Wymiana sprzęgła Kia Ceed 2008

forum użytkowników modelu Ceed
Ceed20
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2018, 17:53
model samochodu: Ceed

Wymiana sprzęgła Kia Ceed 2008

Post autor: Ceed20 »

Witam serdecznie,
W mojej KII, którą posiadam od kilku miesięcy, utwardził się pedał sprzęgła, które brało od samego dołu. Problemem było też czasem wrzucić 1 bieg i wsteczny. Oprócz tego wyczuwalne były luzy i drgania na kierownicy.
Auto to kia ceed z silnikiem 1.6 CRDI 90Km
Auto odstawiłem do warsztatu, dostałem telefon z wyceną i wyszło sprzęgło do wymiany oraz drążek kierowniczy z końcówkami. Koszt całościowy ok 2000 zł. Mechanik wspominał o lepszych zamiennikach typu Sachs itd.
Moje pytanie, czy cena nie jest zbytnio naciągnięta i czy decydować się na usługę?
Oprócz wymienionych rzeczy, mam problem z centralnym zamkiem, a mianowicie po otwarciu drzwi przednich od strony pasażera, 3 razy załącza się zamek (jak bym wciskał guzik).
Pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wymiana sprzęgła Kia Ceed 2008

Post autor: Piotrek »

Te 2000 zł to z kołem dwumasowym czy bez? Jeśli bez to mechanik się mocno ceni - chyba że to ASO.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Ceed20
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2018, 17:53
model samochodu: Ceed

Re: Wymiana sprzęgła Kia Ceed 2008

Post autor: Ceed20 »

Dziękuje za odpowiedz.
Normalny serwis, ale dość duży razem ze stacją kontroli.
Dwumasy nie ma.

Czyli jednak trochę naciągnięte koszty ?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wymiana sprzęgła Kia Ceed 2008

Post autor: Piotrek »

Przejdź się do najbliższego sklepu motoryzacyjnego i zapytaj ile kosztuje tarcza sprzęgła razem z dociskiem i drążki kierownicze. Później odejmij to od kwoty jaką usłyszałeś od diagnosty i będziesz wiedział ile chce za robociznę. Jeśli więcej niż 800zł to szukaj innego. Chyba że mieszkasz w dużym mieście typu Kraków/ Wrocław to wtedy możesz mieć i "duże" ceny.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Ceed20
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2018, 17:53
model samochodu: Ceed

Re: Wymiana sprzęgła Kia Ceed 2008

Post autor: Ceed20 »

Witam,
Pojechałem do innego warsztatu, mniej widocznego jak to się mówi, kwota 1450 zł. Zdecydowałem się. Sprzęgło i biegi wchodzą teraz elegancko. Generalnie jestem zadowolony.
Niestety jak się dowiedziałem, maglownica szykuje się do wymiany. Auto ma duże luzy w kierownicy, mimo wymiany drążka z końcówkami. Koszt Ok 1000-1200 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”