Czy warto? Proszę o pomoc

forum użytkowników modelu Soul
bejbii85
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2018, 17:42
model samochodu: Nie mam jeszcze

Czy warto? Proszę o pomoc

Post autor: bejbii85 »

Dzień dobry
Jeszcze nie jestem posiadaczką żadnego modelu KIA, ale mam chrapkę na KIA SOUL... rocznik 2009 (na taki mam fundusze)
Warto?
Jak się jeździ?
Jakie wady, zalety? Tylko szczerze :)
Na co zwrócić uwagę?

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
jerry
Posty: 7
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:12

Re: Czy warto? Proszę o pomoc

Post autor: jerry »

Radziłbym poszukać modelu Soul Face Lifting ( 2011-20013) 1,6 GDi 140 km. Mam go już 6 lat z przebiegiem 75 000 km. NIC NIGDY SIĘ NIE POPSUŁO. NAWET NIE SPALIŁA SIĘ ZARÓWKA. PALI ŚREDNIO 6,5-7.0 L/100 KM
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Czy warto? Proszę o pomoc

Post autor: JaWa »

Wszedłem na otomoto żeby zobaczyć ceny aut i zbieram szczękę z podłogi. Osobiście zrobiłem tak: 10 tys zapłaciłem sobie od razu za nowe auto, 10 tys zostawiłem profilaktycznie na przeglądy itd, a 50 tys wziąłem w raty i odebrałem nowy samochód z gwarancją - a skoro kupując 10-letni samochód zakładamy, że 2-3 lata nim pojeździmy, to równie dobrze można założyć, że nowym pojeździmy 12 :twisted: a już na pewno 7-8 :mrgreen:
pks5
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:48
model samochodu: KIA SOUL

Re: Czy warto? Proszę o pomoc

Post autor: pks5 »

mam KIA SOUL silnik 1,6 w gazie. piekna sprawa samochód mały na zewnatrz i obszerny w srodku. Bardzo wysoko zawieszony z dobra widocznościa. Klima reczna i to jej zaleta.Pozbawiony sterowników i awaryjnej elektroniki
Brzózka
Posty: 14
Rejestracja: 03 lis 2018, 08:08
model samochodu: Soul
Lokalizacja: Śląskie

Re: Czy warto? Proszę o pomoc

Post autor: Brzózka »

Miałem wcześniej 2 multiple, które się psuły jak diabli choć jeździło się nimi bardzo fajnie i były pakowne. Soula kupiłem ponad roku 1.6Pb +LPG i jak do tej pory gdzie ktoś przy nim grzebał to elektryk, który montował światła do jazdy dziennej i firma zajmująca się naprawą (tuningiem) liczników, bo już myślałem, że oślepnę od tego białego podświetlania zegarów. Wymiana ledów na czerwono załatwiła definitywnie sprawę, a i pasuje do środkowego kokpitu.
ja3x
Posty: 9
Rejestracja: 20 sie 2019, 19:42
model samochodu: Kia Soul

Re: Czy warto? Proszę o pomoc

Post autor: ja3x »

Kia soul I to shit , nie da sie tym jezdzic po miescie ( zawieszenie bardzo sztywne) Jedziesz jak furmanka
Chyba ze bedziesz jezdził po autostaradach ale wtedy spalanie bedzie ..... 15 litrów + -
Kia soul II to juz inna bajka , zawieszenie poprawione itd ale wiadomo bez 35 tys zł nawet nie masz czego szukać.
pks5
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:48
model samochodu: KIA SOUL

Re: Czy warto? Proszę o pomoc

Post autor: pks5 »

bejbii85 pisze: 08 kwie 2018, 09:00 Dzień dobry
Jeszcze nie jestem posiadaczką żadnego modelu KIA, ale mam chrapkę na KIA SOUL... rocznik 2009 (na taki mam fundusze)
Warto?
Jak się jeździ?
Jakie wady, zalety? Tylko szczerze :)
Na co zwrócić uwagę?

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Jestem posiadaczem KIA Soul z 2009 r. Samochód jest zasilany gazem poprzez instalacje z lubrikatem olejowym. Cos pieknego. Sam samochód bardzo prosty, zrobiony tanim kosztem a więc bez zbednej elektroniki. Technicznie: posiada wysokie twarde zawieszenie wiec nie jest to samochód wygodny na polskich drogach. NIEWYGODY REKOMPENSUJE JEDNAK TRWALOSCIA CZESCI ZAWIESZENIA . Bardzo obszerny wewnatrz kosztem pojemności bagaznika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Soul”