Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
daniel_torun
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2016, 07:50
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: daniel_torun »

Witam Was ;)
Mam za sobą 11 tys km. Miasto , autostrady . Nadal nie mam nic do zarzucenia. Jeździ się wygodnie. Automatyczna skrzynia jak dla mnie działa rewelacyjnie Spalanie mam średnie 7.2 i nie zejdę poniżej ;-) Nie oszczędzam ;) Kiedyś jeździłem specjalnie starając się ekonomicznie to było ok 5.9 po mieście , ale nie ma wtedy frajdy;-)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Zauważyłem jedną niedogodność. Mianowicie przejście tunelu środkowego w część ze sterowaniem klimą po stronie kierowcy ma taki "uskok" akurat na wysokości mojego kolana. Nawet po krótkiej jeździe boli kolano bo nie ma równej powierzchni do oparcia tylko to łączenie. Ktoś sobie z tym poradził albo tak ma?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Nopler
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2016, 19:55
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Nopler »

@Seb: gratulacje nabytku!;) Co do uskoku to osobiście nie mam takich doświadczeń.

Panowie: nie mogłem się już powstrzymać i zamieściłem recenzje po 14tys. na autocentrum;)
Kia Optima XL, diesel, sedan, Gravity Blue
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Nopler próbowałem fotel suwać do przodu i do tyłu i chyba coś nie tak nogę ustawiam bo zawsze gniecie :(
Wczoraj śmignąłem 400km głównie krajówkami i autostradą. Prędkość mak. mojego egzemplarza to 222km, szybciej nie idzie, czuć, że jest blokada założona. Spalanie z 410km 10,5l. Jest dobrze :twisted:
Okazuje się, że mam świerszcza w desce rozdzielczej na wysokości środkowego głośnika albo nad ekranem navi. Muszę jeszcze sprawdzić dokładnie.
A w porównaniu do 1,8TSI brakuje trochę elastyczności od 100. W Skodzie przy prędkościach maksymalnych auto było mało stabilne i szum powietrza opływającego dokuczał. Tutaj szumu nie słychać za to silnik od 160 wyje. Można go trochę muzyką zagłuszyć ale jechaliśmy w trójkę i nie chciałem zmuszać pasażera z tyłu do wysiłku przy mówieniu ;)
A i potwierdzam efekt. Czuje się jak George Clooney ;)
I jeszcze jeden efekt na drogach zauważyłem. Jak jeździłem Skodą to ludzie zjeżdżali bo myśleli że to Policja. Teraz nie chcą zjeżdżać tak "chętnie" za to jak wyprzedzę to wątroba kierowców marek premium boli i zaczynają wjeżdżać mi w tył. Oczywiście do pewnej prędkości :twisted: Wczoraj wyprzedzani kierowcy BMW tak reagowali :roll:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Kolejne 400km zrobione, w sumie ponad 1000 od nowości.
Moje spostrzeżenia w stosunku do Octavii 1,8TSI (2010r):
na + to:
- dużo większe wnętrze, czuć przestronność (ale to klasa wyższa od Skody więc nie dziwi),
- jest sporo ciszej przy prędkościach podróżnych (nie słychać opływu karoserii do 160, w skodzie szumiało od 140),
- zawieszenie jest cichsze, nie słychać jego pracy na nierównościach (chyba zasługa wyższego profilu opony),
- zadziwiająca elastyczność jak na silnik wolnossący (od 1500obr wystarczy lekko wcisnąć pedał gazu),
- szerokość i wygoda foteli (w Skodzie też były wygodne ale tutaj jest lepiej),
- gadżety elektroniczne (LKS itp, dzieci myślą, że mam moc Jedi i nie dotykając kierownicy nią kręcę ;) ),
- spalanie przy prędkościach maksymalnych jest niższe niż w Skodzie, choć skoda była szybsza,
- bardzo delikatny pedał gazu,
- bardzo wydajna klima ( w Skodzie nie było takiego komfortu "klimatycznego"),
- zapach nowego auta (w Skodzie zapach plastików był okropny, tutaj jest sporo lepiej),
- efekt Clooney'a, dosłownie wszędzie ;)
na -:
- dźwięk silnika powyżej 4500 obrotów denerwuje dźwiękiem (jakby był wzmacniany tubą, takie bzyczenie w pudełku),
- jednak turbina ma swoje zalety (elastyczność od 100),
- cholerny hamulec elektryczny którego nie można wyłączyć bez zapiętych pasów :evil: i do garażu trzeba wjeżdżać zapiętym
- brak haczyków w bagażniku na zakupy w siatkach (już zakupione będą niedługo mocowane) i w garażu zbieram butelki po z całego bagażnika,
- pasażerowie tyłu skarżą się na zbyt głośną muzykę (to jest chyba wina tego dużego głośnika) a z przodu jest przeciętnie głośno,
- prawie żadna regulacja zagłówków z tyłu
To chyba na tyle. Z uciskaniem konsoli centralnej w kolano sobie poradziłem - trzeba kostkę przysunąć bliżej niej.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

