Zakup nowego ceeda kombi

forum użytkowników modelu Cee'd

Re: Zakup nowego ceeda kombi

Postautor: WidmoSG » 28 sty 2018, 18:58

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jestem posiadaczem kombika od prawie 8lat i zastanawiam się nad zmianą.

Na chwilę obecną wpadła mi w głowę KIa Ceed II. Ze względu na budżet rocznik początkowy czyli 2012 cudem 2013 w promocji :D :D :D :D

Autor rok temu pisze że gaz w GDI odpada, a nie jedna jest już zagazowana przez gazownik który mi w Lali montował gaz. Pytanie jak użytkownicy oceniają i jak długo się zwraca... ale nie o tym

Silnik raczej 1.6 135KM, nie chciałbym aby autko było mułowate przy pełnym załadunku i jeździe w górach.

szukam auta rodzinnego i pakownego (2 dzieci w tym wózek) z wbudowaną nawigacją oraz czujnikami parkowania (żonie przydatne :lol: ). Z w/w wypowiedzi twierdzicie że autko wygodne. Jako że troszkę lat minęło od piweszym produkcji mogę prosić kogoś z rocznika 2012/13 o pinie w użytkowaniu ??

pozdrawiam
WidmoSG

Postautor: Piotrek » 28 sty 2018, 20:20

Kią Cee'd jeździłem sporadycznie, więc co do ogólnych wrażeń się nie wypowiem. Mogę za to wypowiedzieć się na temat instalacji na "Lepsze Paliwo Gamoniu". Prawda jest taka, iż do silnika GDI są dwie opcje:
1. Landi Renzo, Stag, BRC, etc. instalacja tzw, IV generacji, która powoduje downgrade silnika (z bezpośredniego wtrysku robi się pośredni ponieważ gaz wtryskiwany jest do kolektora ssącego a nie do cylindra). Taka instalacja wymaga dotrysku benzyny w różnej ilości (od 1 do 3 litrów Pb na 100km) aby ochłodzić wtryskiwacze benzynowe. Koszt około 4500 zł
2. Prins lub Vialle - instalacja tzw. V generacji wykorzystująca gaz w fazie płynnej, podawany przez tą samą pompę i wtryskiwacze co benzyna (nie ma ani parownika/reduktora ani listwy wtryskowej gazu). Jest to instalacja praktycznie bezobsługowa, która nie wymaga ani kropli benzyny - można jeździć na gazie od momentu uruchomienia samochodu. Koszt to około 9000 zł. Przy czym jest jedna uwaga - instalację Prinsa należy montować TYLKO w autoryzowanych warsztatach Prinsa (jest ich około 8 w Polsce). Obsługa w centrali Prinsa w Kobylnicy dla klientów z warsztatów nieautoryzowanych jest poniżej jakiegokolwiek poziomu przyzwoitości :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek

Postautor: WidmoSG » 28 sty 2018, 20:31

Dzięki :) LPG mamy załatwione, może ktoś jeszcze zdecyduje się wyrazić swoją opinię ?
WidmoSG

Poprzednia

Wróć do Kia Cee'd