Zakup nowego ceeda kombi

forum użytkowników modelu Ceed
Redzik
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:04

Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Redzik »

Nie znalazłem podobnego tematu więc pozwoliłem sobie założyc ten topik.

Witam, stanąłem przed wyborem kupna nowego auta w benzynie kombi i waham się miedzy
Opel astra 5 1,4 125KM turbina bezpośredni wtrysk paliwa - gaz odpada
Fiat Tipo 1.4 120KM turbina pośredni wtrysk paliwa - mozliwość zagazowania
Kia Ceed 1.6 135KM wolnossący,ale bezpośredni wtrysk paliwa - gaz odpada

No i mam dylemat, które z tych aut wybrać, liczę na waszą fachową pomoc, na gazie mi nie zależy autem chciałbym pojeździć jak najdłużej, więc zależy mi na trwałości, tak wiem nowych aut nie da się ocenić w tym parametrze,ale ten silnik i model auta jest juz trochę na rynku w Tipo denerwuje mnie brak klimy dwustrefowej i trochę ograniczona przestrzeń na lewą nogę siedząc jako pasażer z przodu. Drugim mankamentem drogim w naprawie jest dwumasa i turbina czego np nie ma w Kii, Kia gorzej sie troche zbiera i jest ciut głośniejsza , ale jechało nam sie przyjemniej Kią jakoś płynniej bez szarpań. Co do Opla to czekam jeszcze na odpowiedź jaki rodzaj skrzyni jest w tym wytypowanym przeze mnie modelu, bo jeżeli jest to m32 to sobie odpuszczę. Natomiast chciałbym sie dowiedzieć jak to jest z wadami nowego ceeda niby wszystkie stare mankamenty zostały wyeliminowane, typu szybko pojawiająca sie rdza, słabe zawieszenie po zapakowaniu po dach niby tarła podwoziem o asfalt, słabym sprzęgle,skomplikowaną wymiana żarówek z przodu itd Czy to prawda ?
Zbig59
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2017, 19:35
model samochodu: kia ceed pro

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Zbig59 »

Z mojej strony mogę śmiało polecić Kia ceed pro 135kM GDI.
Nieco dłużej jeździłem corollą z 95r i przez siedemnaście lat nie miałem żadnej awarii. Sprzęgło po 230 tyś. Pierwsze klocki po 125 tyś! Wydech 300tyś (oprócz sondy lambda, którą uszkodziłem mechanicznie). Również jeździłem golfem 4 (niech go cholera-jeden smród, awarie za awarią i chlanie paliwa po sufit. Podobnie było z oplem i BMW.)
Dlaczego kupiłem Kia? Z polecenia i doświadczenia kolegi. Jeździł on siedem lat modelem Kia Venga i tylko lał benzynę i zmieniał gumy (możliwie, że trafił dobry model-jak to w życiu)
Moje Kia jest z 2013 i powiem szczerze, że jeszcze się na niczym nie zawiodłem.
Spalanie:
W korkach: (Warszawa-ruszasz i hamujesz i znów ruszasz/hamujesz) 9-9,5l\100km (z klimą 0,5l więcej). Bez nadmiernych korków 7-7,5l\100km. W trasie: (stabilna pogoda, sucha i równa nawierzchnia, temp. powyżej 20 stopni) przy prędkości 60-70km\h na 6 biegu licznik (po skasowaniu) spalanie wskazuje 4,1-4,3l\100km. Przy 90km\h licznik wskazuje około 5,5l\100km. 130km\h autko pali 6-6,5l. Przy prędkości 195 i więcej! (nawet 210!-tę prędkość równolegle mierzyłem innym GPS) auto pali ok. 9l. Proszę wsiąść do niemieckiego wozu z zobaczysz jak kieszeń wygląda. Cykl mieszany to 6-6,5l. Aż ciągnie, by nacisnąć mocniej ale trzeba uważać. Dziś każde auto rozpędzić jest bardzo prosto, gorzej jest bezpiecznie wyhamować.
Bardzo dobra trakcja (stabilna jazda nawet przy dużych prędkościach). Świetnie się trzyma drogi (zakręty). Dobre hamulce. Dużo wygodnego miejsca z przodu i więcej z tyłu. Dobra klima ręczna, przez co samochód mniej pali. Wiele precyzyjnych i pozytywnie zaskakujących dupereli (solidnie wykonana i podgrzewana kierownica i sterowanie kompem z niej, ledy, dobre radio i super nagłośnienie, USB czy Bluetooth itd. Ogólnie stylistyka wnętrza mi się bardzo podoba. Zresztą ceed 3d ma zmysłową\sportową sylwetkę). Minusem jest niewygodne wsiadanie i wysiadanie w modelu 3d (jak w każdym 3d)
Autko rozpędza się zaskakująco dobrze. Świetny start przy redukcji z trójki na dwójkę (warunek-dobra benzyna 95pb na przykład BiPi). Bardzo precyzyjna skrzynia biegów (wszystko lekko i płynnie wskakuje-oczywiście nic na siłę). Nic nie skrzypi, suka czy miauczy.
Przestrzeń bagażowa to tylko 380l lub aż 380l. Mnie to spokojnie wystarcza i jestem szczęśliwym posiadaczem modelu Kia ceed.
Solidna firma ale to moje zdanie.
Redzik
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:04

