Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

forum użytkowników modelu Ceed
Sedrak
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:46

Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: Sedrak »

Witam forumowicze. Planuje kupić w leasingu w przyszłym roku Kia Ceed jak w tytule. Autem będę chciał pojeździć dość długo conajmniej 5 - 7 lat. Co sądzicie o tej kombinacji. Zależy mi na w miarę mocnym silniku stąd ta wersja, ale martwi mnie jak będzie z niezawodnością tego silnika. Jakby nie było posiada bezpośredni wtrysk, turbo itp. Silnik ma jakieś bolączki? Czy zrobi bez problemu te 200.000 przebiegu. Tak samo skrzynia biegów. Jest to dwu sprzęgłowa i zastanawia mnie jak z jej żywotności? Czy trzeba olej wymieniać itp? Np VW dsg niby nie producent nie przewiduje, a trzeba wymienić co 60.000 by nie padła. Jak to tutaj wygląda?
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: JaWa »

Widzę, że nikt nie odpisał, więc wtrącę swoje 3 grosze :mrgreen:
Wydaje mi się, że i silnik i skrzynia biegów są nowe, więc nikt z forum nie ma szans mieć nalatane takim 200 tys km. Z drugiej strony skoro dają 150 tys gwarancji, to 200 tys powinien zrobić spokojnie. Oczywiście jak dbasz tak masz. Od września są nowe normy emisji spalin, więc teoretycznie prawie każda marka trzyma kciuki, że wszystko będzie działać tak jak powinno 8-)
Sedrak
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:46

Re: Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: Sedrak »

Dziękuję za odpowiedź :) właśnie takie miałem wrażenie, że to nowemu gama. Jak najbardziej planuje dbać tylko właśnie jak. Olej mam zamiar wymieniać co 15.000. I wolałbym sam kupować np. Motul, valvoline, ravenol, bo w ASO to często catsrol w kosmiczne cenie, ale nie wiem jak zw skrzynia biegów.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: JaWa »

Dla ASO nie ma problemu żebyś przyjechał z własnym olejem, a co do skrzyni to raczej był bym spokojny. Ceed ma konkurować z Golfem, więc nie sądzę, żeby Kia pozwoliła sobie na bubel i to z 7 letnią gwarancją ;)

P.S. Z olejem ASO i tak wzywa co 15 tys :mrgreen:
Sedrak
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:46

Re: Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: Sedrak »

To bardzo dobrze, bo te wymiany w Golfie Long life co 30.000 to jakiś dramat. Kurcze chyba skuszę się na tego Ceed. Nie ukrywam, że GOLF jest odrobinę we wszystkim lepszy, ale cenowo to Ceed jest bezkonkurencyjny. A jak to jest z tą gwarancją 7 lat. Wątpię by obejmowała wszystkie elementy(oczywiście pomijam klocki, tarcze). Możesz rozwinąć temat? Jak w ogóle jest drogi serwis ASO. Zawsze miałem używane samochody i taki rynek jest mi w ogóle obcy.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: Piotrek »

Gwarancja (z grubsza):
- do 15000km - na wszystko włącznie z tarczammi hamulcowymi i tarczą sprzęgła
- do 90000km gwarancja na zestaw multimedialny
- do 150000km gwarancja na całą resztę

Oczywiście mogłem coś pominąć.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: JaWa »

Dodam tylko, że 15 tyś, albo do pierwszego przeglądu i 150 tys, albo do 7 lat. Wszystko tak robione, że raczej wytrzymuje, więc śmiało polecamy. Przegląd mały około 500 zł, a duży około 800 (w zależności od ASO) no i pamiętaj, że zawsze można negocjować i przez przypadek nie kupuj demówki ;) o VW nie będę się wypowiadać, bo nie mam ochoty na proces o zniesławienie :lol: jak ktoś z 3 city to w 4 oczy mogę dyskutować :mrgreen:
gizli
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2018, 14:03

Re: Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: gizli »

A powiedz mi prosze jezeli to nie tajemnica jaki rabat proponuja Ci na tego Ceeda? Ja sie przymierzam tez do 1.4T automat, tyle ze kombi:)
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: JaWa »

Najlepsza metoda to rozesłać maila do okolicznych salonów, a potem jeszcze negocjować :mrgreen: natomiast zaraz rusza wyprzedaż, więc lepiej piczekać ten miesiąc czy 2 :mrgreen:
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kupno nowego Ceed 2019 rok 1.4 T + automat

Post autor: Piotrek »

W salonach kia nie zyskasz na wyprzedaży - w zeszłym roku więcej można było wynegocjować w ciągu roku niż w czasie wyprzedaży.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”