KIA SOUL 1.6 crdi chrobotanie

forum użytkowników modelu Soul
miko
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2012, 17:45
model samochodu: soul 1.6 crdi

KIA SOUL 1.6 crdi chrobotanie

Post autor: miko »

Witam mam problem z moją Kia Soul z 2009 r przebieg 120 tyś podczas dodawania gazu słychać dość głośne dziwne chrobotanie w przedziale obrotów od 1000 do 1500 prędkość ok 40 -50 km/godz później nie występuje,na luzie nic nie słychać .I jest to tylko jedno z wielu odgłosów jakie wydaje moje KIA , przy spokojnej jeździe ok 90 - 100 km/godz leciutkie chrobotanie (stukanie) pod deską rozdzielczą ,od dwóch dni przy skręcie w prawo piszczy jak szalona z lewego przedniego lub tylnego koła.
Panowie w serwisie niestety nie wiedzą co to może być natomiast chrobotania z pod deski nie słyszą. Jeśli miał ktoś podobny problem proszę o radę.
krakus
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2011, 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: KIA SOUL 1.6 crdi chrobotanie

Post autor: krakus »

W jakim serwisie byłeś? W ASO czy u swojego mechanika.
Takie objawy to mogą być skutkiem jakiś probemów ze skrzyną biegów. Możliwe, że jakieś wyrobione, luźne łożyska lub inne powazniejsze problemy. W ASO mogą podejrzewać, że to będzie poważniejsza robota i będą musieli zrobić to na gwarancji i dlatego mówią, że nie słyszą...
Jeśli chodzi o piski w kołach to tak samo może byc problem z łożyskami. Przy skęcie jest większy nacisk na tą stronę, większe obciążenie i wtedy to słychać. U siebie właśnie miałem tak samo, przy skręcie bardzo głośny pisk, myśałem że to coś poważniejszego ale wystarczyło przesmarowanie łożysk.
Spróbuj jechać do niezależnego serwisu i wtedy napisz co tam wyszło.
credo
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2012, 17:21
model samochodu: Soul

Re: KIA SOUL 1.6 crdi chrobotanie

Post autor: credo »

A od czego jest gwarancja?
Jedź do ASO i niech szukają
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Soul”