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Redzik »

Zbig59 pisze:Z mojej strony mogę śmiało polecić Kia ceed pro 135kM GDI.
Nieco dłużej jeździłem corollą z 95r i przez siedemnaście lat nie miałem żadnej awarii. Sprzęgło po 230 tyś. Pierwsze klocki po 125 tyś! Wydech 300tyś (oprócz sondy lambda, którą uszkodziłem mechanicznie). Również jeździłem golfem 4 (niech go cholera-jeden smród, awarie za awarią i chlanie paliwa po sufit. Podobnie było z oplem i BMW.)
Dlaczego kupiłem Kia? Z polecenia i doświadczenia kolegi. Jeździł on siedem lat modelem Kia Venga i tylko lał benzynę i zmieniał gumy (możliwie, że trafił dobry model-jak to w życiu)
Moje Kia jest z 2013 i powiem szczerze, że jeszcze się na niczym nie zawiodłem.
Spalanie:
W korkach: (Warszawa-ruszasz i hamujesz i znów ruszasz/hamujesz) 9-9,5l\100km (z klimą 0,5l więcej). Bez nadmiernych korków 7-7,5l\100km. W trasie: (stabilna pogoda, sucha i równa nawierzchnia, temp. powyżej 20 stopni) przy prędkości 60-70km\h na 6 biegu licznik (po skasowaniu) spalanie wskazuje 4,1-4,3l\100km. Przy 90km\h licznik wskazuje około 5,5l\100km. 130km\h autko pali 6-6,5l. Przy prędkości 195 i więcej! (nawet 210!-tę prędkość równolegle mierzyłem innym GPS) auto pali ok. 9l. Proszę wsiąść do niemieckiego wozu z zobaczysz jak kieszeń wygląda. Cykl mieszany to 6-6,5l. Aż ciągnie, by nacisnąć mocniej ale trzeba uważać. Dziś każde auto rozpędzić jest bardzo prosto, gorzej jest bezpiecznie wyhamować.
Bardzo dobra trakcja (stabilna jazda nawet przy dużych prędkościach). Świetnie się trzyma drogi (zakręty). Dobre hamulce. Dużo wygodnego miejsca z przodu i więcej z tyłu. Dobra klima ręczna, przez co samochód mniej pali. Wiele precyzyjnych i pozytywnie zaskakujących dupereli (solidnie wykonana i podgrzewana kierownica i sterowanie kompem z niej, ledy, dobre radio i super nagłośnienie, USB czy Bluetooth itd. Ogólnie stylistyka wnętrza mi się bardzo podoba. Zresztą ceed 3d ma zmysłową\sportową sylwetkę). Minusem jest niewygodne wsiadanie i wysiadanie w modelu 3d (jak w każdym 3d)
Autko rozpędza się zaskakująco dobrze. Świetny start przy redukcji z trójki na dwójkę (warunek-dobra benzyna 95pb na przykład BiPi). Bardzo precyzyjna skrzynia biegów (wszystko lekko i płynnie wskakuje-oczywiście nic na siłę). Nic nie skrzypi, suka czy miauczy.
Przestrzeń bagażowa to tylko 380l lub aż 380l. Mnie to spokojnie wystarcza i jestem szczęśliwym posiadaczem modelu Kia ceed.
Solidna firma ale to moje zdanie.

