Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Razag Będziesz mieć ciężko z benzyną. Ja zamówiłem w ciemno i powinna być najpóźniej 30 czerwca ale w manualu. Jeśli do tego czasu się nie zdecydujesz to zrobimy "ustawkę". Ja jestem z Częstochowy ale średnio raz w tygodniu gonię po Śląsku. Jak tylko odbiorę to dam znać. Dealer twierdził, że 30 to z zapasem, powinna być 15. Zobaczymy ;)
A i jeszcze jedno. Jak jeździsz Mazdą 6 z 2,5 litrowym silnikiem to raczej lepiej nie będzie. Chyba, że poczekasz do września na wersję GT :twisted:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Razg »

Seb ogromne dzięki za odzew, rychłego odbioru i niech się sprawuje!
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Razg nie ma sprawy trzeba sobie pomagać :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Nopler
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2016, 19:55
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Nopler »

Razg - bardzo solidny opis, zgadzam sie. Moje pozytywne opinie w starszych komentarzach, co do negatywnych 100% racji z tymi uchwytami na butelki-specjalnie z mysla o optimie zaczalem kupowac zgrzewki pollitrowych wod:)

Ciekawe tez porownanie Mazda/BMW vs. Optima/MB. Nie zastanawialem sie nad tym, ale faktycznie cos w tym jest. Mazda zacheca do bardziej sportowej jazdy, podczas gdy Kia to taki wygodny autostradowy dylizans. Sam zawsze bylem blizej bmw, tym razem wyglada na to, ze sie wylamalem;)
Kia Optima XL, diesel, sedan, Gravity Blue
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

Razg - ładny trafny opis, jak większość z nas nakręciłeś się Mazdą 6, ale to szybko mija. Masz rację Optima swoim wyciszeniem i tym jak czujemy się w środku przypomina Mercedesa, jednak wyglądem deski rozdzielczej i z zewnątrz bliżej jej do BMW. Deska rozdzielcza podobna do BMW 5 z rocznika 2011, a z wyglądu wiele osób tak twierdzi :) Takie jest moje zdanie co do tego porównania :) Poniżej moja Optima przy Mercu :D
Obrazek


Nie tylko na naszym forum są opinie o Nowej Optimie, ale również zauważyłem nowy wpis na autocentrum dość pozytywnie oceniony. Pan który go wpisał nie kupił Optimy bo jak stwierdził po przejechaniu 300km bolały go plecy i to jedyny powód przez który auta nie kupił. Mimo wszystko średnia ocena tego Pana to 4,69 w skali do 5 więc całkiem przyzwoicie. Z jednym wpisem tego Pana zgadzam się w 100% o czym już pisałem na tym forum: "Jakość jak w klasie premium. Wygląd i wykończenie na najwyższym poziomie. Najwyższe wyposażenie za najniższą cenę spośród wszystkich konkurencyjnych modeli jakie biorę pod uwagę przed zakupem."

Całość można przeczytać: http://www.autocentrum.pl/oceny/kia/opt ... z4AcXQbMah
houki
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2016, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: houki »

Na jakich jeszcze forach można znaleźć opinie na na temat nowej Optimy?
Pytam, bo o ile znalazłem i czytałem testy (m.in. ten, który podałeś) to z informacjami na forach idzie mi gorzej :)
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

houki zbytnio nie idzie poszukać opinii na innych forach ewentualnie jakieś pojedyncze, że ktoś był na jeździe próbnej. Sądzę, że na chwilę obecną mamy tu już napisane wszystko co wynika z początkowej ekspolatacji pojazdu. Mamy również wpis Pana daniela na autocentrum który to zrobił Optimą 39.000km i ocenił Optimkę na 4,77 w skali do 5, ale to pewnie czytałeś. Tak więc pozostaje czekać na nasze wpisy lub może ktoś nowy się zaloguje z większym przebiegiem i napisze czy coś się dzieje, bo pewnie dlatego chciałbyś poczytać dalsze opinie ;) Póki co u mnie niecałe 5000km i wszystko super 8-)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

houki w Polsce będzie ciężko coś znaleźć, głównie ze względu na małą popularność Optimy. Najbliżej masz forum z Rosji ...
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
houki
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2016, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: houki »

Decyzja już i tak zapadła, ale chciałem sobie umilić czas oczekiwania na dostawę :)
Jeszcze z 3 miesiące :(
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

takie czytanie tylko pogarsza samopoczucie ;) Ja mam już dość czytania i szukania info, a do 30 jeszcze trochę zostało :(
W USA jest jeszcze sporo Optim ale ze względu na różnice w ofercie i podejście klientów może to nie być obiektywnie opisane
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”