immobilizer kia ceed crdi

forum użytkowników modelu Ceed
Andrzej
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2014, 14:50
model samochodu: ceed crdi

immobilizer kia ceed crdi

Post autor: Andrzej »

Od przeszło 6 miesięcy mam problem z działaniem immobilizera. Na zasadzie niczym nie wywoływanego przypadku, raz pozwala uruchomić samochód a innym razem nie. Nigdy nie mam pewności, czy po wyłączeniu silnika, pojazd da się uruchomić ponownie. Autoryzowane stacje obsługi nie mogą usunąć tej usterki, wyłączyć tego nie można a samochód nie nadaje się do użytku. Może ktoś miał podobny przypadek? Pozdrawiam. Andrzej
Tarpveris
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2015, 13:56

Re: immobilizer kia ceed crdi

Post autor: Tarpveris »

To jak nie idzie usunąc usterki to po prostu tanim kosztem usuń immobilizer bo po co ci on kluczyk w stacyjke i jedziesz bez niego i masz z głowy problem z odpaleniem
Korki
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:20
model samochodu: Ceed

Re: immobilizer kia ceed crdi

Post autor: Korki »

Powinieneś sie tego pozbyć :). Po prostu ten model już tak ma że z czasem to przestaje działać. Niektórym działa przez lata a niektórym siada po miesiącu.
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: immobilizer kia ceed crdi

Post autor: optima12 »

Mam to samo, ale na razie odpala tylko czasami muszę dłużej pokręcić. W momencie odpalania miga kontrolka immobilizera. Miałem tak pod koniec gwarancji w tamtym roku. Problemy z odpalaniem. Dopiero na filmikach, które nagrałem serwis zauważył, że kontrolka miga w momencie odpalania. Podobno na nowo wgrali kluczyki i był spokój do teraz. Znowu to samo ale już po gwarancji. Jak sobie z tym poradziłeś idzie to wyłączyć. A może jak w tamtym roku robili to podlega to jeszcze gwarancji od nowa np. 2 lata? :(
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”