Centralny zamek - problem z kluczem

forum użytkowników modelu Ceed
matwdo90
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2017, 09:16
model samochodu: Cee'd

Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: matwdo90 »

Witam,

Posiadam auto Kia Cee'd 1 SW. Od wczoraj mam problem z centralnym zamkiem i kluczykiem.
Kiedy chcę zamknąć auto guzikiem z klucza, auto nie reaguje. Następnie wsadzam klucz do stacyjki, chwilę jestem na ON, i po tym auto można już normalnie zamknąć z klucza.
Oczywiście, kiedy wsadzam klucz do zamka i przekręcam, wszystko działa poprawnie i wszystkie drzwi są zamknięte.
Wymieniłem baterię w kluczyku, nie pomogło. Sprawdzałem kluczem zapasowym, dokładnie tak samo.

Czy ktoś z Was miał podobnie? Jaka może być przyczyna?

Pozdrawiam
fantomaz85
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2016, 15:05
model samochodu: Kia Cee'd 2007 r. 1,4 benzyna+gaz

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: fantomaz85 »

Wydaje mi się, że czasem mam podobnie. Otwieram z pilota, jadę, wysiadam i nie zawsze mogę zamknąć auto. Wciskam guzik i migacze nie reagują. Więc wsiadam ponownie, przekręcam na zapłon, wysiadam i już pilot działa, auto się zamyka. Nie liczyłem częstotliwości takich "awarii". Zdarzają się co jakiś czas (w sumie rzadko), co jest dość dziwne. Recepty na to nie mam...
matwdo90
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2017, 09:16
model samochodu: Cee'd

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: matwdo90 »

Dzięki, u mnie właśnie jest podobnie, nie ma reguły. Natomiast sytuacja miała miejsce kiedy auto stało cały czas w Słońcu i nie rozłożyłem tej srebrnej ceraty na szybie... Może przez te upały auto trochę wariowało :D
Pan Biszkopcik
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2017, 01:17
model samochodu: Ceed

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: Pan Biszkopcik »

Tak, ja tez tak mam
Kilka dni sprawdzałem dlaczego
Wina jest w stacyjce, podczas gaszenia silnika i wyciągania kluczyka nie zawsze odblokowuje sie otwieranie drzwi, jest charakterystyczny dźwięk przy tym, wiec jesli poprawnie sie zachowa stacyjka drzwi moge zamknąć jesli nie to pilot nie reaguje
Ja narazie radzę sobie z tym ze zawsze podczas wyjmowania kluczyka zwracam na to uwagę , jesli nie reaguje poprawnie wkładam ponownie kluczyk przekręcam i tak do skutku, przeważnie za 2 razem jest juz Ok. Zawsze jak wyjęcie kluczyka zareaguje poprawnie pilot działa Ok
Pozdrawiam
Kagan
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2020, 07:42
model samochodu: Kia Cee'd I, 2010, 1.6 Crdi 115KM

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: Kagan »

Panowie, udało się Wam rozwiązać ten problem?
Mam tak samo lub bardzo podobnie. Kończę jazdę, wysiadam z auta, auto z pilota nie chce się zamknąć, za pomocą klucza można zamknąć. Natomiast gdy wsiądę do auta i odpalę stacyjkę to po jej wyłączeniu samochód można zamknąć przy pomocy pilota.

Ma ktoś pomysł?
Monika d
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2020, 10:43
model samochodu: Kia Rio ll 2004

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: Monika d »

Proszę o pomoc od wczoraj nie działa mi kluczyk i nie mogę odpalić auta.Kia Rio ll 2004
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: Piotrek »

Wymień baterię, a do czasu wymiany korzystaj z drugiego kluczyka.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
TadeS
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:18
model samochodu: Kia ceed 1.4 kombi 2015 r.

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: TadeS »

Właśnie dzisiaj mi się to zrobiło pierwszy raz. Nie mogłem otworzyć auta z pilota. Otworzyłem wkładając kluczyk do zamka. Po otworzeniu próbuję zamknąć pilotem, działa. Za kilkanaście sekund chcę otworzyć pilotem nie działa. Co jest grane? Po włożeniu kluczyka w zamek otwiera się i zamyka bez problemu (na razie). Myślałem, że może baterie słabe. Ale wymieniłem na nowe i jest to samo. Jak rozwiązaliście ten problem? Prosiłbym o odpowiedź.
TadeS
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2021, 16:18
model samochodu: Kia ceed 1.4 kombi 2015 r.

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: TadeS »

Jeszcze nie dodałem, że z drugim kluczykiem jest to samo.
pidżej
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:40
model samochodu: Kia CEED 1,6

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Post autor: pidżej »

Hej
Mam tak samo, - jak mi nie rozblokuje się centralny przez wyłączenie stacyjki to po otwarciu drzwi i próbie zamknięcia CZ z kluczyka - nie działa. Przy takim "forsownym" otwarciu - mruga kontrolka CZ. Ta czerwona w przycisku. Otwarcie przyciskiem nie powoduje pojawienia się możliwości zamknięcia z pilota. Pomaga ponowne przekręcenie kluczyka jak lampka miga i wyłączenie z kliknięciem - otwarciem. Jak nie miga - trzeba zamknąć drzwi przyciskiem i otworzyć wyłączając stacyjkę. Dziwne to i chyba nie zamierzone? Bo taki sam problem jest, gdy się kogoś wysadzi - pasażer nie zaczeka na otwarcie przyciskiem i potem po wyłączeniu auta jest to samo.
Co do wymiany baterii - spotkałem się nie raz z tym, że "nowe" baterie były od razu do wyrzucenia - przeterminowane źle przechowywane drogie markowe, albo tania chińszczyzna.
Generalnie to nie jest problem z bateriami tylko z "logiką" zamykania itp, oraz nie zawsze otwierającym się zamkiem - po wyjęciu kluczyka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”