Wymiana żarówek w przednich reflektorach

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
motoja
Posty: 9
Rejestracja: 19 mar 2012, 09:02

Wymiana żarówek w przednich reflektorach

Post autor: motoja »

Jak w bezpieczny sposób dokonać wymiany żarówek w przednich reflektorach? Bo tak jak się przyglądałem to wygląda to nieciekawie, utrudniony jest dostęp. czy pozostaje tylko i wyłącznie wizyta w serwisie?
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
(George Carlin)
Awatar użytkownika
sylwek
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012, 13:50

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

Post autor: sylwek »

Wymiana żarówek przednich w Kia ceed jest dość skomplikowana. Ale jeżeli mogę pomóc z mojego doświadczenia to prawą żarówkę H7 /najczęściej ulegającą przepaleniu/ wymienia się po wymontowaniu zbiorniczka wyrównawczego od układu chłodzenia.Należy do tego użyć klucza sztorcowy 10 i zbiornik odchylany jest w bok, bez odłączania węża z płynem chłodnicy.
Żarówkę lewą wymienia się po wyjęciu akumulatora, potrzebny jest klucz 13 do odkręcenia
mocowania akumulatora. Wcześniej należy zdjąć klemy z biegunów akumulatora.
No i po sprawie.
Hobbysta samochodowy od urodzenia, a mechanik z zamiłowania
Gizmo121
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2012, 16:54
model samochodu: ceed SW 115 KM crdi 09'2008

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

Post autor: Gizmo121 »

sylwek pisze: po wyjęciu akumulatora

Nie szalej tak bo wystarczy odkręcić śruby trzymające akumulator i odsunąć go od lampy. To po pierwsze a po drugie konstrukcja silników ( benzyna / diesel) rożną się i w innych miejscach są poszczególne elementy ....u mnie po prawej stronie jest skrzynka bezpieczników ;)
Wujek_STC
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2014, 17:14
model samochodu: Ceed

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

Post autor: Wujek_STC »

Wymiana żarówek w ceedzie 1.6 CRDi 90KM zajmuje około 30 min i średnio musiałem wymieniać H7 raz w miesiącu bo tak szybko padały. Ale jest na to rozwiązanie :

http://allegro.pl/kia-hyundai-h7-przepa ... 51776.html
hnoor0011
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2015, 11:09

Re: Wymiana żarówek w przednich reflektorach

Post autor: hnoor0011 »

Ale jeżeli mogę pomóc z mojego doświadczenia to prawą żarówkę H7 /najczęściej ulegającą przepaleniu/ wymienia się po wymontowaniu zbiorniczka wyrównawczego od układu chłodzenia.Należy do tego użyć klucza sztorcowy 10 i zbiornik odchylany jest w bok, bez odłączania węża z płynem chłodnicy.
NOOR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”