Nawiew na twarz - nie działa

forum użytkowników modelu Ceed
fantomaz85
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2016, 15:05
model samochodu: Kia Cee'd 2007 r. 1,4 benzyna+gaz

Nawiew na twarz - nie działa

Post autor: fantomaz85 »

Użytkownicy zauważyłem, że co jakiś czas przełączając nawiew na twarz powietrze prawie nie leci. Na nogi leci, na przednią szybę leci, na twarz nie. Raz mi się odblokowało i ruszyło, ale ostatnio nic a nic nie reaguje. Włączenie klimatyzacji, obiegu wewnętrznego, największej prędkości nawiewu nic nie daje. Co tam się mogło stać? Coś zablokować? Samochód: Kia Ceed 2007 r., klasyczne ustawianie nawiewu za pomocą pokrętła.
andy
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2017, 11:56
model samochodu: ceed

Re: Nawiew na twarz - nie działa

Post autor: andy »

Mam dokładnie ten sam problem w swojej KIA CEED, czy mógłbym prosić o opisanie co było przyczyną
afusa

Re: Nawiew na twarz - nie działa

Post autor: afusa »

przyczyn moze być dziesiatki ..
Kado3Dev
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2018, 10:40
model samochodu: Kia Ceed 1.6 2008

Re: Nawiew na twarz - nie działa

Post autor: Kado3Dev »

Witam,
miałem ten problem u siebie - najpierw czasem nie działał nawiew na ręce/twarz, czasem za którymś razem. Jeździłem tak aż padło zupełnie czyli dmuchało gdzieś pod deskę, nigdzie konkretnie.
Byłem na diagnozie w serwisie Kia :lol: . Zapłaciłem 227 zł za kartkę z informacją że jest awaria nawiewu . Pan mi powiedział że trzeba rozbierać całą deskę i to kosztuje 1900 zł brutto + silniczki i niewiadomo co jeszcze. Za silniczki powiedzieli 1000 zł .. Poszedłem do mechanika który podjął się naprawy - zapłaciłem nie mało bo 950 zł ale ostatecznie trzeba było wymienić cały tunel powietrzny - urwało się mocowanie klapki i taki "popychacz". Silniczki były sprawne ale kupiłem na allegro taki tunel powietrzny z nagrzewnica i z silniczkami za 250 złotych. Nie ma opcji tego naprawić bez zdejmowania całej dechy. Naprawa też jest w sumie nieopłacalna chyba lepiej wymienić całą nagrzewnicę tylko trzeba odpinać klimę - dodatkowy koszt obsługi. (wliczony w to 950) Powodzenia i omijajcie aso bo to by tam kosztowało z 5000 tys :)
pozdrawiam
Wojtek
piter_55
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2018, 04:08
model samochodu: PROCEED FL 1.6 CRDI

Re: Nawiew na twarz - nie działa

Post autor: piter_55 »

to ze nie działa nawiew na twarz to bez przesady żadne dziesiątki przyczyn w większości przypadków to uszkodzony silniczek lub tak jak ja miałem nie dociśnięta kostka silniczka.Z reszta możesz zrobić diagonoze klimy w ceed wciskając odpowiednia kombinacje klawiszy i zobaczysz czy wyskoczy ci błąd.w tej chwili nie pamiętam dokładnie ale naciśniecie OFF i chyba 3 razy nawiewy na twarz w ciągu 5 sekund. 00 oznacza brak błedów. Uszkodzenie mechaniczne(ze silniczek działa a nie obraca fizycznie klapy) tak jak kolega wyżej napisał rzadko się zdarza chyba ze może miałeś jakoś stłuczkę lub kolizje ale jest to możliwe.aha a do wymiany tego silniczka nie trzeba demontować deski.Demontaż deski jest konieczny gdy chcemy wymontować cały zespól klap,nagrzewnice i parownik klimy bo jest w jednej plastikowej obudowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”