Poziom oleju

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
motoja
Posty: 9
Rejestracja: 19 mar 2012, 09:02

Poziom oleju

Post autor: motoja »

Ostatnio po odebraniu auta zauważyłem, że poziom oleju jest ciut za wysoki, ponad poziom maksymalny, a przecież tak nie powinno być! Znajomy tez ostatnio wspominał, że miał znowu równo z kreską max, a rzekomo powinno być nie więcej niż 3/4. Obawiam się, że taka sytuacja może jedynie doprowadzić do uszkodzenia uszczelki pod głowicą, nie trzeba by tak tego oleju trochę odessać? Jak Wam się wydaje, mieliście kiedyś taką sytuację?
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
(George Carlin)
Awatar użytkownika
plusminus
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2012, 09:26

Re: Poziom oleju

Post autor: plusminus »

Uszczelka IMO pod głowicę powinna wytrzymać, ale mogą zacząć przepuszczać te bardziej miększe uszczelnienia w pokrywie zaworów, uszczelka typu zimering na wyjściu wału od strony skrzyni itp.To co producent zaleca to jest oznaczone na bagnecie i w instrukcji. Ja bym postąpił zgodnie z instrukcją i wskaźnikiem bagnetu i jednak odessał olej do poziomu MAX.
Wyścigi samochodami to prawdziwe szaleństwo i wolność w jednym znaczeniu.
Awatar użytkownika
Chrisu
Posty: 19
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:00
Lokalizacja: Iława

Re: Poziom oleju

Post autor: Chrisu »

Myślę, że nie masz się czym przejmować. To nie apteka - delikatne przekroczenie zakresu poziomów na bagnecie w jedną i drugą stronę nie oznacza katastrofy. Katastrofa byłaby wtedy, kiedy elementy wału korbowego lub korbowodów uderzałyby o taflę oleju, ale to byś na pewno poczuł.
REROMEK
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:40
model samochodu: niro XL

Re: Poziom oleju

Post autor: REROMEK »

jeśli to diesel z dpf to należy olej często kontrolować (poziom) i bezwzględnie wymienić jeśli od poziomu normalnego po wymianie (pomiedzy min i max) ppziom wrośnie powyżej max - oleju przybywa gdy dpf próbuje dopalać sadzę i podaje zwiększone dawki paliwa, niespalone paliwo ścieka po ściankach cylindrów do miski i podnosi poziom pogarszając jednocześnie właściwości smarne oleju
Awatar użytkownika
Pawel_S
Posty: 13
Rejestracja: 23 mar 2012, 17:13
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Poziom oleju

Post autor: Pawel_S »

Co, to piszesz REROMEK jest bardzo prawdopodobne. Nigdy wcześniej o tym nie pomyślałem. Ten fakt jeszcze bardziej zniechęca mnie do tego typu silników. Ostatnio miałem okazję przejechać się Corsą 1.3 CDTi ecoFlex. Absolutna porażka - wyobraźcie sobie samochód, który poniżej 2500 rpm zachowuje się tak jak wolnossąca benzyna poniżej 1500 rpm, a moc maksymalną ma w okolicach 4000 rpm mimo, że kręci się do 5500 rpm.
Bądź modny - myśl samodzielnie.
kianq

Re: Poziom oleju

Post autor: kianq »

najlepiej jeździć na te 3/4 miarki
nigdy ponad max - prędzej czy później spowoduje to rozszczelnienie silnika
nadmiar oleju musi gdzieś wyjść i wychodzi przez najsłabsze miejsca silnika - czyli na gumowych uszczelkach.
jak masz ponad max to upuść trochę oleju jak najszybciej.
sparrow777
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Poziom oleju

Post autor: sparrow777 »

Dobra, a możesz napisać jak samemu bezpiecznie upuścić tego oleju?Mam taki sam problem:(
kosa
Posty: 17
Rejestracja: 21 wrz 2011, 09:04

Re: Poziom oleju

Post autor: kosa »

sparrow777 pisze:Dobra, a możesz napisać jak samemu bezpiecznie upuścić tego oleju?Mam taki sam problem:(
Wkładasz cienki wężyk gumowy do rurki w której jest osadzony bagnet do pomiaru poziomu oleju i odciągasz strzykawką.
W serwisie też tak odciągają olej przy wymianie.
Kia Venga 1.4CRDI, 75KM
sparrow777
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Poziom oleju

Post autor: sparrow777 »

Zrobiłem tak, niestety wężyk utknął za płytko,niczego nie idciągnąłem, no chyba że był za gruby, aczkolwiek przez otwór bagnetu spokojnie wszedł te 30, może więcej cm.
sparrow777
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Poziom oleju

Post autor: sparrow777 »

Już ok. Pomanipulowałem nim trochę, załapał, że tak powiem, wszedł głębiej. Odessałem strzykawką 100ml. Jest idealnie. Na razie miałem możliwość sprawdzenia tylko po jeździe, jutro sprawdzę po nocy. Obecnie po jeździe (ok godzina postoju)jest 3/4, więc zapewne po nocy będzie wyraźnie poniżej max.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”