Pytanie o felgi

forum użytkowników modelu Optima

Re: Pytanie o felgi

Postautor: Marcin » 12 lip 2018, 07:02

Ja na lato mam fabryczne Continentale, natomiast na zime Uniroyal MS Plus.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Marcin

Postautor: Seb » 12 lip 2018, 07:11

Jak po 1000 to może reklamacja?
U mnie były CONTI letnie ale bardzo hałasowały (w Skodzie jako fabryczne). Zmieniłem na Dunlopa i rewelacja. Zimówki Dunlop też bez problemu dawały radę i teraz też dają. Z zimówkami CONTI nie miałem problemu. A te fabryczne CONTI w Optimie też bez problemu póki co.
Pisał Sebastian
KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Seb

Postautor: Piotrek » 12 lip 2018, 07:19

Fabryczne Continentale są głośne (poprzednio miałem Goodyear'y), ale się już przyzwyczaiłem. Zimówka to Michelin Alpin 4 - guma cicha i trwała. Co do letnich to Krisalp Dynaxer jest rewelacyjną gumą w klasie opon średnich - trzymanie na mokrym jest fantastyczne. Nie polecam jednak Michelin Primacy 3/4 jako letnich gum. Na początku ok, ale wraz ze wzrostem przebiegu tragedia - bicie na kołach i hałas są straszliwe.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek

Postautor: MTomalak » 12 lip 2018, 07:51

Seb, reklamowałam. Już pisałem wcześniej. Nic to nie dało bo producent twierdzi że robił testy i wszystko w normach.
Poprosiłem a takim razie by wyważyli mi koła tak jak powinno być. Odpowiedzieli że od tego są specjalistyczne serwisy.
Kiedy powiedziałem że byłem w chyba najlepszej firmie, zaplacilem kilkaset złotych za testy i opon wyważyć się nie da idealnie... Stwierdzili że ich rola sie kończy po sprzedazy a opony wg nich są ok.
Nie chce mi się już z nimi drzeć kotów.
Opony wylądowały na poddaszu, może wystawie na sprzedaż a może zostawię jako awaryjne. Do miasta są spoko bo do 100, 110km h nie telepie
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
MTomalak

Postautor: Seb » 12 lip 2018, 08:16

No to faktycznie wtopa. Wniosek nasuwa się sam co do przyszłego kompletu kół ;)
Pisał Sebastian
KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Seb

Postautor: MrAdamo » 12 lip 2018, 10:53

Sporo jeżdżę i w miarę szybko wymieniam opony. jeździłem już chyba na wszystkich markach opon oprócz chińskich wynalazków.
Jak do tej pory najmniej problemów miałem z Pirelli i Dunlopem. Oczywiście wszystko zależy od partii opon i szczęścia kupującego :) ale jak szukam nowych opon to zauważyłem, że najpierw sprawdzam ceny tych dwóch marek. :shock:
Kia Optima SW GT Gravity Blue
MrAdamo

Postautor: Piotrek » 12 lip 2018, 23:06

Może następnym razem warto popatrzeć na opony dla "ludu" a nie marki premimum. Bardzo często guma jest ta sama, tylko marka inna, przez co i cena inna (vide Goodyear i Dębica).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek

Poprzednia

Wróć do Kia Optima