Temperatura silnika 1.6 CRDi 115KM

forum użytkowników modelu Ceed
kisiu
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2011, 21:36

Temperatura silnika 1.6 CRDi 115KM

Post autor: kisiu »

Auto kupiłem w lutym jak było duużo chłodniej więc dopiero teraz przy tych upałach mam taki problem, że w jeździe po mieście temperatura oleju wzrasta pod 130 stopni. Nie wie czy też macie teraz takie problemy przy jeździe po mieście? Na trasie jak się trochę go przegoni to temp. spada do ok 90 stopni. i nie wiem czy coś nie tak bo disel to raczej dużo sprawniejszy od benzynika i chyba rzdko się zdarza żeby się przegrzewał. Co o tym myślicie?
Kia Sorento 2.5 CRDI
QRChuck
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2011, 20:42

Re: Temperatura silnika 1.6 CRDi 115KM

Post autor: QRChuck »

Kupiłeś używkę czy nowy? Może lepiej podjechać do warsztatu i zapytać o co chodzi. Ja Ceed'em nie jeździłem i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić skąd taka różnica temperatury. Ok, w mieście logiczne jest, że powinna ona podskoczyć do góry, no ale żeby to była różnica kilkudziesięciu stopni. W moim starym golfie tak się działo w lato, no ale on miał trochę więcej lat (w sumie już nie żyje). masz jeszcze gwarancję - może na jej warunkach można co nieco załatwić ?
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Re: Temperatura silnika 1.6 CRDi 115KM

Post autor: piotrsze »

a może wszystko jest ok tylko ci czujnik źle działa - zacznij może od sprawdzenia najprostszych rzeczy. Pytałeś się mechanika jakie są wartości nominalne dla tego silnika, może on ci wyjaśni twój problem ;)
dhoom
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2014, 10:06

Re: Temperatura silnika 1.6 CRDi 115KM

Post autor: dhoom »

Tylko jest jedno pytanie. Czy prowadnica w gumce będzie tak samo szeroka jak w oryginale? Dokupiłem kiedyś osobno gumkę i próbowałem zamontować ją w ramie kiedyś i nic z tego nie wyszło. Gumka się nie przesuwała w prowadnicy. Wycieraczka skakała po szybie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”