silnik 2.0. benzyna

forum użytkowników modelu Ceed
soniacz
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2013, 17:48
model samochodu: ceed

silnik 2.0. benzyna

Post autor: soniacz »

Witam,
Poluję na ceed'a w kombi w benzynie 1.6 (z przeznaczeniem na gaz) w budżecie max 26 tys i trafił się egzemplarz z silnikiem 2.0 DOHC - baaardzo proszę o informację o tym silniku.
Nie ma wielu informacji na jego temat i na rynku wtórnym też jest tego nie wiele. Z tego co wyczytałem w pewnym artykule jest on ogólnie droższy w eksploatacj - pytanie co to oznacza w szczegółach oprócz spalania? Czy w tej wersji jest pasek czy łańcuszek rozrządu i czy to o to chodzi? No i podstawowe pytanie jak wygląda te spalanie? Generalnie kia ceed bardzo mnie urzekła i teraz kwestia odpowiedniego egzemplarza. Zależy mi na niskich kosztach eksploatacji i trochę się obawiam tego silnika 2.0... Będę wdzięczny za informacje:)
evo
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:34

Re: silnik 2.0. benzyna

Post autor: evo »

Mam pro cee'd z silnikiem 2.0 DOHC, rocznik 2008. Auto było sporowadzone z Holandii i u nas zagazowane. Ogólnie to mogę go polecić, z instalacją współpracuje poprawnie i nie czuć spadku mocy. Jeszcze nie miałem z nim problemów. Silnik cichy, bardzo elastyczny no i mocniejszy od większości cee'd ów na naszych drogach :D Na razie jedyną rzeczą na minus jest dość wysokie spalanie, chociaż to też zależy od stylu jazdy. Teraz na trasie pali ok 10 l a w mieście do 13l/100 km.
soniacz
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2013, 17:48
model samochodu: ceed

Re: silnik 2.0. benzyna

Post autor: soniacz »

dzięki za informacje, no właśnie te 13 to dla mnie dużo...zastanawia mnie też dlaczego jest tak mało egzemplarzy z silnikiem benzynowym 2.0 (wadliwy? drogi w utrzymaniu?) cały czas jestem rozdarty:)
flash
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:27

Re: silnik 2.0. benzyna

Post autor: flash »

Silnik tak mało popularny, bo 2 litry w benzynie to jednak duży silnik jak na taki kompaktowy model jak cee'd. Silnik ten był popularny w większych modelach. Znajomy miał taki w Kia Magentis. Zrobił 300 tys. i nie miał żadnych poważniejszych problemów. Może więcej o tym silniku byś się dowiedział na jakimś forum Kia Magentis. Jedynym minusem jest pasek rozrządu.
Kia Carens III 2.0 CRDi 140KM, 2010
alice
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2014, 12:58
model samochodu: 84

Re: silnik 2.0. benzyna

Post autor: alice »

Nie szalej tak bo wystarczy odkręcić śruby trzymające akumulator i odsunąć go od lampy. To po pierwsze a po drugie konstrukcja silników ( benzyna / diesel) rożną się i w innych miejscach są poszczególne elementy ....u mnie po prawej stronie jest skrzynka bezpieczników
mariola28
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2015, 11:11
model samochodu: Kia Ceed

Re: silnik 2.0. benzyna

Post autor: mariola28 »

A jaki lejecie do niego olej? Możecie coś doradzić jaki jest najlepszy do ceed'a?
yenirtal
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2015, 15:21

Re: silnik 2.0. benzyna

Post autor: yenirtal »

Możesz lać jakiegoś Millersa czy inne wynalazki jeśli poprawi to Twoje samopoczucie. Ja już się przekonałem, że te oleje są niewiele więcej warte niż inne popularne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”