Zakup nowego ceeda kombi

forum użytkowników modelu Ceed
WidmoSG
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2018, 18:50
model samochodu: Laguna 1 Kombi 2.0 16V grandtour

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: WidmoSG »

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jestem posiadaczem kombika od prawie 8lat i zastanawiam się nad zmianą.

Na chwilę obecną wpadła mi w głowę KIa Ceed II. Ze względu na budżet rocznik początkowy czyli 2012 cudem 2013 w promocji :D :D :D :D

Autor rok temu pisze że gaz w GDI odpada, a nie jedna jest już zagazowana przez gazownik który mi w Lali montował gaz. Pytanie jak użytkownicy oceniają i jak długo się zwraca... ale nie o tym

Silnik raczej 1.6 135KM, nie chciałbym aby autko było mułowate przy pełnym załadunku i jeździe w górach.

szukam auta rodzinnego i pakownego (2 dzieci w tym wózek) z wbudowaną nawigacją oraz czujnikami parkowania (żonie przydatne :lol: ). Z w/w wypowiedzi twierdzicie że autko wygodne. Jako że troszkę lat minęło od piweszym produkcji mogę prosić kogoś z rocznika 2012/13 o pinie w użytkowaniu ??

pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Piotrek »

Kią Cee'd jeździłem sporadycznie, więc co do ogólnych wrażeń się nie wypowiem. Mogę za to wypowiedzieć się na temat instalacji na "Lepsze Paliwo Gamoniu". Prawda jest taka, iż do silnika GDI są dwie opcje:
1. Landi Renzo, Stag, BRC, etc. instalacja tzw, IV generacji, która powoduje downgrade silnika (z bezpośredniego wtrysku robi się pośredni ponieważ gaz wtryskiwany jest do kolektora ssącego a nie do cylindra). Taka instalacja wymaga dotrysku benzyny w różnej ilości (od 1 do 3 litrów Pb na 100km) aby ochłodzić wtryskiwacze benzynowe. Koszt około 4500 zł
2. Prins lub Vialle - instalacja tzw. V generacji wykorzystująca gaz w fazie płynnej, podawany przez tą samą pompę i wtryskiwacze co benzyna (nie ma ani parownika/reduktora ani listwy wtryskowej gazu). Jest to instalacja praktycznie bezobsługowa, która nie wymaga ani kropli benzyny - można jeździć na gazie od momentu uruchomienia samochodu. Koszt to około 9000 zł. Przy czym jest jedna uwaga - instalację Prinsa należy montować TYLKO w autoryzowanych warsztatach Prinsa (jest ich około 8 w Polsce). Obsługa w centrali Prinsa w Kobylnicy dla klientów z warsztatów nieautoryzowanych jest poniżej jakiegokolwiek poziomu przyzwoitości :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
WidmoSG
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2018, 18:50
model samochodu: Laguna 1 Kombi 2.0 16V grandtour

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: WidmoSG »

Dzięki :) LPG mamy załatwione, może ktoś jeszcze zdecyduje się wyrazić swoją opinię ?
barszcz
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2018, 13:20

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: barszcz »

Witam Wszystkich

Posiadam obecnie Toyote (mialem juz dwie i lubie ta marke) ale nastepna bedzie Kia Ceed GT-LINE/Sportage Special Edition. Dlaczego Kia? Podoba mi sie wnetrze, stylistyka, dobrze sie jezdzi. Mam czlonkow rodziny i znajomych ktorzy takze jezdza Kia i chwala swoj wybor. Sportage jest troche glosniejsza aczkolwiek bardziej mi odpowiada wyposazenie. W Ceed brakuje mi dachu panoramicznego (sa pojedyncze egzemplarze) i xenonow. Ogladalem ostatnio czarna Sportage Special Edition 2014, przebieg ok. 60.000 km, niestety miala troche za duzo latanych odpryskow i rysek wewnatrz (np. ekran nawigacji). Ceed bardziej mi odpowiada. Lekko i przyjemnie sie prowadzi. Szybko sie zbiera. Nie potrzebuje 4wd a automat chetnie kupie wiec to kolejna rzecz ktora przemawia za Ceed. Cena takze po stronie Ceed, nowsze auto za te same pieniadze. Biale i czerwone troche mniej przypadaja mi do gustu wiec czyham na czarna lub szara.

Pozdrawiam ze Szwecji
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: zarathos »

Odkopię trochę temat, żeby nie zakładać nowego.

Szukam teraz dla siebie nowego samochodu i Kia Ceed kombi jest jednym z faworytów (obok Civica 1.0 i Tipo 1.4 T-Jet). Problemem jest nadchodząca generacja Ceeda. Mam w miarę sensowną propozycję na Ceeda II SW M+ Smart (Infra Red, mniam :D), ale podobno prezentacja sprzedażowa nowego Ceeda ma być w ciągu 3-4 tygodni. I zastanawiam się, czy brać starego ze sprawdzonym już silnikiem 1.6GDI czy poczekać na nowego 1.4 T-GDI? Nowy niby nowy, silnik znany z Hyundaia bodajże więc bolączki wieku dziecięcego ma za sobą. Będzie drożej, ale to przeżyję. Tylko że ja lubię trzymać swoje samochody latami, a mam obawy co do żywotności T-GDI bo i ciut bardziej wyżyłowany i ekologii więcej.

Jak sądzicie, warto skusić się na obecnego Ceeda SW, czy poczekać jeszcze parę tygodni (plus oczekiwanie na dostawę po zamówieniu) na nowego?
kamillo34
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2018, 14:29
model samochodu: Ceed

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: kamillo34 »

Zastanawiam sie nad kupnem Kia Ceed kombi 2014 rok 1.4 100KM benzynka

Jak z tym silnikiem wygląda jazda po mieście,czy jest dynamiczny,wyprzedzanie w trasie?

Nie jeżdzę jak wariat,wiadomo z rodziną-dziećmi, ale czasami wyprzedzić trzeba.
Czy nie będzie mulił ?
Dziękuję bardzo za opinie. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”