DIESLE czy BEZN

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Seb »

Nie ukrywam że bardzo mnie cieszy brak dwunastu. W poprzednim aucie miałem i tutaj widzę duży plus dla Optimy. Tam gdzie TSI szarpało Optima spokojnie przyspiesza.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: bondarek »

mileq pisze:... Z drugiej strony Optima nie jest autem o sportowym zacięciu, to jest superwygodne duże auto, aby zapiąć 120 czy 140km/h na tempomacie i przejeżdżać w komfortowych warunkach setki kilometrów ...
Z pierwszą częścią nie mogę się zgodzić, z 2.0 T-GDI sportowego zacięcia jest w sam raz :), co do drugiej części całkowicie się z tym zgadzam szczególnie po trasie Zamość-Split, zrobionej na raz z rodziną (2 + 2) bagażnikiem zapakowanym na wakacje czyli do końca, bez wysiadania (nie licząc tankowania i siku rodziny ;) ).

Diesel czy benzyna? Zdecydowanie benzyna, stopień skomplikowania silników wysokoprężnych jest tak duży, turbodoładowane jednostki benzynowe na tyle sprawne i bezawaryjne, że wg mnie diesel traci jakąkolwiek przewagę, a ze względu na swoją konstrukcję kultura pracy tego silnika jest okropna :(. Dziś stałem w kolejce na prom ok 20 min w upale 35 stopni, auto cały czas pracuje, klima na full, a obok mnie stoi całkiem nowe BMW z dieslem i cały czas słychać jego "klekot". Nie wiem jak pracuje diesel w Optimie, ale benzynowego silnika w ogóle nie słychać i nie czuć (całkowity brak drgań), wielu znajomych pyta czy ten samochód ma system auto start-stop. Diesla nie da się całkiem wyciszyć bo drgania i tak będą przenoszone na nadwozie.
OPTIMA GT +tech 2017
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: FISH »

Ja natomiast napiszę tak:
Zapewne Panowie mają rację pisząc że OPTIMY są dwie. Pierwsza to wolnossąca benzyna, która na pewno nie jest autem sportowym, tylko komfortowym z pewnym zapasem mocy, umożliwiającym w miarę sprawne poruszanie się po naszych drogach. Uważam, że nawet skrzynia biegów (manualna) nie znosi wręcz szybkiej, agresywnej zmiany zakresów. Myślę że jej zestopniowanie dobrano tak, aby preferować długie, niezbyt śpieszne nabieranie prędkości. Oczywiście, nie jest to SEICENTO (z całym szacunkiem) i kiedy trzeba, to i „przycisnąć” się da. :)
Zapewne inaczej wygląda to w wersji GT, gdzie i koni i momentu jest „nieco więcej”. :mrgreen:
Wszystko zależy kto czego oczekuje. I oczywiście coś za coś. Zawsze jest tak, że za przyjemności trzeba płacić.
Natomiast co do kosztów, to opiszę wczorajszą trasę: długość niespełna 200 km. Około 50 km drogą expresową z prędkością na tempomacie 135 :oops: , reszta to zwykła „krajówka”. Ruch spory, wyprzedzanie, kilkukrotna redukcja z 6 do 4 i obroty do 5500. Wynik po wjeździe do garażu – średnia prędkość 76 km/h, średnie zużycie 7,1 l/100km.
Moim zdaniem – nie jest źle.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Prezes76 »

Witam,
Ja napiszę tak:
Jak dla mnie diesel może nie rakieta,ze startu zatrzymanego nie ma co się ścigać ale eleastyczność w czasie jazdy wystarczająca,nie boję się wyprzedzać na lokalnych drogach.Do 200km/h bez problemu się rozpędza(jechałem już 220km/h) i jeszcze czuć było że ma chęć pojechać więcej.Klekot silnika mi nie przeszkadza ale wyciszenie jest bardzo dobre i nawet na wolnych obrotach nie jest uciążliwe.Za to spalanie małe a wygoda pewnie tak jak w benzynie na dobrym poziomie.
Dla przykładu trasa Konin-Hamburg-Bremen-Konin,dojazd do austostrady A2 do 120km/h, na autostradzie w PL 140km/h a w Niemczech od 160-180km/h plus miasto Hamburg,Bremen-wynik 6,4l/100 :D więcej niż zadowalająco.Na zbiorniku zrobione 1183km.Dla mnie super-wygodnie,oszczędnie i wcale nie tak wolno :)
Załączniki
IMG_20170704_214040.jpg
IMG_20170704_214040.jpg (41.15 KiB) Przejrzano 2223 razy
IMG_20170704_214051.jpg
IMG_20170704_214051.jpg (42.03 KiB) Przejrzano 2224 razy
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Sigma_74 »

a czemu skazówka nie stoi na 90 stopniach ?

poza tym zastanawiam sie ile to bedzie palio w trasie przy 130 km/h - bo ja tylko trasa.
jaki interfejs diagnostyczny kupić do niego ?
mam vagowe urządzenia ale czy do kia podejdzie ...
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Seb »

ten wskaźnik nie dotyka 90 u mnie też. Co do programowania to nie pomogę.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Prezes76 »

Sigma_74 pisze:a czemu skazówka nie stoi na 90 stopniach ?

poza tym zastanawiam sie ile to bedzie palio w trasie przy 130 km/h - bo ja tylko trasa.
jaki interfejs diagnostyczny kupić do niego ?
mam vagowe urządzenia ale czy do kia podejdzie ...

Te typy tak mają-wskaźnik przed 90.Chyba błąd programowy bo dogrzewa się bardzo szybko.
Przy 120-130 km/h spokojnie 5,2-5,3 l/100

Vag to raczej tylko do grupy VW-myślę że tu nie zagra.... :)
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Sigma_74 »

benzyny ....
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
juventinio
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2017, 09:12
model samochodu: CEED SW
Soon Optima

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: juventinio »

Do 200km/h bez problemu się rozpędza(jechałem już 220km/h)
te 220 km/h to tylko na Twoim liczniku. Mocno Ci przeklamuje.
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Prezes76 »

Być może.....nie mierzyłem fachową aparaturą.Napisałem to co pokazał licznik.
Sprawdzę ile przekłamuje przy najbliższej kontroli radarowej..... :lol:
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”