C2 AUTOMATYCZNA SKRZYNIA - PROBLEM

forum użytkowników modelu Ceed
Tomek1982
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2018, 20:08
model samochodu: CEED

C2 AUTOMATYCZNA SKRZYNIA - PROBLEM

Post autor: Tomek1982 »

Witam.
Problem ze skrzynią, jakieś czary mary :-(
Czy miałby ktoś jakiś pomysł co mogło się stać ze skrzynią automatyczną kia ceed 2015 1,6 crdi 128 PS, nie można zmienić przełożenia z P na cokolwiek innego. Auto postawiłem w lipcu do garażu, przez ten czas nie jeździło, rozładował się akumulator (chyba nie domknięta klapa) i teraz po naładowaniu akumulatora jest zablokowana skrzynia, pozostał na ustawieniu P i nie można zmienić ustawienia, shiftlock nie działa, komputer nie ma żadnych błędów :-( auto stoi w garażu i nie można w żaden sposób go ruszyć.
Może zdejmował ktoś z Was mieszek od biegów, podzielicie się instrukcją jak to zrobić. pozostaje mi tam zajrzeć i zobaczyć co się dzieje z tym przyciskiem odblokowania skrzyni... inaczej już pomysłów nie mam :-( pierwsza KIA, nie zdążyłem się nacieszyć i już jestem załamany ;-(
jakiś pomysł, ktoś miał coś podobnego, może ktoś z Was słyszał o jakimś podobnym problemie ? ? Serwis Kia TORUŃ dał mi instrukcję, żeby założyć drugi akumulator, przez minutę włączyć zapłon, żeby się wszystko poustawiało i można jeździć. Niestety tak prosta instrukcja nie działa.... :-(

Pomocy, każdy pomysł na wagę złota...

pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”