Pstrykają pedał sprzęgła

forum użytkowników modelu Ceed
Dia20
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2014, 20:23
model samochodu: Kia pro ceed 1.4 DOHC 100KM 2013r

Pstrykają pedał sprzęgła

Post autor: Dia20 »

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem, że podczas wciskania pedału sprzęgła podczas jazdy, jak i na wyłączonym silniku, słychać takie jedno razowe pstryknięcie (tylko podczas wciskania). Dzieje się tak tylko wtedy, gdy na zewnątrz temperatura jest bardzo wysoka. Rano lub gdy jest zimniej na zewnątrz w granicach do 24 stopni problem ten nie występuje. Samochodem przejechałem dopiero 10tys km. Może ktoś maił podobny problem lub wie jak go rozwiązać, czy pozostaje gwarancja ? Pozdrawiam
piotrek1212s
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2018, 07:48
model samochodu: sportage 2

Re: Pstrykają pedał sprzęgła

Post autor: piotrek1212s »

podepne się pod temat

mam problem ze sprzęgłem
jak wcisnę sprzegło słychać szum raz głośniej raz ciszej ale "coś" słychać czasem drga pedał sprzęgła wydaje mi się że jak się nagrzeje to jest ciszej.
biegi wchodzą normalnie i nie ślizga się

druga sprawa czy w mojej sportage 2.0 benzyna jest dwumasa czy zwykłe sprzęgło ?
Kia Sportage II 2.0 4WD benzyna/gaz
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pstrykają pedał sprzęgła

Post autor: Piotrek »

Jeśli masz wolnossaka do obstawiam że dwumasu tam nie ma. Jak GDI/T-GDI to koło dwumasowe pewnie będzie. Żeby być pewnym na 100% zadzwoń do ASO. Podasz im numer VIN to dostaniesz informację czy masz to "dobrodziejstwo" czy nie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2018, 23:27
model samochodu: KIA Sportage lll 1,7 CDRi SL

Re: Pstrykają pedał sprzęgła

Post autor: Daro »

Podłączam się pod temat. U mnie słychać chyba sprzęgło ale tylko przy spuszczaniu pedału i przy włączonym silnikiem. Podjechałem do mechanika i powiedział, że mam jeździć dopóki się nie rozwali. Ciekawe..... Samochód ma przejechane dopiero 45000 km.
Zapodaje filmiki na YT. Czy ktoś też z was ma takie podobne trzaskanie ma?

https://youtu.be/P4GOTgg_JEA
https://youtu.be/jgEbdCLzQZE
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Pstrykają pedał sprzęgła

Post autor: Linkpl »

Daro i Piotrek1212s ... To jest dźwięk łożyska oporowego na sprzęgle. Nie przejmuj się tylko jeździj.

Pozdro
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”