Ocynk czy nie

forum użytkowników modelu Optima
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Ocynk czy nie

Post autor: perlak88 »

Jak jest z blachami w Optimie? Jest ocynk? Jak to wygląda w różnych rocznikach?
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Ocynk czy nie

Post autor: Razg »

Optima 2016. 2 miesiące temu jakiś wuj mi przerysował prawe przednie drzwi, tak od czapy fala zrobiona, głęboko do blachy.
Z AC tego robić raczej nie będę, gotówkowo też nie teraz, poobserwuję. Pytałem w ASO czy jest ocynk, powiedzieli, że jest (no i coś tam widać "na srebrno" :P). Co ciekawe powiedzieli, że ocynk jest w każdym nowym modelu Kii, nawet Rio czy Picanto.
Pojeżdżę kilka miesięcy to zobaczymy, czy zacznie się ta rysa paskudzić ;p
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ocynk czy nie

Post autor: chudy »

W pierwszym miesiącu posiadania optimy dostałem na autostradzie kamieniem po masce aż do blachy, wyprostowałem tylko wgłębienia żeby ładniej wyglądało i zaprawiłem (bo nie chciałem na razie całej maski malować), mineło dwa lata i jak do tej pory zero korozji więc chyba ten ocynk jest ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Ocynk czy nie

Post autor: perlak88 »

Dzięki za wstępne info. Bo mi namieszali w głowie znajomi.
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
dino6213221
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 2018, 21:51
model samochodu: KIA OPTIMA XL 2015 2.0Pb 163KM AT
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ocynk czy nie

Post autor: dino6213221 »

Mam w mojej kijance kilka odprysków na masce i coś srebrzystego widać. Wygląda na to, że jakiś ocynk jest ;)
Kia Optima 2015 XL 2.0 Pb AT
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Ocynk czy nie

Post autor: kosa666 »

tak trochę odbiegając od tematu, a nawiązując do mojej pracy:
czy wiecie, że dobrze wykonana kataforeza jest obecnie bardziej wytrzymała niż słabo wykonany ocynk?? (wytrzymałość kataforezy do 1000h w komorze solnej, a ocynku do 700h)
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Ocynk czy nie

Post autor: JaWa »

perlak88 pisze:Dzięki za wstępne info. Bo mi namieszali w głowie znajomi.
Ocynk nie gwarantuje, że nie zardzewieje i w drugą stronę powiem: z moich informacji wynika, że nie ma ocynku. Cała karoseria jest pokrywana jakimiś magicznymi preparatami i podobno to co płynie z Korei jest super zabezpieczone, ale jednak bez ocynku.
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Ocynk czy nie

Post autor: marcus1212 »

Polecam kanał na YouTube Jacka Balkana i jego motodziennik. Śledziłem jego perypetie z ocynkiem Mazdy. Wniosek - nie ma go. Mazda twierdzi że jest. W każdym razie ponoć auta japońskie i koreańskie są bez ocynku, mają oczywiście inne zabezpieczenia, ale nie ocynk. Może KIA coś zmieniła w tym temacie. Trzeba by wziąć miernik i sprawdzić. Tyle w temacie. Niby wszystkie europejskie auta są ocynkowane.
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Ocynk czy nie

Post autor: granite »

Odkopię ten temat...

Czy ktos już wie czy Optima ma blachy z ocynkiem?
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
LeszekS
Posty: 19
Rejestracja: 11 lis 2019, 12:32
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L

Re: Ocynk czy nie

Post autor: LeszekS »

marcus1212 pisze: 12 sty 2019, 19:07 Polecam kanał na YouTube Jacka Balkana i jego motodziennik. Śledziłem jego perypetie z ocynkiem Mazdy. Wniosek - nie ma go. Mazda twierdzi że jest. W każdym razie ponoć auta japońskie i koreańskie są bez ocynku, mają oczywiście inne zabezpieczenia, ale nie ocynk. Może KIA coś zmieniła w tym temacie. Trzeba by wziąć miernik i sprawdzić. Tyle w temacie. Niby wszystkie europejskie auta są ocynkowane.
Raczej nie wszystkie i na pewno nie w calosci...inaczej taka Dacia nie dawalaby tylko 6 lat gw na perforacje :0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”