Kia Ceed skrzynia biegów - problem

forum użytkowników modelu Ceed
El Vagabundo
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2018, 22:37
model samochodu: Ceed

Kia Ceed skrzynia biegów - problem

Post autor: El Vagabundo »

bieg 1 zaczął ciężej wchodzić, następnie zaczęła wyskakiwać 2 i 4 . Mechanik dolał oleju do skrzyni biegów , niewiele brakowało, może 150 ml . Pod maską od strony silnika posmarował jakies łączniki ( nie znam fachowej nazwy ) , które działają ze skrzynią biegów . I o dziwo wszystko zaczęło działać normalnie! Ale minął tydzień i zaczęło być jak wczesniej, 1 bardzo ciężko wchodzi , przeważnie na 3 , trzeba wrzucić 2 i dopiero 1. Byłem u mechanika powiedział , że wybierak biegów .. Nie wiadomo czy ma rację .. W sklepie motoryzacyjnym nie można dostać częsci tylko w serwisie .. Chciałem , żeby w serwisie zrobili diagnozę czy to naprawdę o to chodzi - 300 zł .. narazie nie pojechałem .. myslałęm , że moze skrzynie biegów wymienić na inną używaną , ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł .. Czy ktos spotkał się już z taką sprawą?
El Vagabundo
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2018, 22:37
model samochodu: Ceed

Re: Kia Ceed skrzynia biegów - problem

Post autor: El Vagabundo »

Jestem nowy .. późna godzina, zmęczenie i zrobiłem gafę .. dopiero teraz spostrzegłem , że nie jestem w zakładce dla Kia Ceed ..
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia Ceed skrzynia biegów - problem

Post autor: JaWa »

Który rok Ceeda? Ile masz kilometrów przejechane? Jaki silnik?
El Vagabundo
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2018, 22:37
model samochodu: Ceed

Re: Kia Ceed skrzynia biegów - problem

Post autor: El Vagabundo »

1,6 rok 2012 , 90 KM diesel , przejechanych km około 170 tys , skrzynia 6 - cio biegowa
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia Ceed skrzynia biegów - problem

Post autor: JaWa »

Nie ma sensu wymieniać skrzyni przy takim przebiegu. Wybierak brzmi rozsądnie, choć na odległość ciężko diagnozować. Moja rada: pojedź do swojego ASO (chyba, że kupiłeś jako używkę) i nie pomagaj im w diagnozie. Powiedz, że coś się z autem dzieje i chciał byś żeby to naprawili. Diagnozę powinno się udać wbić w ogólne koszty naprawy. Nie pytaj ile diagnoza, tylko ile naprawa ;) i zaznaczaj, że jesteś stałym klientem i od razu negocjuj rabat za tego stałego klienta ;)
Bądź maksymalnie miły i pamiętaj, że pan na serwisie ma dużą moc rabatowania, a auto jest po gwarancji i kożystasz przecież z najlepszych mechaników w całej Polsce ;)
el.wybraniec
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:41
model samochodu: KIA CEED

Re: Kia Ceed skrzynia biegów - problem

Post autor: el.wybraniec »

Podbijam temat. Mam podobny problem ze skrzynią manualną. Nie zrzuca z 2 na luz, przykładowo muszę wrzucić najpierw 3 i dopiero na luz. Opór przy wrzucaniu 1 i 3 narasta. Wymiana oleju niedawno dokonana. Czy ktoś rozwiązał już taki problem?
el.wybraniec
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:41
model samochodu: KIA CEED

Re: Kia Ceed skrzynia biegów - problem

Post autor: el.wybraniec »

Podbijam temat. Post ma prawie 2,8k wyświetleń czyli prawdopodobnie ktoś już zdiagnozował swoja skrzynię biegów ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”