Problem z bluetooth

forum użytkowników modelu Ceed
Arnoxus
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2018, 22:49
model samochodu: Kia Cee'd

Problem z bluetooth

Post autor: Arnoxus »

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum jak i dziewiczym posiadaczem Kijanki.

Trzy tygodnie temu stałem się posiadaczem Cee'da kombi (produkcja listopad 2017) w wersji "M smart plus". Na chwilę obecną auto sprawuje się wzorowo poza małym problemem polegającym na niemożności połączenia przez bluetooth z telefonem.
Mam telefon polskiej firmy MyPhone Luna 2. Podczas próby parowania urządzeń, telefon widzi samochód i próbuje się z nim połączyć. Jednak gdy pojawia się na wyświetlaczu samochodu komunikat o synchronizacji (automatyczna w ciągu 5 sek lub manualna po kliknięciu ok) po 1-2 sek. pojawia się komunikat o błędzie synchronizacji.
Spróbowałem z innym telefonem marki Samsung i połączenia przebiegło bez zakłóceń.

Jaka może być przyczyna takiego stanu?? Czy bluetooth samochodu nie rozpoznaje mojego telefonu, może wystarczy jakaś aktualizacja lub łatka??

Pozdrawiam, Marek.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Problem z bluetooth

Post autor: Piotrek »

Najprawdopodobniej oprogramowanie telefonu nie jest kompatybilne z tym w samochodzie. Sprawdź czy nie ma jakiejś aktualizacji oprogramowania dla Twojego telefonu i czy masz system w wersi wyższej niż Android 4.4. Jeśli masz starszą to duża szansa na to, że jest to powód Twoich problemów.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
jachu1
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018, 09:24
model samochodu: KIA Ceed 2012 1.6 GDI kombi

Re: Problem z bluetooth

Post autor: jachu1 »

Ja miałem podobny problem z innym telefonem. Pomogło zrestartowanie ustawień sieciowych w telefonie, a następnie restart telefonu. Potem trzeba ponownie spróbować się połączyć.. U mnie zadziałało.
Arnoxus
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2018, 22:49
model samochodu: Kia Cee'd

Re: Problem z bluetooth

Post autor: Arnoxus »

Ok spróbuje restartować, a co do wersji android to mam 6.0 w telefonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”