Kia Cee'd silne i słabe strony?

forum użytkowników modelu Ceed
Dominator_65

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: Dominator_65 »

Plastikowy w środku to minus
Fastgtr_63
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2014, 23:11
model samochodu: ceed

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: Fastgtr_63 »

tak - strzelający plastik to jednak minus
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: Sajmonista »

zgadzam sie z kolega odnosnie wskazan predkosci i oleju. Dla mnie jest troche za glosna no i spalanie w miescie okolo 10l to wg mnie za duzo. Co jeszcze, przyciski do otwierania okien wg mnie sa za blisko srodka drzwi, tzn, nie sa pod palcami, ale prawie pod nadgarstkiem. Brak regulacji odcinka ledzwiowego, to tez mala niedogodnosc. Wyglad z kolei dla mnie jak najbardziej pozytywny.
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: kubanos »

Mam pytanie - troszkę odbiegające może od tematu :)
Skąd mam wiedzieć jakiego samochodu dotyczy wątek skoro w temacie jest tylko napisany Ceed - i to ogólnie...?
Każdy podaje jakieś plusy i minusy - pytanie do jakiego modelu?
Sorki, że pytam ale naprawdę tego nie ogarniam i nie wiem - proszę o wyrozumiałość. :)
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: Sajmonista »

W sumie racja, przydalby sie jakis prefix przed postem np. [Kia Ceed II 2014], jak to jest na innych forach. Tutaj musimy wchodzic w profil danego autora postu a i tak czesto informacje sa niepelne, co widac pod kazdym forumowiczem, po prawej stronie posta. Tu uklon w strone adminow, zeby bardziej pilnowali podawanych danych w profilu, odnosnie aut.
nomail2@tlen.pl
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2021, 14:05
model samochodu: KIA CEED III 1.6 CRDi 48V (136 KM, 280 Nm) r.2021

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: nomail2@tlen.pl »

KIA CEED 3 r.2021 Moim zdaniem za dużo elektroniki która nie działa albo działa niemądrze. W miarę dobrze działa asystent utrzymywania ruchu i ostrzeganie o kolizji.

Silnik 1.6 CRDi 48V (136 KM, 280 Nm) po 4 tysiącach już raz nie odpalił nie wiem dlaczego..
Znam 3 inne modele z tego roku z elektronicznym sprzęgłem które już mialy wymienione sprzęgło. Ale przeważnie dzieje się to około 10 000 km.
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Kia Cee'd silne i słabe strony?

Post autor: Sajmonista »

Dla mnie slabe strony tego auta, to przede wszystkim wyciszenie kabiny oraz sprzeglo, ciezko tym autem plynnie startowac, czy zmieniac biegi. Poza tym przyciski do otwierania szyb sa wg mnie za blisko , a konkretnie pod nadgarstkiem. Trzeba cofnac reke, zeby z nich skorzytac. Auto niby zrobione pod europejczykow, ale nadal widac, ze jednak pod te male ludziki z Azji. :D Co jeszcze, ubogie menu w liczniku, bardzo malo opcji, nie wspominajac, iz wskaznik temp. silnika powinien byc w zegarach, tak jak wskaznik paliwa, widoczny caly czas, a nie tylko jako jedna z opcji.

Poza tym autko przyzwoite, ladne, niezle sie prowadzi, i jak na razie bezawaryjne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”