Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

forum użytkowników modelu Ceed
Mejszi
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2019, 14:38
model samochodu: Kia Pro Ceed 2008

Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: Mejszi »

Witajcie drodzy forumowicze.
Noszę się z problemem dotyczącym mojej Kijanki.
Początkowa faza problemu nastąpiła ponad miesiąc temu, przytkało auto, zgasło i miałem problem z odpaleniem.
Uznałem za winowajcę filtr Paliwowy - bo był do wymiany. Te same objawy następowały jeszcze przez tydzień (UWAGA!!) nie za każdym razem!
Postanowiłem, więc że wymienię filtr paliwowy. Objawy nie ustąpiły! Auto dalej przerywało podczas jazdy, trzeba było stanąć, zgasić je, odpalić na nowo i trzymając nogę na gazie czekać z 20 sekund aż wejdzie na obroty bo tak ciężko wchodziło - inaczej nie było mowy o dalszej jezdzie. Najdziwniejszym jest to, że nie działo się to zawsze. Np. Moja mama zrobiła tym autem trasę około 150Km bez żadnych problemów, a gdy ja wziąłem auto nie ujechałem dwóch kilometrów. Zabraliśmy auto do diagnosty, ponieważ objawy nie ustępowały. Podpiął je pod komputer, nie pokazało żadnego błędu, ciśnienia prawidłowe... Nie wiadomo gdzie szukać. W dniu dzisiejszym tj. 27.01.2019 wyjeżdżając nim do sklepu nie dałem rady ujechać 400m. Auto zgasło, odpaliłem - nie dawała mu już nic stopa na gazie, od razu gasł. Finalnie zakończyło się to tym, że przestał odpalać i Holowałem go do domu. W domu przejrzałem wszystkie wężyki idące od filtra do silnika i wszystko w porządku, auta nie udało się odpalić po długich próbach. W czym może leżeć problem??
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: Piotrek »

Jeżeli pompe paliwa masz w baku to sprawdź czy w niej nie ma jakiejś usterki bo jest szansa, że sparciał Ci jeden z przewodów I pompa zamiast paliwa zasysa powietrze przez co nie ma szans żeby wóz odpalić. Mogą to też być wtryskiwacze, chociaż one pewnie pokazałyby jakiś błąd w komputerze.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Mejszi
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2019, 14:38
model samochodu: Kia Pro Ceed 2008

Re: Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: Mejszi »

w przewodach płynie kawa z mlekiem co to może być???
Mejszi
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2019, 14:38
model samochodu: Kia Pro Ceed 2008

Re: Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: Mejszi »

Olej jest czysty.
Na innym forum napisano mi, że prawdopodobnie wytrąciła się parafina z paliwa(mieliśmy ostatnio mrozy, a garaż nieocieplony).
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: JaWa »

Moim zdaniem też kwestia ropy. Pytanie tylko kiedy tankowałeś i gdzie.
Masz możliwość wstawić auto w ciepłe?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: Piotrek »

Mejszi pisze:w przewodach płynie kawa z mlekiem co to może być???
Sugeruję odpompować całą zawartość zbiornika paliwa. przeczyścic przewody I zalać paliwem premium - nawet jak troche syfu zostanie to paliwko go wypłucze.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Mejszi
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2019, 14:38
model samochodu: Kia Pro Ceed 2008

Re: Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: Mejszi »

Całość paliwa odpompowana, w zbiorniku było gęste żółtawe mleczko. Zalany świeżym olejem napędowym, dalej nie pali.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: JaWa »

Mejszi pisze:Całość paliwa odpompowana, w zbiorniku było gęste żółtawe mleczko. Zalany świeżym olejem napędowym, dalej nie pali.
Trzeba usunąć całą ropę i wszystko co zostało w zbiorniku, przeczyścić przewody paliwowe i wymienić filtr paliwa. Tak zrobiłeś, czy tylko odpompowałeś paliwo? I było to robione w +10 stopni, czy przy -5 na dworzu?
Mejszi
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2019, 14:38
model samochodu: Kia Pro Ceed 2008

Re: Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: Mejszi »

Uszczelka pod głowicą
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia Pro Ceed 2.0CRDI i dziwne dolegliwości - POMOCY

Post autor: JaWa »

Mejszi pisze:Uszczelka pod głowicą
No to ładnie zajeździłeś silnik :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”