Nierówna praca, kontrolka check engine

forum użytkowników modelu Ceed
piotr.zaw
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:05
model samochodu: Kia Ceed 2011 HB 1.6 CRDI

Re: Nierówna praca, kontrolka check engine

Post autor: piotr.zaw »

nubi pisze:
piotr.zaw pisze:
W KDS jest opcja nauczenia ECM po wymianie na nowy EGR .Instrukcja napraw to samo mówi.Czy się sam nauczy ? nie powiem EGR to specyficzny twór.
Możesz mi to wrzucić przez PW? Chciałbym zobaczyć co tam jest dokładnie napisane w instrukcji.
W razie czego niech inni też zobaczą
https://zapodaj.net/8dd19fa28bd09.jpg.html
To dobrze wiedzieć, że jest taka procedura. Byłem w autoryzowanym serwisie, przy podpięciu pod kompa wyszedł w historii błąd EGR, ale nic bieżącego więc tylko skasowali mi błąd. Nikt nie napomknął, że coś takiego trzeba przeprowadzić a to tak naprawdę dwa kliknięcia więcej w menu.
piotr.zaw
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:05
model samochodu: Kia Ceed 2011 HB 1.6 CRDI

Re: Nierówna praca, kontrolka check engine

Post autor: piotr.zaw »

Jestem po wizycie w serwisie i żadne błędy nie wyszły. Wgrali mi najnowsze oprogramowanie i przeprowadzili procedurę wymiany elementu -> EGR. Dodatkowo wymieniłem filtr paliwa na Mann (wcześniej był Filtron i miałem nadzieję, że może już nie domagał). Dwa dni było ok, dziś rano znów szarpanie na zimnym silniku. Macie jeszcze jakieś pomysły? :cry:
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nierówna praca, kontrolka check engine

Post autor: Piotrek »

Przepustnica, tudzież silniczek krokowy?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
piotr.zaw
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:05
model samochodu: Kia Ceed 2011 HB 1.6 CRDI

Re: Nierówna praca, kontrolka check engine

Post autor: piotr.zaw »

Piotrek pisze:Przepustnica, tudzież silniczek krokowy?
A nie pokazałby się wtedy jakiś błąd w serwisie?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nierówna praca, kontrolka check engine

Post autor: Piotrek »

Nie zawsze. Jak w poprzednim samochodzie nawaliła mi przepustnica to w serwisie dopiero po 3 lub 4 dniach jeżdżenia I testowania problem pojawił się ponownie I został zweryfikowany jako błąd przepustnicy.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
piotr.zaw
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:05
model samochodu: Kia Ceed 2011 HB 1.6 CRDI

Re: Nierówna praca, kontrolka check engine

Post autor: piotr.zaw »

Da się to jakoś zdiagnozować wcześniej, czy trzeba wymienić części? Bo powiem szczerze, że EGR też okazuje się wymieniłem na wyrost i nic nie pomogło i nie chciałbym wymienić po kolei połowy samochodu aż w końcu na coś trafię :evil:
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nierówna praca, kontrolka check engine

Post autor: Piotrek »

Szczerze to nie wiem, u mnie to padło jednego dnia. Od pierwszego objawu do totalnej klapy minęło 40 minut I może z 10 km jazdy po mieście z epckim finałem, kiedy to włączyłem się do ruchu na krakowskich alejach, chciałem przyspieszyć, a tu 20km/h okazało się moim maxim... Później laweta I do ASO.

Co do Twojego przypadku to sugeruję poszukać w okolicy jakiegoś ogarniętego mechanika, który ma do czynienia z kiankami jak Twoja I jego zapytać o pradę. Przyczyn może być wiele: turbo, przepustnica, wtryski, czujnik położenia wału, zatkana pompa/filtr paliwa w zbiorniku, więc tak jak piszesz szkodał wymieniać części po omacku czekając że się na coś trafi.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
piotr.zaw
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:05
model samochodu: Kia Ceed 2011 HB 1.6 CRDI

Re: Nierówna praca, kontrolka check engine

Post autor: piotr.zaw »

Piotrek pisze:Szczerze to nie wiem, u mnie to padło jednego dnia. Od pierwszego objawu do totalnej klapy minęło 40 minut I może z 10 km jazdy po mieście z epckim finałem, kiedy to włączyłem się do ruchu na krakowskich alejach, chciałem przyspieszyć, a tu 20km/h okazało się moim maxim... Później laweta I do ASO.

Co do Twojego przypadku to sugeruję poszukać w okolicy jakiegoś ogarniętego mechanika, który ma do czynienia z kiankami jak Twoja I jego zapytać o pradę. Przyczyn może być wiele: turbo, przepustnica, wtryski, czujnik położenia wału, zatkana pompa/filtr paliwa w zbiorniku, więc tak jak piszesz szkodał wymieniać części po omacku czekając że się na coś trafi.
Dzięki. Prośba w takim razie do osób znających kogoś ogarniętego w Kii o pomoc i udostępnienie kontaktu. Mieszkam w Żyrardowie, najlepiej coś w okolicy (woj. mazowieckie lub łódzkie).
Roger.M
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2019, 15:56
model samochodu: Kia ceed

Re: Nierówna praca, kontrolka check engine

Post autor: Roger.M »

Witam, mam podobny problem z moim ceedem 1.6 b+gaz mianowicie na zimnym nie reaguje na pedal gazu, szarpie jak by nie miał mocy dopiero od 1500 obrotów łapie i zaczyna jechać,na gazie i benzynie, a jak się nagrzeje to już chodzi normalnie. Auto stoi ponad 2tygodnie u mechanika pierwsza diagnoza wtryski, ale to nie to, świece wymienione, sprawdzone pompa paliwa, czujnik położenia Wału to też nie to, teraz padło na przepustnice... Mial ktoś podobny przypadek, albo słyszał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”