Diesel czy benzyna?

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
motoja
Posty: 9
Rejestracja: 19 mar 2012, 09:02

Diesel czy benzyna?

Post autor: motoja »

Generalnie niby diesel lepszy bo są niższe koszty utrzymania pojazdu, sprawdza się to szczególnie na dłuższych trasach. Benzyna sprawdzi się pewnie na krótszych trasach, ze swoją ekonomiczną stroną jej użytkowania. Ale czy tylko te powody sugerują wybór Kia Cee'd. Jakie jest Wasze zdanie? Benzyna czy diesel?
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
(George Carlin)
Awatar użytkownika
adrian23
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:44

Re: Diesel czy benzyna?

Post autor: adrian23 »

Sam zdecydowałem się na Diesel, z różnych względów. Przede wszystkim wytrzymałość silnika, która jest większa niż w przypadku benzynowego. Poza tym spalanie, jakże ważny powód w dzisiejszych czasach drogiego paliwa. Diesle palą zdecydowanie mniej niż ich benzynowe odpowiedniki.
Do tego kiedy jeszcze kupowałem swojego Ceeda olej napędowy był tańszy od benzyny co było kolejnym argumentem za
Nie absorbuj się z debilem, bo wciągnie Cię w swój poziom i pokona doświadczeniem
Awatar użytkownika
Maltynka
Posty: 10
Rejestracja: 24 mar 2012, 19:09
model samochodu: Ceed

Re: Diesel czy benzyna?

Post autor: Maltynka »

A ja ostatecznie wzięłam benzynową wersję. Po pierwsze cena oleju napędowego przegoniła ostatnio cenę popularnej 95-tki, a po drugie silnik w wersji diesel jest droższy o kilka tysięcy. Przy mojej sporadycznej jeździe taki silnik zwróciłby się dopiero po ok 15 latach
Człowiek uczy się przez całe życie ..
Awatar użytkownika
mwpol
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:35

Re: Diesel czy benzyna?

Post autor: mwpol »

Nie da się jednoznacznie prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i tego jak będziemy eksploatować ten samochód (m.in ile kilometrów zamierzamy przejechać i w jakim tempie). I to w oparciu o te czynniki powinniśmy rozstrzygać ten problem
Czasem potrzeba tony wiedzy, by zmienić uncję przekonań
kiwi92
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2013, 11:12
model samochodu: seed

Re: Diesel czy benzyna?

Post autor: kiwi92 »

Dokładnie. Wszystko zależy od tego czy dużo będziemy podróżować czy nie. Jeśli dużo to polecam diesla. Choć ja osobiście mam benzynę i jestem zadowolony. :D
batman293

Re: Diesel czy benzyna?

Post autor: batman293 »

Co jak co, ale silnik diesla przetrwa znacznie więcej :)
Kunegunda.23

Re: Diesel czy benzyna?

Post autor: Kunegunda.23 »

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na pytanie: ile kilometrów każdego roku pokonujesz autem? Jeśli przekraczasz 40 tys., wówczas zakup samochodu z silnikiem diesla wcale nie będzie złym pomysłem. Jeśli jednak przejeżdżasz zaledwie 20 tys. km, wówczas nie będzie Ci się to opłacać pod względem ekonomicznym. Przede wszystkim dlatego, że samochody z dieslem potrafią być o kilkanaście tysięcy droższe niż pojazdy benzynowe.
intryg
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2013, 18:00

Re: Diesel czy benzyna?

Post autor: intryg »

disel może jest i tańszy, ale nalezy pamiętać że gdy samochód używamy często na krótkich trasach to emisja cząstek stałych nie jest uzpełniana regeneracją filtra i są problemy z układem wydehowym
jezdziecbezglowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2013, 00:53

Re: Diesel czy benzyna?

Post autor: jezdziecbezglowy »

bez dwóch zdań benzyna
dogut

Re: Diesel czy benzyna?

Post autor: dogut »

Tak jak pisze Kunegunda - wszystko zależy od dystansu, który zamierza się pokonywać. Ekonomicznie diesel wychodzi taniej dla kierowcy bardzo aktywnego, a drożej dla okazyjnego - z uwagi choćby na wyższą cenę samochodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”