Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

forum użytkowników modelu Ceed
jachu1
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018, 09:24
model samochodu: KIA Ceed 2012 1.6 GDI kombi

Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

Post autor: jachu1 »

Mam dziwny problem.
Radio samochodowe (bez nawigacji) - standardowe w modelu od 2012 roku, cały czas się restartuje. Działa ok. 2 minut i po 2 minutach wyłącza się i włącza - znowu działa ok. 2 minut i sytuacja się powtarza. Kiedy wyłączę radio przyciskiem - i tak samoczynnie się włącza i restartuje i tak w koło Macieju. Taka sytuacja dzieje się kiedy mam ustawione menu w języku polskim. Kiedy zmieniłem język na angielski sytuacja ustała i radio działa normalnie. Przełączam na język polski i ponownie to samo - czyli restart co 2 minuty. Co może być problemem - dlaczego tak się dzieje i czy można to naprawić? Zastanawiam się, czy np. w serwisie KIA mogą wgrać mi oprogramowanie do radia? W moim serwisie powiedzieli, że radia się raczej nie naprawia i jedynie to co oni mogą to wymienić na nowe - bez sensu.
Odłączyłem akumulator na ok. 10 minut - nic to nie pomogło. Czy ktoś miał podobną sytuację korzystając z radia, żeby taka sytuacja my się zdarzała na języku polskim?
pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

Post autor: Piotrek »

Może jest to sprawa oprogramowania? Jeśli masz samochód z 2012 to powinieneś mieć jeszcze darmowe aktualizacje softu. Wybierz się do jakiegoś innego ASO na aktualizację. Skoro radio świruje tylko z ustawionym językiem na polski, a z innym ustawieniem języka działa to problem jest ewidentnie po stronie oprogramowania, a nie sprzętu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
jachu1
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018, 09:24
model samochodu: KIA Ceed 2012 1.6 GDI kombi

Re: Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

Post autor: jachu1 »

Z tym, że w ASO mi powiedzieli, że jeśli to nie jest radio z nawigacją to nie ma czegoś takiego jak aktualizacja softu... Mam tylko radio z mp3, bluetooth.. da się tutaj zaktualizować soft? tj. przeinstalować go? Na to jest gwarancja? tj. w ramach tj. 7 letniej? bo na samo radio jest chyba tylko 2.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

Post autor: Piotrek »

Z tego co rozumiem 7 lat darmowej aktualizacji nie jest tylko na mapy w nawigacji, ale też na oprogramowanie samochodu (silnika, radia, systemów). W takim układzie gdy będą Ci wgrywać nowe oprogramowanie to jest duża szansa, że I radio dostanie nowy soft. Jeśli jednak jest to sprawa sprzętowa to, zgodnie z tym co piszesz, na radio gwarancji już nie masz.

P.S. A próbowałeś może zrobić reset ustawień? Nie wiem jak jest w samochodach bez nawigacji, jednak wydaje mi się, że w nich też powinna być opcja w stylu "powrót do ustawień startowych".
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
jachu1
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018, 09:24
model samochodu: KIA Ceed 2012 1.6 GDI kombi

Re: Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

Post autor: jachu1 »

Ok będę ich męczył.
Co do resetu - to przy zmianie języka za każdym razem następuje restart.
System się restartuje. Ale bez chyba restartu ustawień. Muszę ewentualnie zastanowić się jeszcze jak to zrobić - nie wiem czy jak mam taką możliwość czy ewentualnie tylko serwis.
pozdrawiam
posek
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2021, 13:14
model samochodu: Kia cee'd II 1.6 Gdi

Re: Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

Post autor: posek »

Kolego mam ten samo model i ten sam problem , poradziłeś sobie z z tym ?
Pol63
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2022, 18:51
model samochodu: Kia ceed

Re: Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

Post autor: Pol63 »

Witam.
Mam ten sam problem. Czy ktoś sobie z tym poradził?
Micha
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2020, 19:45
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 7DCT '21

Re: Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

Post autor: Micha »

A da radę przywrócić ustawienia fabryczne? Taka opcja powinna być w menu.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Restartujące się radio co 2 minuty w kółko

Post autor: renegade »

Tak jak kolega radzi spróbuj przywrócić do ustawień fabrycznych.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”