Klimatyzacja i grzanie silnika

forum użytkowników modelu Ceed
ajnsztajnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2017, 20:31
model samochodu: CEED

Klimatyzacja i grzanie silnika

Post autor: ajnsztajnik »

Witajcie mam taki problem:

26stopni na zewnątrz klima włączona i nagle auto zaczyna się grzać tzn wyskakuje jakies 0.5cm ponad optymalną temperaturę.
Wyłączyłem klimę- temperatura w normie.
Klima niedawno - 2 miesiące temu nabita. Szczelność, ciśnienia wszystko ok
Płyn do chłodnicy dolewany ostatnio, bo faktycznie było niedużo.
Klima szaleje i grzeje, chłodzi w sumie jak jej się podoba, nie słucha temperatur zadanych. Jedyne to co zawsze działa to "LO" ustawione na klimie. Czasem mam wrażenie, że "obroty" klimatyzacji falują nadmuch czasem dmucha bardziej a czasem mniej, czasem cieplejszym, czasem zimniejszym powietrzem. Trochę zaczyna mnie to wszystko martwić po mału. Ostatnio jak kazałem sprawdzić czemu się tak dzieje to kategorycznie zaprzeczyli ze to moze byc to jest w schowku areator czy coś takiego. Znaleźli jakąś wtyczkę, która się obluzowała przy dmuchawie (chyba chodziło im o wentylator przy chłodnicy ?) Przy włączeniu klimy w kokpitu daje się usłyszeć takie dziwne kliknięcie, czego kiedyś nie było (podobne kliknięcie mam przy włączeniu ogrzewania tylnej szyby) Jak włączam klimę to mam wrażenie, że coś się włącza (sprężarka?) coś co bardzo się męczy i zaraz padnie bo się "dusi". Klima nie wywala błędów przy tej takiej "chałupniczej" diagnostyce - na ekranie jest jak nic 00 ... pomocy :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”