Piękny biały pro-ceed z 2014r

forum użytkowników modelu Ceed
Geniu
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 18:59
model samochodu: pro-ceed 2014

Piękny biały pro-ceed z 2014r

Post autor: Geniu »

Kupiłem białego pro-ceed w pażdzierniku 2014r. z silnikiem benzynowym 1,4 -100KM. w wersji M z dodatkiem DFA. Cena 60040 PLN minus 2500 PLN rabatu,
minus 8 procent upustu za grupę zawodową, w sumie zapłaciłem 53000 PLN.
Za tę kwotę otrzymałem samochód w pełni wyposażony z czujnikami cofania, tempomatem, automatyczną klimatyzacją, światłami do jazdy dziennej typu LED
i innymi dodatkami za które u konkurencji trzeba 'słono' płacić. A teraz o wrażeniach z jazdy, jest super wyciszony do 120 km/h, silnika wogóle nie słychać, do
uszu kierowcy dochodzi tylko lekki szum opon i muzyka z radia nastawionego na min. głośność, czyli nawiązując do wcześniejszych wpisów, Kia w nowym modelu
uzyskała znaczący postęp. Następnym atutem tego samochodu jest niesamowita wygoda jazdy, duża przestrzeń dla kierowcy i pasażera uzyskana dzięki pochyleniu
deski rozdzielczej do przodu oraz ogromnej panoramicznej szybie. Jest to auto trzy dżwiowe z bagażnikiem 380L, a więc dedykowane dla 2 osób /chociaż miejsca
jest dla czterech/ale ze względu na 100 KM silnik, wspaniałe wrażenia z jazdy zapewnia tylko 2 osobom. Głównymi atutami tego samochodu są, wygodna jazda
oraz piękny wygląd zewnętrzny, biały kolor, ładnie ukształtowany przód z podłużnymi reflektorami i paszczą tygrysa, opadająca ku przodowi linia bocznych
szyb i duże czerwone owalne tylne światła świetnie kontrastujące z białą karoserią. Jeżdziłem wieloma autami ale ten jest najbardziej "udany", tani w zakupie,
wygodny, piękny z wyglądu i ekonomiczny.
heniu
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, 14:45

Re: Piękny biały pro-ceed z 2014r

Post autor: heniu »

Dwudrzwiowy to raczej ma taki trochę sportowy wygląd i charakter. Szkoda że ma takie słabe silniki 1,4 l. Pokaż w galerii jakieś foto.
Geniu
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 18:59
model samochodu: pro-ceed 2014

Re: Piękny biały pro-ceed z 2014r

Post autor: Geniu »

Przepraszam, NIE heniu TYLKO Geniu!
Geniu
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 18:59
model samochodu: pro-ceed 2014

Re: Piękny biały pro-ceed z 2014r

Post autor: Geniu »

Przepraszam!
Chyba coś pomyliłem, jak załączyć zdjęcia ?
Geniu
czarny ceed 2014r
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2015, 21:29
model samochodu: ceed

Re: Piękny biały pro-ceed z 2014r

Post autor: czarny ceed 2014r »

Witam
a czy ten Twój ceed ma już czujniki powietrza w oponach?
słyszałem ze od 2014r już fabrycznie mają obowiązek montować
Geniu
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 18:59
model samochodu: pro-ceed 2014

Re: Piękny biały pro-ceed z 2014r

Post autor: Geniu »

Mój pro-ceed jest bez czujników, gdybym miał wybór samochód z czujnikami ciśnienia w oponach i bez czujników, wybrałbym ten drugi. Czujniki ulegają częstym
awariom w trakcie wymiany kół czy opon.
czarny ceed 2014r
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2015, 21:29
model samochodu: ceed

Re: Piękny biały pro-ceed z 2014r

Post autor: czarny ceed 2014r »

Witam
dzięki za odpowiedz co do czujników
nie mam wyboru bo są założone z urzędu
mam 2 pytanka / jak oczywiście możesz coś napisać z góry dzięki/
pierwsze> czy prawdą jest że koła z felgami aluminiowymi nie zdają egzaminu z łańcuszkami przeciw śnieżnymi , lepiej stosować na felgi stalowe ?
drugie >> jakie spalanie wykazuje Twój ceed bo tyle opinii i wyników co właścicieli [ interesuje mnie poza miastem ] w przedziale od 80-140km/godz 6,5-7,5 L?
ja mam 1,6 GDI

zaglądam na stronę co sobota lub niedziela i jestem ciekaw co Napiszesz
do następnego
Geniu
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 18:59
model samochodu: pro-ceed 2014

Re: Piękny biały pro-ceed z 2014r

Post autor: Geniu »

Witam serdecznie.
Odnośnie łańcuchów, nie mam doświadczenia, nigdy nie używałem, ale koła zimowe mam na stalowych felgach, myślę jak większość kierowców, trudniej je
uszkodzić. Jeżeli chodzi o spalanie, zawsze będą różnice bo różne techniki jazdy, zima, lato, miasto, autostrada. Ja jeżdzę delikatnie, staram się nie przekraczać
3000 obrotów i średnia wychodzi mi ok. 6,8 l/100km. Ciekaw jestem jak w tym nadwoziu spisuje się silnik 1,6 / 5tys. różnicy/. Dwa lata temu jeżdziłem z tym silnikiem w Hyundaiu Ix35, do 90km/h było cicho przyjemnie, gdy chciałem szybciej, musiałem wrzucać 6 bo strasznie wchodził na obroty a moc wzrastała bardzo
wolno, spalanie szybko.Bardzo mnie to wkurzało, po roku sprzedałem.Myślę, że była to wina skrzyni biegów. Teraz z mojego 1,4 jestem bardziej zadowolony,
skrzynia jest lepiej zestopniowana. Jeśli możesz napisz jak twój 1,6 spisuje się w pro-ceedzie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”