Strona 1 z 1

Najczęstsze usterki w Ceed

Post: 11 mar 2012, 23:11
autor: raszbu
Proponuje żebyśmy wypisali co najczęściej sie nam psuje w Ceedach. Może to dac nam jak i potencjalnych kupującym pogląd na co należy szczególnie zwracać uwagę przy zakupie i ewentualnie z czym trzeba sie liczyć przy remontach :)

Ja zaczne: do tej pory zauważyłem, że coś mi stuka w podszybiu z przodu oraz, że plastiki są źle spasowane i trzeszczą :)

a u Was?

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post: 19 mar 2012, 10:27
autor: motoja
Do najczęstszych usterek można z pewnością zaliczyć trzeszczące plastiki, przy dużym obciążeniu sprzęgło się przypala, stuki w podszybiu! Ceed ma tych usterek kilka i wymaga to przyłożenia się do ich naprawy w następnych odsłonach modelu.

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post: 19 mar 2012, 16:14
autor: sylwek
Dużym problemem jest rdza. Kia ceed zaczyna już rdzewieć po dwóch latach, często tez niektóre złącza w karoserii , które notabene nie maja kontaktu z wodą staja się zardzewiałe dość szybko. Nie pomaga nawet przemalowanie czy dodatkowe konserwacje karoserii. Koreańczycy w tym zakresie nie postarali się.

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post: 21 mar 2012, 07:26
autor: KiaFUN
Największy problem mają chyba kierowcy i posiadacze czerwonych Kia Cee'd, gdzie w większości z aut zauważono problem ze złuszczającym się lakierem, którego warstwa jest zbyt cienko położona. Taka sytuacja może być zauważalna już poi okresie 4-6 miesięcy.
Ustosunkowując się do rdzy, o której wspominacie to do korozji zazwyczaj dochodzi na złączach blach, inne elementy zarówno nadwozia jak i podwozia są raczej lepiej zabezpieczone i w tych miejscach nie powinna pojawiać się rdza.
Słyszałem tez o problemach z radiem z radiem, które dosyć często się zawiesza, oczywiście mając tu na myśli może 2-3 znane mi tego przypadki.

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post: 10 kwie 2012, 13:05
autor: REROMEK
sylwek pisze:Dużym problemem jest rdza. Kia ceed zaczyna już rdzewieć po dwóch latach, często tez niektóre złącza w karoserii , które notabene nie maja kontaktu z wodą staja się zardzewiałe dość szybko. Nie pomaga nawet przemalowanie czy dodatkowe konserwacje karoserii. Koreańczycy w tym zakresie nie postarali się.


i tu się nie zgodzę - pięć lat pod chmurką - zero rdzy nawet w miejscach wymienianych na forach, a najczęstsza usterka to szybko wybijające się łączniki stabilizatorów

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post: 13 kwie 2012, 13:10
autor: jarek1012
Witam. W dwuletnim ceedzie pojawiła mi się rdza na tylniej klapie! Serwis chce usunąć usterkę poprzez malowanie. Dzwoniłem do przedstawicielstwa kii i potwiedzili, że taka jest procedura....Pytanie, kiedy rdza pojawi się znowu?

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post: 26 sty 2017, 12:58
autor: crobby
Z rdzą to trzeba bardzo szybko postępować.