Kia Pro_Ceed I - instalacja tempomatu

forum użytkowników modelu Ceed
jakubass
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:52
model samochodu: Pro_Ceed MK1

Kia Pro_Ceed I - instalacja tempomatu

Post autor: jakubass »

Witam, zwracam się do was z zapytaniem czy jest możliwość instalacji tempomatu w naszych "Kredensach" w których fabrycznie nie było tempomatu?
Razem ze znajomym przekładaliśmy moduł sterowania tempomatem w kierownicy oraz włączyliśmy go w komputerze auta, niestety nawet kontrolka nie reaguje.
Proszę o pomoc czy też wskazówki jak mógłbym aktywować tą funkcję ;)

Specyfikacja Auta:
Kia Pro_Ceed I - 1.6 CRDi (105km)
Rok: 2007

Pozdrawiam
piter_55
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2018, 04:08
model samochodu: PROCEED FL 1.6 CRDI

Re: Kia Pro_Ceed I - instalacja tempomatu

Post autor: piter_55 »

kontrolki chodzą po szynie can wiec ich nie zobaczysz chyba ze programowanie wsadu licznika.obszerny watek na temat tempomatu jest tu http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php? ... t=tempomat
Waldek123
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2022, 20:56
model samochodu: Kia

Re: Kia Pro_Ceed I - instalacja tempomatu

Post autor: Waldek123 »

Witam czy ktoś poradził sobie z tempomatem w Kia Ceed 1
maciekm
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2022, 19:50
model samochodu: Ceed 1

Re: Kia Pro_Ceed I - instalacja tempomatu

Post autor: maciekm »

Ja przeprowadziłem to tak: na OLX jest gość,(Imię Łukasz, m. Dobrzyca) który ogłasza się, że obszywa kierownice skórą. Kupiłem od niego kierownicę od modelu z tempomatem. Poprosiłem, by nie zapomniał o tym, żeby były przyciski. Koszt 300zł. W momencie gdy po wszystkim odesłałem mu swoją oryginalną, starą kierownicę odesłał mi jeszcze 100zł tzw. kaucji. Pod Warszawą (Żelechów) mieszka i prowadzi warsztat elektronik, który w ciągu 2 godzin przełożył mi kierownicę. Przełożył przyciski na kierownicy (te dwa dolne były inaczej oznaczone) z mojej starej, oraz pozmieniał piny, by wszystkie sygnały z kiery były dopasowane. Pociągnął z kierownicy do jednostki centralnej dwa dodatkowe przewody. Wszystko poskładał i posprawdzał. Żadnych ingerencji w komputer nie wykonywał. Jedyny ewentualny mankament to brak kontrolki tempomatu. Całość usługi kosztowała mnie 400zł. Czyli 200+400+ paliwo. Cieszę się teraz tempomatem i pięknie obszytą skórzaną kierownicą. By nie zostać posądzony o jakieś reklamy nie podam więcej informacji. Wszystko można znaleźć za pomocą google. Jeżeli wpiszesz "tempomat warszawa" to wyskoczy prawie jako pierwsze. (Na imię ma Mariusz. Marki które obsługuje to około KIA, FIAT). Warunkiem jest to by przepustnica sterowana była elektronicznie a nie mechanicznie. Moje auto to CEED I z 2011r. 1.6 benzyna ale myślę, że jeśli ktoś chciałby przeprowadzić taką "konwersję" w innym modelu to nie zaszkodzi się z P. Mariuszem skontaktować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”