Dziękuję za odpowiedź, wczoraj dostalismy na całą dobę fiata tipo i go potestowalismy trochę, jestem pod dużym wrażeniem .Kię tez może uda nam sie wyrwac na calą dobę,opla nam nie chca dać , tylko 30 minut jazda próbna. Powiedz mi a jak ze sprzęgłem , blachą , i wtryskiwaczami ,czy po tych latach miałeś jakieś usterki lub większe awarie? Jechaliśmy testowo dwa razy Kią i trochę słabiej się trzyma drogi od fiata , to zawieszenie dość miękkie jest no , ale zobaczymy po testach.
Zbig59
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2017, 19:35
model samochodu: kia ceed pro

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Zbig59 »

Gdy kupiłem Kię z początku miałem jakieś dziwne zachowania silnika. Gdy lekko dodawałem gazu jazda wydawała się normalna. Mocniejsze naciśniecie gazu oznaczało wyrywanie auta spod tyłka. W warszawskich korkach wyraźnie to zjawisko czułem (czasem trzeba gwałtowniej dodać gazu by inni się przed Ciebie nie wpakowali). To dziwne szarpanie miało też dobre strony. A mianowicie niezwykły odjazd. Jakby turbina się załączała. Serwisant Kia orzekł, że jest wszystko w porządku i to tylko moje subiektywne wrażenie. Poza tym nie wyświetlała się żadna informacja na konsoli więc jest dobrze, dodał. Ja wiedziałem swoje, że golf 1,6 TSI zostawał w tyle! Wszystko wzięło w łeb gdy z ciekawości zatankowałem 98pb z Orlen. Moc jakby spadła czy "wróciła na miejsce' i przejścia były łagodne. Wtenczas uznałem, że wiele straciłem (być może filtr cząstek lub wtryski zapaćkałem jakimś gównem) Z czasem wlałem STP do czyszczenia benzynowych wtrysków i reszty zasilania. Po trzech tankowaniach 95pb stacji BiPi zdecydowanie "lepsza jazda" wróciła. I w obrotach ponad 4tyś. silnik jest bardzo dynamiczny i wciąż zaskakuje mnie osiągiem. Bez przesady to nie Ferrari ale frajda jest bez przerwy.
Sprzęgło jak najbardziej w porządku. Biegi wskakują jak należy (oczywiście bez nerwówki bo chyba żadna skrzynie tego nie lubi).
Nie pakowałem auta na full i nie mam w pełni doświadczeń. Jechałem w trzy osoby plus bagaże i nic się nie działo. Załadowaną corollą też podwoziem wyrżnąłem o wyboje, gdy pędziłem zbyt szybko (około 170km\h). Dla mnie odczuwalna siła decybeli powstaje przy prędkości ponad 160km\h.
Jedynie uchylona szyba pasażera lekko trzeszczy podczas jazdy (tam rzeczywiście jest jakiś problem techniczny). Poza tym nie miałem żadnych awarii i do dziś jestem w pełni szczęścia.
Wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali jednak chciałbym tylko zaznaczyć, że dzisiejszy Koreańczyk jest naprawdę bezawaryjny i mało kto ma taką opinię. Ludzie na forach wypisują głupoty (najczęściej młodzi i niedoświadczeni kierowcy lub konkurencyjni podżegacze). Kiedyś trabant był najgorszym autem Niemca. A dziś niestety jest opel, za którego nie jeden dałby sobie łapę uciąć... Dalej nie będę komentował fiata czy seata. To dla mnie tylko fiat (był 850, 125 i Polonez), którego dobrze pamiętam z lat siedemdziesiątych i już go nie chcę. Jednak to wszystko zależy od upodobań. I kłania się stare powiedzenie dotyczące nawet kupna samochodu "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma".
Pozdrawiam
Redzik
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:04

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Redzik »

Zbig59 pisze:(być może filtr cząstek lub wtryski zapaćkałem jakimś gównem) Z czasem wlałem STP do czyszczenia benzynowych wtrysków i reszty zasilania
Przecież silnik benzynowy nie ma filtra cząsteczek stałych czyli gpf w dieslu dpf dopiero od 2018 roku będą montowane i to nie we wszystkich markach .Coś ty stary bujasz, albo masz słaba wiedzę na ten temat i na temat swojego samochodu. :D
Redzik
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:04

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Redzik »

