Wyładowany akumulator

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
plusminus
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2012, 09:26

Wyładowany akumulator

Post autor: plusminus »

Mam problem z akumulatorem w kia ceed. Dwukrotnie nie mogłem zapalić nowego Ceeda 1,6 z powodu rozładowania się akumulatora po kilu tygodniowym postoju. W serwisie powiedziano mi że to normalne i jeśli się okaże, że akumulator jest w porządku to zapłacę 150 zł za jego zbadanie. Nie zaryzykowałem, choć amperomierz w prostowniku pokazuje, że akumulator nie daje się naładować bardziej niż tylko do połowy jego pojemności.
Boję się zostawić auta na dłuższy postój z włączonym alarmem, bo jak mi się raz tak wyładował, trudno było akumulator podładować bo po podłączeniu prostownika alarm albo wył albo mrugał światłami. Co można na to poradzić w tej sytuacji ?
Wyścigi samochodami to prawdziwe szaleństwo i wolność w jednym znaczeniu.
Gizmo121
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2012, 16:54
model samochodu: ceed SW 115 KM crdi 09'2008

Re: Wyładowany akumulator

Post autor: Gizmo121 »

plusminus pisze: Dwukrotnie nie mogłem zapalić nowego Ceeda 1,6 z powodu rozładowania się akumulatora
Jeśli masz nowe (czyt na gwarancji) auto to śmiało jedź do ASO i tam reklamuj akumulator .
Awatar użytkownika
Pawel_S
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2012, 17:13
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Wyładowany akumulator

Post autor: Pawel_S »

Nie wiem na czym ma polegać to badanie. W każdym razie nadmierne rozładowanie akumulatora powoduje jego zasiarczenie, do którego w przypadku takiego rozładowania z dużym prawdopodobieństwem w pewnej części doszło. Zasiarczenie w znaczny sposób zmniejsza jego żywotność.
Bądź modny - myśl samodzielnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”