Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Fifarafa83
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2016, 00:04
model samochodu: Optima 2017
Lokalizacja: Opolskie

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Fifarafa83 »

gerwazy pisze:Dodam jeszcze że teraz w grudniu ruszyła akcja serwisowa dla kia optima. wgrywaja soft do głównego kompa. cos poprawili ze sterowaniem silnika ale nie znaja szczegółów aktualizacji bo instrukcja jest po angielsku....dosłownie, cytuje :)
Zauważyłem że silnik jest żwawszy ma jakby wiecej wigoru. bardziej czuly na pedal gazu ale wiecej powiem jak pojezdze dluzej...
Witam, odbieram za 2 tygodnie białą GT-line. Czy jest sens prosić od razu o tą aktualizację?
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Adambdg »

Cześć,

przede wszystkim chciałbym przywitać się że wszystkimi i podziękować za dzielnie się spostrzeżeniami.
Dzięki lekturze tego wątku dowiedziałem się kilku interesujących rzeczy.
Odebrałem dziś GT, przejechałem jakieś 100km w nocy i dostałem parę razy długimi od nadjezdzajacych z przeciwka.
Mam nadzieję, że regulacja wysokości w ASO pomoże.
Poza tym jestem zachwycony, miałem wątpliwości czy może Superb... ale już wiem, że dokonałem właściwego wyboru :)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Adambdg szerokości i niech to będzie jedyna "usterka"
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Witamy, to się chwali kolejne GT na drodze. opisz coś więcej o swoim samochodzie: kolor, kombi czy sedan, czy full wypas itp.. Wrażenia?? No to ciekawe co do świateł żeby skośnoocy przyjaciele nie mieli punktu kontroli jakości przed wypuszczeniem samochodu z fabryki? to nie pierwszy przypadek? ja rozumie jeden dwa ale na tym forum jest już co najmniej kilku co miało ten problem.
Kia Optima GT-Line SW
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Deniorek »

Bandi pisze:Witamy, to się chwali kolejne GT na drodze. opisz coś więcej o swoim samochodzie: kolor, kombi czy sedan, czy full wypas itp.. Wrażenia?? No to ciekawe co do świateł żeby skośnoocy przyjaciele nie mieli punktu kontroli jakości przed wypuszczeniem samochodu z fabryki? to nie pierwszy przypadek? ja rozumie jeden dwa ale na tym forum jest już co najmniej kilku co miało ten problem.
No nie pierwszy przypadek niestety. Ja miałem beznadziejnie ustawione światła w swojej GT, bo były za wysoko podniesione (szczególnie i przede wszystkim po stronie kierowcy) i zezowały na boki. Mega dziwna sytuacja, że taka fuszerka przechodzi. Albo w fabryce KIA mają inne normy po prostu. ;) Bynajmniej po wyregulowaniu świateł ANI JEDNA osoba już mi nie zaświeciła długimi. A zrobiłem kolejne 2 tys. km od tego momentu.
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Adambdg »

Dzięki.
Dam znać czy wizyta w ASO rozwiąże problem.

Kombi nie 'gadało' do mnie, a sedan wręcz przeciwnie, ma to coś, co wywołuje uśmiech na twarzy, kiedy spojrzę na zaparkowane auto (czy to normalne? :D ).
Wybór był więc prosty.
Kolor gravity blue.
Pakiet technologiczny i szklany dach.
Wrażenia? To moje pierwsze auto z automatem, dodatkowo aktywny tempomat i asystent utrzymania toru jazdy, które też są dla mnie nowością, to powoduje, że prowadzenie różni się od tego do czego przywykłem (in plus).
Audio trochę poniżej oczekiwań, ale jestem spaczony pod tym względem.
Ostrzejsze przyspieszenie i hamowanie, szybsza jazda po zakrętach - na to jeszcze przyjdzie czas.
Moje obecne auto to diesel 178 KM/400 Nm, 4 koła skrętne, więc to będzie mój punkt odniesienia.

Wracając do świateł.
Rozumiem, że jak jest AUTO to doświetla boki i samopoziomuje.
Jak jest na mijania to nie doświetla, ale samopoziomuje.
Dobrze to rozumiem?
Może w zwykłym trybie na mijania nie będzie oślepiał...
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Adambdg pisze: Wracając do świateł.
Rozumiem, że jak jest AUTO to doświetla boki i samopoziomuje.
Jak jest na mijania to nie doświetla, ale samopoziomuje.
Dobrze to rozumiem?
Może w zwykłym trybie na mijania nie będzie oślepiał...
Źle rozumiesz ;)
Jak przekręcisz na AUTO to oznacza, że wybierasz opcję samoczynnego włączani się świateł (decyduje o tym czujnik zmierzchu). Możesz też przełączyć na światła postojowe lub mijania przekręcając odpowiednio dalej manetkę.
Na poziomowanie świateł i doświetlenie nie masz wpływu z poziomu manetki.
Oczywiście jak światła mijania nie zostaną zapalone to nie będzie doświetlania
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Adambdg
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:11
model samochodu: Kia stinger gt

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Adambdg »

Seb pisze: Źle rozumiesz ;)
Jak przekręcisz na AUTO to oznacza, że wybierasz opcję samoczynnego włączani się świateł (decyduje o tym czujnik zmierzchu). Możesz też przełączyć na światła postojowe lub mijania przekręcając odpowiednio dalej manetkę.
Na poziomowanie świateł i doświetlenie nie masz wpływu z poziomu manetki.
Oczywiście jak światła mijania nie zostaną zapalone to nie będzie doświetlania
Hej, kwestia czujnika zmierzchu jest dla mnie jasna.
Działa jak w każdym innym aucie.
Chodzi mi o fragment z załącznika.
Załączniki
Afls
Afls
20161211_005756-1024x841.jpg (176.99 KiB) Przejrzano 2938 razy
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Adambdg zwracam honor. Idę po instrukcję i się douczę :oops:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

gerwazy pisze:Dodam jeszcze że teraz w grudniu ruszyła akcja serwisowa dla kia optima. wgrywaja soft do głównego kompa. cos poprawili ze sterowaniem silnika ale nie znaja szczegółów aktualizacji bo instrukcja jest po angielsku....dosłownie, cytuje :)
Zauważyłem że silnik jest żwawszy ma jakby wiecej wigoru. bardziej czuly na pedal gazu ale wiecej powiem jak pojezdze dluzej...
Sami Cie wezwali na tą akcje czy jak się o niej dowiedziałeś? Czy ktoś dzwonił w tej sprawie do swojego dealera? Ja jak byłem na serwisie (wymiana oleju) to wyświetliło im, że mają mi wgrać aktualizację map, zadowolony myślałem, że wgrają mi Android Car Play, a tu tylko nowe mapy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”