Centralny zamek - problem z kluczem

forum użytkowników modelu Cee'd

Centralny zamek - problem z kluczem

Postautor: matwdo90 » 01 sie 2017, 08:30

Witam,

Posiadam auto Kia Cee'd 1 SW. Od wczoraj mam problem z centralnym zamkiem i kluczykiem.
Kiedy chcę zamknąć auto guzikiem z klucza, auto nie reaguje. Następnie wsadzam klucz do stacyjki, chwilę jestem na ON, i po tym auto można już normalnie zamknąć z klucza.
Oczywiście, kiedy wsadzam klucz do zamka i przekręcam, wszystko działa poprawnie i wszystkie drzwi są zamknięte.
Wymieniłem baterię w kluczyku, nie pomogło. Sprawdzałem kluczem zapasowym, dokładnie tak samo.

Czy ktoś z Was miał podobnie? Jaka może być przyczyna?

Pozdrawiam
matwdo90

Re: Centralny zamek - problem z kluczem

Postautor: fantomaz85 » 03 sie 2017, 19:05

Wydaje mi się, że czasem mam podobnie. Otwieram z pilota, jadę, wysiadam i nie zawsze mogę zamknąć auto. Wciskam guzik i migacze nie reagują. Więc wsiadam ponownie, przekręcam na zapłon, wysiadam i już pilot działa, auto się zamyka. Nie liczyłem częstotliwości takich "awarii". Zdarzają się co jakiś czas (w sumie rzadko), co jest dość dziwne. Recepty na to nie mam...
fantomaz85

Postautor: matwdo90 » 07 sie 2017, 08:05

Dzięki, u mnie właśnie jest podobnie, nie ma reguły. Natomiast sytuacja miała miejsce kiedy auto stało cały czas w Słońcu i nie rozłożyłem tej srebrnej ceraty na szybie... Może przez te upały auto trochę wariowało :D
matwdo90

Postautor: Pan Biszkopcik » 01 wrz 2017, 00:20

Tak, ja tez tak mam
Kilka dni sprawdzałem dlaczego
Wina jest w stacyjce, podczas gaszenia silnika i wyciągania kluczyka nie zawsze odblokowuje sie otwieranie drzwi, jest charakterystyczny dźwięk przy tym, wiec jesli poprawnie sie zachowa stacyjka drzwi moge zamknąć jesli nie to pilot nie reaguje
Ja narazie radzę sobie z tym ze zawsze podczas wyjmowania kluczyka zwracam na to uwagę , jesli nie reaguje poprawnie wkładam ponownie kluczyk przekręcam i tak do skutku, przeważnie za 2 razem jest juz Ok. Zawsze jak wyjęcie kluczyka zareaguje poprawnie pilot działa Ok
Pozdrawiam
Pan Biszkopcik

Wróć do Kia Cee'd