GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

A więc tak w USA wyszedł już biuletyn techniczny producenta na problem z tym wspomaganiem

https://www.cars.com/articles/2011-14-k ... 684027147/

A takie rozwiązanie znalazłem na http://www.optimaforums.com

Podłącz GDS do pojazdu, podłączając VCI do portu OBD II i używając automatycznego vina na GDS, aby zidentyfikować i wyświetlić pojazd na GDS. Wybierz MDPS jako system, przejdź do zakładki leczenia i wybierz rodzaj rozpoznawania steru. Pojawi się rozwijane okno i wybierz kierownicę do wyboru.

Tutaj chłopaki z forum piszą jak w ASO zmieniają ten bo w Polskim twierdzą, że czegoś takiego nie ma.

https://translate.googleusercontent.com ... rOYMc0_THQ

Kolego jak będziesz coś wiedział to daj znać !!!!!!!!!



Jeszcze jedno co znalazłem

"Przedstawicielstwo dealerskie powiedziało mi, że istnieją dwa tryby sterowania "czuć"; normalny i sportowy. Powiedział, że to ustawienie dostosowuje stopień trudności obracania kierownicą, a nie jak bardzo koła przednie obracają się proporcjonalnie do kierownicy. Powiedział, że ustawienie "sportowe" sprawia, że ​​kierownica ma większy opór."

Dlaczego te buraki w polsce mówią, że takiego trybu nie ma ?????

A jeżeli macie stuki to jest przyczyną

https://www.youtube.com/watch?v=BmmVJlF2ZRo
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Jakieś wieści w serwisu ??????????
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Prezes76 »

Chudy jakieś wieści ??
U mnie zrobiło się to samo co u Ciebie po przejechaniu 10tyś.km.Tyle że ujawnia się to przy wyższych prędkościach.
Zaczyna mnie denerwować to auto :evil:
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

http://hyundai-wspomaganie.pl/

Ciekawe czy naprawiają usterkę taka jak nasza ??????????
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Ja z załatwienia tematu w ASO zrezygnowałem, temat jest faktycznie na tyle subtelny, że nie wystarczy wsiąść i przejechać się beznamiętnie autem bo się go nie poczuje, ale w dłuższym użytkowaniu jest irytujący...
Odwiedziłem 2 różne ASO, auto przeszło sporo testów i mechanicznie jest 100% sprawne, wszystko dokręcone, sprawne, wyregulowane, elektronika nie daje żadnych błędów - a jak błędu nie da to oni są ślepi. W jednym ASO zupełnie nie widzą problemu i mają mnie za wariata, a w drugim kierownik serwisu podziela moje odczucia, ale totalnie nie wiedzą co z tym zrobić, żeby coś wymienić na nowe to muszą wiedzieć co i dostać refundację KIA, a nie mają do tego podstaw i nie wiedzą co wymienić...
Tak więc sytuacja patowa, napisali do KIA oficjalne pismo z opisanym problem i czekają na odpowiedź, mówią że jeśli problem będzie zgłaszany przez innych to jest duża szansa, że KIA podejmie jakąś akcję, ale mówią też, że jestem jedynym klientem który z czymś takim przyjechał.
Więc jeżdżę jak jest i mimo że mnie to irytuje to staram się nie zwracać na to uwagi.

zetek - można spróbować się z nimi skontaktować i podpytać, może znają problem
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Też mi to przeszło przez myśl tylko dlaczego z drugiej strony płacić za coś co powinien zrobić serwis. ASO, które znam kierownik mówi, że owszem coś takiego występuje i nic się nie dam z tym zrobić. Sam powiedział, że jak jechał na szkolenie do Warszawy ( około 300 km) to go ręce bolały i też już mieli osoby, które to zgłaszały. Mnie tylko wciąż zastanawiają te ustawienia na których piszą forach USA, ale u nas twierdzą, że ich nie ma
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: devil1234 »

chudy

Czy problem dopadł też GT czy narazie odczuwasz to tylko w GT-LINE?
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

devil1234 pisze:chudy

Czy problem dopadł też GT czy narazie odczuwasz to tylko w GT-LINE?
W GT na razie wszystko OK, ale układ wspomagania w tych dwóch autach jest dokładnie taki sam, więc jest szansa że problem też się pojawi.

tak czy siak, jak u kogoś pojawia się ten problem to powinien zgłaszać do ASO i truć im tyłek to może coś z tym w końcu zrobią
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Prezes76 »

Zgloszę to na bank tylko jak będę w PL.To mi się stało w Niedzielę i już nie było czasu zajechać do ASO.Bedę im truł aż coś z tym zrobią.Przy okazji zgloszę parujące reflektory LED(skandal),odkształcające się fotele niby skórzane itd.Strach pomyśleć co z tego auta zostanie przy przebiegu 200tyś km-pewnie już wspomnienie.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: bidżej »

w sumie moze warto zapytac tez w DE? Poki co nie mam u siebie tego problemu, ale generalnie moj salon jak dotad reagowal na wszystko jak zloto - moze Niemcy cos wiedza / sa bardziej dociekliwi etc...?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”