13 mar 2018, 06:47

08. marca dostałem info z salonu że samochód jesy już w polsce tylko czeka na oclenie :) pewno reszta też dopłynęła :D
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
PawełC

Postautor: pyton1985 » 13 mar 2018, 21:19

Moja dopiero około 20 Kwietnia .Choć 9 Lutego wyprodukowana.
pyton1985

Postautor: PawełC » 14 mar 2018, 09:38

Ja w momencie zamówienia 23.01 dostałem info że samochód został wyprodukowany dwa tygodnie wcześniej więc od momentu złożenia w systemie zamówienia przez dilera do momentu aż samochód dotarł do polski minęło 44 dni. Ktoś może się orientuje ile trwa procedura oclenia i transportu do salonu? Diler twierdził że nie jest wstanie powiedzieć.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
PawełC

Postautor: Piotrek » 14 mar 2018, 10:28

Oclenie I transport to około 10 dni - pod warunkiem, że pojazd jest już na placu centralnym. Aczkolwike nie trzymałbym się ściśle tej wartości.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek

Postautor: Bandi » 21 mar 2018, 18:29

Witam i dzisiaj dostałem email, że oparcie fotela tylnego dotarło i czeka na mnie w salonie :o , więc nie wytrzymałem i pojechałem zaraz na wymianę, przy okazji zrobili aktualizacje nawi do tego na zdjęciu, po trasie do domu sprawdzona, wszystko działa jak należy :D serwisant twierdził że musieli sprawdzić czy odbiera satelity bo poprzednie soft, niby był nowy ale miał jakieś niedociągnięcie i nie wszystkim łapało satelity, a teraz poprawili i jest OK, z oparciem również jest już wszystko w porządku, tak jak powinien wyjść jako nowy, ale proces trwał 7 mieś. Ale dobry finał :shock: . Nic tylko teraz użytkować spokojnie, już nie długo przesiadka na letnie opony i felgi ;)
Załączniki
20180321_164335.jpg
Nowy soft i mapy
20180321_164335.jpg (89.92 KiB) Przeglądany 652 razy
Kia Optima GT-Line SW FULL
Awatar użytkownika
Bandi

Postautor: MTomalak » 27 mar 2018, 10:11

Witam wszystkich.

Forum czytam od miesiąca - wtedy to zdecydowałem się na Optimę SW. Ten wątek od deski do deski.
Wybór padł na PB ponieważ chce mieć spokój ;) a poza tym cały czas jeżdżę benzyną.
Wersja to M , względy finansowe ale ma w tej wersji wszystko co trzeba a w porównaniu z moją Ceed SW 1.6 ma aż nadto.

FISH pisze:Jednak ponieważ do momentu odbioru nowego samochodu, jeździłem Cee`dem 1,6 Pb SW L i przejechałem nim 110 kkm, uznałem że mogę zaryzykować.

Spadłeś mi z nieba - możesz porównać jazdę na tych silnikach. Ceedka jak ją wkręcić na obroty to radzi sobie całkiem nieżle a że mam ciężką nogę... To i spalanie w niej oscyluje mi w mieście pod 10l...
Rozumiem, że mimo cięższej wagi w Optimie będę mieć lepiej? Szaleć nie zamierzam ale jak będzie nawet nieco bardziej dynamiczna niż Ceed to biorę w ciemno! Yyyy tzn już wziąłem bo zaliczka poszła a w Optimie nawet nie siedziałem :lol:

Pozdrawiam wszystkich
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
MTomalak

Postautor: Eclipse » 27 mar 2018, 16:52

Jesli typowa miejska jazda i tak jak piszesz masz "ciezka noge" to 2.0 zje ci lekka reka 10 l jak nie wiecej.
Eclipse

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kia Optima