Kilka pytań przed zakupem

forum użytkowników modelu Optima
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: Linkpl »

Witam,

Będę za niedługo użytkownikiem nowej/demo KIA Optima Gt line 1.7 CRDi 7DCT.
Oglądałem w ostatnim tygodniu kilka sztuk tego samochodu, nowe wiadomo jak to nowe, ale chciałem poszukać jakiegoś DEMA, żeby nie płacić za jakość - nowość której nie potrzebuję.
W sumie dostałem bardzo dobrą propozycję i lisingu zakupu noweg auta i możliwość kupna DEMA (auto z kwietnia tego roku i 1000 km przebiegu) . W sumie różnica wychodzi po spłaceniu lisingu około 8500 PLN na trzy lata. W przypadku zakupu DEMA tracę możliwość wykonania darmowych 2 przeglądów - 2k pln i gorszy lising niż dilerski - po prostu więcej zarobi bank przy spłacie. Czyli w sumie wyjdzie 6500 PLN na 3 lata.

W sumie to nie wiem co zrobić ... DEMO jest białe a chciałbym czarny ...
1. W demie widać na masce ziarenka pod lakierem, dwie niewielkiej wielkości (1 mm) skazy.
2. Czy niecentralnie ustawiony wlew paliwa jest normalny ?? jak to wygląda w Waszych maszynach.
3. To już widziałem w nie pierwszym samochodzie, ale klamki nie zawsze dochodzą idealnie, czasami coś tam lubi odstawać - też tak macie w wersjach GT ??

To w sumie moje całkowita uwagi do tego DEMA. Czy w nowym aucie spodziewać się tego samego ??

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: Seb »

Kolego szukaj innego auta. Serio jeśli zwracasz uwagę na takie detale to możesz się tylko rozczarować.
Ja przy odbiorze sprawdziłem papiery, kolor wnętrza i lakieru. To wszystko.
Co do leasingu to bądź czujny bo mnie już kilka razy chcieli naciągnąć.
I pamiętaj, że kupujesz auto dla siebie i ma się Tobie podobać. Jak nie chcesz białego to szukaj dalej.
Powodzenia.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: bidżej »

co do tych skaz na masce - nie wydaje mi się, żeby coś takiego mogło zjechać z linii, może już ktoś jakąś zaprawkę po kamykach robił...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: Linkpl »

Seb pisze:Kolego szukaj innego auta. Serio jeśli zwracasz uwagę na takie detale to możesz się tylko rozczarować.
Ja przy odbiorze sprawdziłem papiery, kolor wnętrza i lakieru. To wszystko.
Co do leasingu to bądź czujny bo mnie już kilka razy chcieli naciągnąć.
I pamiętaj, że kupujesz auto dla siebie i ma się Tobie podobać. Jak nie chcesz białego to szukaj dalej.
Powodzenia.
Seb, Ja wiem że masz rację ... że w sumie to wszystko to jest takie q... czepianie się psiego ogona, a jaki ogon jest każdy widzi ... Zdaje sobie z tego sprawę, że w sumie to nie ma to znaczenia który samochód wezmę, oba są nowe ... ale chciałem zapytać, czy u Was takie wpadki też się zdarzają ... Jak by nie było nie jest to mało pieniędzy, ponieważ niektórzy za tyle dom stawiają na całe życie ... i nie czepiają się tego czy na bagnie, ale cieszą się, że im na głowę nie kapie. Gdybym ja do tego tak podchodził, to bym nie brał nowego samochodu pod uwagę tylko jeździł dalej obecnym.

Te skazy wyglądały jak byś dosłownie zalakierował ziarno piasku. Na czarnym może nie będzie tak widać ... :D

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: Marcin »

U mnie lakier idealny, ale nie mozna wykluczyc fabrycznych wad - pytanie czy przeszlyby przez kontrole jakosci?
Natomiast moze i dobrze Seb napisal – skoro zauwazasz takie rzeczy i ma cie to irytowac, to moze warto wydac troche wiecej (z tego co widze, to roznica nie bedzie kolosalna) i miec nowiutenkie auto. Bo w takim demo, to po czasie znajdziesz pewnie jeszcze kilka innych kwiatkow – tutaj wgnioteczka, tam jakas ryska na plastiku etc.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: Linkpl »

Zastanawiał mnie jeszcze słupek C, kończący tylne drzwi. Po jednej i po drugiej stronie nie był idealnie płaski w miejscu w którym być powinien, tylko jakiś taki wygnieciony w sensie jak by go ktoś powgniatał ... o dziwo wyglądało to z jednej i z drugiej strony inaczej, ale na obu słupkach było widoczne ... Po prostu oba tylne słupki - te z czarnym lakierem nie były idealnie płaskie ... tylko takie dość duże wgnioty, nie wiem czy to technologia wykonania czy jakieś zjawisko fizyki kwantowej ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: Seb »

jedź do innego salonu albo w tym samym poszukaj innego egzemplarza i porównaj. Jeśli są uszkodzenia od użytkowania to niech sobie w buty wsadzą takie sztuki.U mnie takich nie ma (choć przyznam, że się nie przyglądałem).
W takiej sytuacji to musiałbyś pisać co jest nie tak przy zakupie bo później wmówią, że widziałeś, wziąłeś i pasowało przy odbiorze, a teraz kombinujesz. Chcesz być pewien i mieć komfort wyboru zamów do produkcji.
Tak jak pisałem. Tobie ma się auto podobać.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: Linkpl »

Zamówiony, więc co przyjdzie to zobaczymy ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: Parada »

powodzenia, daj znać na kiedy termin :)
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Kilka pytań przed zakupem

Post autor: Linkpl »

Parada pisze:powodzenia, daj znać na kiedy termin :)
Salon nie wyrobił planów sprzedażowych, to im się bardzo spieszy, żeby docisnąć jeszcze w listopadzie i ma być na ten miesiąc. Były chyba 4 kolory dostępne: perła, czarny ciemny szary i granatowy. Wziąłem wersje GT line z "dizlem" w automacie. Kolor Platinium graphite ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”