Kia Cee'd silne i słabe strony?

forum użytkowników modelu Ceed
camilos
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2011, 14:45

Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: camilos »

Hej, czytam różne opinie na temat tego modelu, i stąd mój wątek, zastanawiam się jak wiele silnych ale też i tych słabszych stron posiada Kia Cee'd. Jako że wiadomo, że o sile auta świadczą także jego słabości i to jak sobie konstruktorzy z nimi poradzili. Ciekawią mnie wasze opinie. Pozdrawiam.
tadi
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2011, 11:20

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: tadi »

Design bez ekstrawagancji, raczej prosty jednak z klasą. Zdecydowanie na plus ergonomia obsługi, bardzo dobra widoczność z miejsca kierowcy. Trochę gorzej jest jeśli chodzi o przestrzeń bagażową ale tragedii nie ma. Ogólnie jak najbardziej ok, mogę to napisać z pozycji nabywcy:), dużo by pisać jak coś jestem do usług:).
luke
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2011, 10:48

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: luke »

Generacja Kia jest naprawdę dobrze skonstruowana i wykonana. Szukałem samochodu prostego w obsłudze i taniego w eksploatacji. Auto posiada spory bagaznik jak na auto 3 drzwiowe więc wojaże jak najbardziej wskazane. Z minusów to może materiał tapicerki, średnio mnie przekonał, ale to tylko szczegół.
kondzio
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2011, 11:29

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: kondzio »

Silne strony: Dobrze trzyma sie drogi, wygodny, nawet w trasach po 600km na raz bez zmęczenia, dobre audio, spala mi ok 6l/100. Dużo miejsca w środku, zarówno z przodu jak i na tylnych siedzeniach. Bardzo dobre wyposażenie już w podstawowej wersji.
Słabe strony: tylko tyle że silnik staje się głośny przy wyższych obrotach.
Awatar użytkownika
adrian23
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:44

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: adrian23 »

Dla mnie dźwięk silnika nie jest minusem, wprost przeciwnie można w pełni poczuć moc auta :)
Nie absorbuj się z debilem, bo wciągnie Cię w swój poziom i pokona doświadczeniem
kklock

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: kklock »

Jak ktoś lubi, jak mu auto głośno "warczy", to raczej wielu innych, poważnych minusów się w tym wózku nie dopatrzy ;)
lilijka
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2013, 21:50

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: lilijka »

mocne-wytrzymałość, słabe - wygląd
Norb
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2014, 17:05
model samochodu: Kia Ceed

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: Norb »

Dla mnie bardzo dobre auto, wizualnie też mi się podoba.Gdyby nie to,ze potrzebuję większego to bym przy nim został.Ceeda przejmie żona.
Bombardier
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2014, 19:59
model samochodu: KIA

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: Bombardier »

Zakupiłem ceed combi 1,6 benzyna na początku tego roku. Użytkowałem wcześniej kilka innych marek. Ceed w wersji M ma dobrą ceną w stosunku do wyposażenia i tego co auto prezentuje sobą. Natomiast wyższe wersje ceed ( L i XL) cenowo już nie są konkurencyjne w stosunku do innych marek, dlatego za większe pieniądze szukałbym pośród innych producentów. Plusy: same dobre wrażenia z ogólnego wyglądu wnętrza oraz sylwetki , wnętrze więcej niż przestronne, dobre materiały wykończeniowe, bardzo dobra jakość detali typu pokrętła i przyciski itd. , równa podłoga bagażnika ze złożonymi siedzeniami, pomysłowe schowki pod podłogą bagażnika. Szukałem samochodu do którego mogę wsiadać wygodnie bez konieczności nadmiernego pochylania się ( jestem wysoki) i KIA ceed spełniała ten warunek, a inne marki nie. W ceed pozostaje sporo wolnej przestrzeni ponad głową wysokiego kierowcy i pasażerów z tyłu auta. Brakuje mi regulacji części lędźwiowej oparcia fotela, dostępne niestety w wersji L (+10 tys.) po dopłacie jeszcze 3 tys. - w sumie wychodzi 13 tysięcy jeśli ktoś chciałby mieć fotel z regulacją, a to może niektórych potencjalnych klientów zniechęcić do kupna ceed.
Minusy: do tej pory zauważyłem dopiero 2 wady: lusterko wewnętrzne kierowcy nie trzyma ustawionej dziennej pozycji po ustawieniu do jazdy nocnej( ten typ chyba tak ma), pasażerowie z tyłu mają prawo narzekać na kiepską amortyzację wstrząsów - w czasie przejazdu nawet niezbyt szybkim tempem przez garb w poprzek jezdni, pasażer dostaje naprawdę solidnego kopa we własne siedzenie. Przyczyna leży być może w zbyt cienkim siedzisku ( bardziej jest typu taboret niż fotel) obniżonym z chęci wyrównania do poziomu podłogi bagażnika. Odczuwam niedosyt informacji prezentowanych kierowcy na desce rozdzielczej przez komputer (w wersja niecyfrowej kokpitu), uważam ze temp. silnika jest na tyle ważna, że powinna być prezentowana na stałe, a nie jako jedna z opcji do wyboru. Brakuje mi też opcji prezentowania prędkości cyfrowo, ponieważ wskazówka wskaźnika prędkości nie jest dobrze widoczna i trzeba jej szukać wzrokiem. Czujnik cofania - lepiej aby wskaźnik wizualny był wyprowadzony poza pole kierownicy, bo przy manewrowaniu elementy kierownicy zasłaniają wizualizację , ale na szczęście działa jeszcze sygnał akustyczny.
michalerkawt2M

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: michalerkawt2M »

dość pakowny bagażnik - mówi ojciec dwójki małych dzieci;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”