Redzik pisze:
Zbig59 pisze:(być może filtr cząstek lub wtryski zapaćkałem jakimś gównem) Z czasem wlałem STP do czyszczenia benzynowych wtrysków i reszty zasilania
Przecież silnik benzynowy nie ma filtra cząsteczek stałych czyli gpf w dieslu dpf dopiero od 2018 roku będą montowane i to nie we wszystkich markach .Coś ty stary bujasz, albo masz słaba wiedzę na ten temat i na temat swojego samochodu. :D
Nie mogę edytować poprzedni wpis ,więc tu sprostuje , bo źle sformułowałem poprzedniego posta, chodzi mi o to ,że w benzynowych kia nie ma filtrów gpf i będą montowane dopiero od 2018 roku , ale i to też nie jest pewne. Filtry sa tylko w dieslach, i tam to sie nazywa dpf
Zbig59
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2017, 19:35
model samochodu: kia ceed pro

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Zbig59 »

Ten post czy tamten...
Rzeczywiście z filtrem cząstek mnie poniosło. I nie zamierzam się tłumaczyć, być może miałem na myśli kilka aut z przeróżnymi filtrami paliwa począwszy od pierwszej naprawy samochodu IFA w 70 roku po ostatniego golfa. Poza tym niedawno pozbyłem się volvo s60 d5, który miał wywalony taki filtr)
Mam swoje lata i wcześniej nie interesowałem się tematem Kia dlatego, że nigdy z nim nie miałem żadnego problemu i takie auto pytającemu bym polecił. Na Twój apel Tobie kolego chętnie i rzetelnie starałem się przedstawić swoje spostrzeżenia. Skoro nie podoba Ci się moja odpowiedź to jeszcze poczekaj, może ktoś się zlituje i właściwie odpowie.
Pozdrawiam i życzę trafnego zakupu.
Redzik
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:04

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Redzik »

Zbig59 pisze:Ten post czy tamten...
Rzeczywiście z filtrem cząstek mnie poniosło. I nie zamierzam się tłumaczyć, być może miałem na myśli kilka aut z przeróżnymi filtrami paliwa począwszy od pierwszej naprawy samochodu IFA w 70 roku po ostatniego golfa. Poza tym niedawno pozbyłem się volvo s60 d5, który miał wywalony taki filtr)
Mam swoje lata i wcześniej nie interesowałem się tematem Kia dlatego, że nigdy z nim nie miałem żadnego problemu i takie auto pytającemu bym polecił. Na Twój apel Tobie kolego chętnie i rzetelnie starałem się przedstawić swoje spostrzeżenia. Skoro nie podoba Ci się moja odpowiedź to jeszcze poczekaj, może ktoś się zlituje i właściwie odpowie.
Pozdrawiam i życzę trafnego zakupu.
Przepraszam nie miałem zamiaru cie urazić, po prostu dziwnie to wyszło, niby polecasz auto, a nawet nie znałeś jego budowy , a ty co byś sobie pomyślał? Postaw sie trochę na moim miejscu, za pomoc dziękuję.
Macrog
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2017, 10:05
model samochodu: Optima XL 1.7D

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Macrog »

Redzik,

Jeździłem ponad rok ceed'ed 1.4 combi z LPG.
Wiec co do silnika to nie będę się wymądrzał. Ale jeśli chodzi o walory użytkowe, pojemność pojazdu i komfort jazdy to zdecydowanie polecam to auto.
Wcześnie przed KIA jeździłem głównie skodami: fabia, yeti, octavia a wiec również "budżetowymi".
Do ceed'a wsiadłem po 3 latach jazdy fabia combi i przeżyłem pozytywny szok. Auto za podobne pieniądze ale dużo większe i wygodniejsze, nowocześnie wykończone i bardzo ładne.

Generalnie w 99% mi pasowało, a te niuanse (1%) to szkoda pisać.
Faktem jest ze KIA na tyle mnie przekonała ze teraz jak mam ciut większy budżet to zdecydowałem się na zakup optimy, która wygrała m.in z mondeo, mazda, czy superbem

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru
Optima Kombi 1.7 CRDi 141 KM 7DCT, XL z Tech. Platinum Graphite
Robal
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:22
model samochodu: XCeed 1.4 T-gdi 6-manual
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Post autor: Robal »

Ciekawe co kupił bo ja właśnie odebrałem następną nową Kie Ceed 1.6 gdi a z poprzedniej z takim samym silnikiem tylko w kombi byłem zadowolony i polecam . Dodam że tamtą kupiłem tak samo nową w 2014 jedyne usterki to ledy w lampach przednich które wymienili na gwarancję.
Kia XCeed 1.6 T-GDI 7 DCT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”