Ceed 2018 T-GDI DCT wolne nagrzewanie silnika

forum użytkowników modelu Ceed
p78
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2019, 09:59
model samochodu: Ceed 1.4 TGDI

Ceed 2018 T-GDI DCT wolne nagrzewanie silnika

Post autor: p78 »

Pytanie / problem - ponieważ to moja 1 kijanka nie znam jeszcze specyfiki marki, więc może problemu nie ma, ale....potwornie długo nagrzewa się silnik (przynajmniej tak pokazuje wskazówka). Auto odebrane w listopadzie, wszystko działa OK, ale z tym nagrzewaniem mam wątpliwości. Przesiadłem się z Leona 1.4 TSI DSG, gdzie dosłownie przy tych samych temp zewnętrznych 90 stopni na termometrze miałem po przejechaniu 4-5km, w Ceedzie potrzebuje na to 15 km żeby wskazówka temp w ogóle wstała i to jazdy, bo w momencie kiedy stoję w korku to na dojście do 90 nie ma szans. Nie miałem tego w żadnym poprzednim aucie (nawet diesle się szybciej grzały). Oczywiście pewnie przekłada się to na nieco zwiększone spalanie (na razie w ceedzie mam średnio 9,7, leon palił 8.6 - jazda tylko miejska). Czy to normalne - serwis naturalnie twierdzi że tak, ale patrząc przez pryzmat posiadanych wcześniej aut mam wątpliwości.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Ceed 2018 T-GDI DCT wolne nagrzewanie silnika

Post autor: Piotrek »

A jakie masz tempo nagrzewania się powietrza w środku samochodu?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
p78
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2019, 09:59
model samochodu: Ceed 1.4 TGDI

Re: Ceed 2018 T-GDI DCT wolne nagrzewanie silnika

Post autor: p78 »

Tu nie mam zastrzeżeń, po w miarę normalnym czasie (czyli szybko) z nadmuchów leci ciepłe - w każdym razie w porównaniu z innymi autami w tym zakresie nie widzę różnicy.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Ceed 2018 T-GDI DCT wolne nagrzewanie silnika

Post autor: Piotrek »

Może mały obieg jest tak wydajny, że pobiera całe ciepło I zanim przestrzeń pasażerska sie nie nagrzeje odpowiednio thermostat nie puszcza płynu na obieg duży - to tylko przypuszczenie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
marekb990
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2019, 09:45
model samochodu: focus

Re: Ceed 2018 T-GDI DCT wolne nagrzewanie silnika

Post autor: marekb990 »

Mam to samo auto. Przy 0 st. po 6 -7 km mam 90 st. a średnie spalanie na razie 9 litrów z miasta, aczkolwiek po dotarciu pewnie będzie większe :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”