Seb miło poczytać nowe spostrzeżenia.
- Rozwiązanie co do hamulca elektrycznego i zapiętych pasów jest też przy innych markach np: VW Tiguan, więc pewnie kwestia bezpieczeństwa jakiś standard tego rozwiązania :D
- Muzykę idzie ustawić by w tyle było ciszej, a z przodu głośniej, ale pewnie do tego już doszedłeś w ustawieniach...
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Czyli z ręcznym trzeba się przyzwyczaić. Chociaż chyba zaczynam go rozgryzać i mam pomysł na patent żeby się nie włączał (do tych czas prawe nie używałem ręcznego, tylko pierwszy bieg).
Wczoraj Auto Hold zaliczył zawieszenie, tzn jak wciskałem hamulec to się aktywował, jak go puszczałem to się wyłączał :?
Co do muzyki i ustawień to nie mam kiedy posiedzieć w garażu i poustawiać, o czytaniu "ksiąg" nie wspominam :(
Oczywiście moje malkontenctwo nie świadczy o tym, że jestem niezadowolony :twisted:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Machnąłem kolejne 1000km i muszę zweryfikować spostrzeżenia:
- kolano już nie boli, tzn trzeba się przyzwyczaić do innej pozycji niż w poprzednim aucie,
- co do wycia (dźwięku) silnika to występuje na wysokich obrotach i niskich biegach, na 6b. jest cicho do 4÷4,5tys. obrotów jeśli auto jedzie ze stałą predkoscią. Każde zmuszanie do przyspieszenia generuje denerwujący dźwięk
Dla mnie prędkość komfortowa podróży w tym aucie to jest 160÷170. Przy tej prędkości asystent pasa działa tylko na prostych. Jak zaczynają się "łuki" lewo prawo to potrafi się zbuntować i wyłączyć :( U mnie ma zastosowanie tylko jak trzeba założyć okulary przeciw słoneczne itp czynności wymagające chwilowego oderwania uwagi od prowadzenia.
Mam też pytanie. W tym tygodniu zdarzyło mi się kilka/kilkanaście razy, że ginie dźwięk w (radio/muzyka z USB/nawigacja) i wyświetla się komunikat "mowa" i numer 55555 i jeszcze jakieś cyfry. I nic z tym nie można zrobić :evil: Ktoś wie co to jest?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

U mnie nigdy taki komunikat się nie wyświetlił. A Ty już masz najnowsze dane/oprogramowanie z Android Auto oraz Apple Car Play? Niedługo pewnie wszyscy będziemy mogli podjechać na darmową aktualizację i może jakieś błędy będą poprawione w nowej wersji. Ja czekam na te nowe mapy bo ten tom tom czasami potrafi poprowadzić pod zakaz ;d

Kto zauważył nowy cennik? Rok modelowy 2017 Cennik ważny od 28.07.2016
W wersji M i L podstawowy cennik bez zmian, zaś w XL zmiany system Harman Kardon jest teraz w standardzie dlatego podnieśli cenę podstawową. Po za tym w dieslu można teraz kupić wersje GT LINE. Oczywiście nowością długo zapowiadaną jest silnik benzynowy 245KM 6 biegowy automat za 145.900zł.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Roo sprzedawca zapewniał o aktualności map ale jak wjeżdżam do Warszawy od południa to odcinka S8/S7 nie widzi a autostradę A1 wokół Łodzi tak wiec nie wiem co jest nie tak.
Co do Androida i Apple to nie wiem czy to u mnie jest bo telefony mam na WP. Zabiłeś mi gwoździa :?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”