GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Ogólnie w stanach coś takiego znalazłem
https://www.cars.com/articles/2011-14-k ... 684027147/
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

ASO na śląsku Ci nie poradzę, ale poradzę Ci patent jak zainteresować ASO zajęciem się sprawą. W tym wypadku nie miałem takiej potrzeby, ale kiedyś jak miałem pewne auto z bawari (niby takie dobre) to standardem przy zgłoszeniach w ASO było, że te auto tak ma..., więc wpadłem na pomysł - zmieniłem ASO (bo tam mnie już znali) i jak tylko przyjechałem z problemem, to powiedziałem żeby nie pieprzyli że tak jest, bo żona ma drugie identyczne z podobnym przebiegiem i tam tak nie ma, a jak jest to niech sadza mnie w jakimś aucie testowym z salonu i pokaże że tak jest. Majster zmienił podejście i przyjrzał się sprawie, od tej pory z różnymi autami (BMW, Mazda, Fiat) zawsze działało :twisted:
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

A więc dzisiaj odwiedziłem serwis KIA WROBUD we Wrocławiu. Przejażdżka ( mówię, że problem odczuwalny po przekroczeniu 100-120km/h) lecz mistrz serwisu przy 60km/h stwierdził, że jest już coś nie tak. Zabrał samochód na warsztat. Po około 1,5 godzinie przychodzi i i prosi, żebym się przejechał bo on już jechał i widzi różnicę. Odbyłem przejażdżkę i wszystko ok. W sumię to bym powiedział, że minimalnie czuć, ale teraz wspomaganie chodzi z dużą różnicą. Tak jak w Facie Punto po włączeniu przycisku CITY od wspomagania ( kto używał ten wie). Ogólnie stwierdzam, że układ jest teraz bardziej czuły tak jak by zmienili tryb sterowania o którym już czytałem na forach K5 w USA. Na pytanie co było dostałem odpowiedź, że musieli na nowo skalibrować czujnik skrętu kierownicą bo podobno serwis, który kiedyś to zrobił zrobił to źle. I tutaj całe moje hallo. Czujnik sprawdzałem i pokazywał dobrze przy kierownicy na wprost. Więc mogą być następujące rzeczy. 1. ustawili czujnik skrętu ,ale przy geometrii 3D. 2. Zmienili jakieś ustawienia, a powiedzieli coś innego. W sumie to bez różnicy bo najważniejsze, że nie usłyszałem, że tak ma być i one tak mają tylko był widziany problem i został rozwiązany. Przyjemność z jazdy powróciła !!!!
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

z opowieści wygląda jak taka sama regulacja jak u mnie, u mnie też po tej regulacji problem zniknął
SW GTLine Black & SW GT Black
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: hip81 »

Witam,u mnie tez ten problem sie pojawil,mam optime z 2015 roku z przebiegiem 60tys kilometrow,nie mam tego systemu LAKAS czy jakos tak,najgorsze jest to ze to czuc czasami,niema reguly i niewiem jak to zareklamowac,ale jak ostatnio bylem zawiesc brata na lotnisto to jechalo sie strasznie,samochod prowadzi sie dziwnie a te skokowe ruchy kierownica to juz wogole,poczekam troche i jak bedzie gorzej to podskocze do serwisu,pozdro
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zylczas »

ten sam problem w optimie 2014 wersji USA będę musiał podjechać do ASO. Był ktoś może z tym problemem w Szczecinie? O co dokładnie poprosić bo już się pogubiłem :D
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: hip81 »

Chlopaki ma pytanko odnosnie tego problemy czy ustawienie zbierznosci jest na gwaracji?,bo to sie zaczelo jak zmienilem opony z tylu,generalnie samochod jezdzi ok prosto no ale to ze tak dziala skokowo to wkurza,pozdro
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: Bandi »

A może masz kierunkowe zimówki i źle założone na felgi, różne rzeczy się dzieją, a fachowiec mógł się zapomnieć przy przełożeniu opony na feldze itp.. Tak sobie tylko myślę ;)
Kia Optima GT-Line SW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

opony z tyłu nie powinny mieć na to żadnego wpływu - umów się do ASO
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Mi ASO zrobiło na gwarancji. Ogólnie czuję to jeszcze, ale oni jak by ustawili większą siłę wspomagania i nie potrzebuję używać siły. Jestem ciekaw czy problem czasami nie zniknie jak zrobi sie ciepło bo gdzieś ktoś pisał, że jak przychodzi zima to jemu mięśnie wyskakują od kierowania :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”