Kia ceed pro 1.4 2007, chiptuning, czy warto?

forum użytkowników modelu Ceed
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Kia ceed pro 1.4 2007, chiptuning, czy warto?

Post autor: dejmieno »

Witam,

Od kilku tygodni jestem posiadaczem samochodu Kia pro ceed z końca 2007 roku, silnik 1.4 80KW benzyna (jest to mój pierwszy samochód). Samochód jest super jednak na trasach w szczególności w terenach bardziej górzystych trochę doskwiera mała moc silnika. Myślałem nad chiptuningiem w moim mieście jest warsztat który zajmuje się takimi rzeczami i przykładowe ceny zaczynają się od 1000 zł co oczywiście jest uzależnione od rocznika i marki.

Tylko teraz pytanie czy warto wydać takie pieniądze na chiptuning żeby zyskać te 5 do 9 KM? Pytam bo jest to mój pierwszy samochód i nie potrafię sobie wyobrazić tego zysku 5 KM. No i oczywiście czy taki chiptuning nie jest przesadą w przypadku samochodu z silnikiem 1.4 z 2007 roku?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia ceed pro 1.4 2007, chiptuning, czy warto?

Post autor: bidżej »

Jestes pewien, ze ta firma jest w stanie zrobic chiptuning wolnossacego 1.4? Wiekszosc (jesli nie wszystkie) ktore kojarze biora sie tylko za silniki z turbodoladowaniem.
No i nawet jesli tak, to roznica w mocy na poziomie 5-9KM to nie jest szal, niewiele poczujesz. 1.4 to po prostu maly silnik i tyle. :roll:
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”