Moc w Soul II 1.6 GDI

forum użytkowników modelu Soul
Robert83
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 19:51
model samochodu: Soul

Moc w Soul II 1.6 GDI

Post autor: Robert83 »

Witam wszystkich,

Jestem użytkownikiem nowej Kia Soul 1.6GDI. Mam problem z przyspieszaniem tego auta. Autko jest z 2016r. I formalnie ma wpisane euro6 i 131km. Oczywiście jest na gwarancji.
Niestety mam problem z przyspieszaniem. Auto ma 18' felgi i kapcie 245, wiec wiem ze opory są znaczne. Jeżeli ma do 2k obrotów to muł totalny i to nawet na 2 biegu. Lekka górka 1,5k obrotów, 2 bieg i można wciskać pedał do oporu a on nie przyspieszy. Przyspieszenie zaczyna się w zasadzie po 3,5k obrotów i to w dodatku gdy wcięcie się pedał gazu do boosta.
Dodatkowo jak się normalnie przyspiesza w przedziale 1k-2k obrotów to czuć jakby podszarpywanie.

Teraz jest pytanie. Czy moje oczekiwania w stosunku do tego auta są znacznie większe, czy faktycznie coś jest nie tak.

Dodam, ze jeszcze Kia ceed z tym samym silnikiem ale kołami 15' i tam jest petarda.
kawex
Posty: 15
Rejestracja: 06 cze 2015, 09:11
model samochodu: soul

Re: Moc w Soul II 1.6 GDI

Post autor: kawex »

Witam
Coś jest nie tak powinien iść jak burza. Ale chyba nikt ci nie pomoże bez wizyty w warsztacie.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Moc w Soul II 1.6 GDI

Post autor: bidżej »

W Sportage (co prawda duzo wieksze auto), ktorego mam w rodzinie, ten silnik zachowuje sie identycznie - do 2.5k rpm nie dzieje sie praktycznie nic, potem dopiero zaczyna ciagnac.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Robert83
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 19:51
model samochodu: Soul

Re: Moc w Soul II 1.6 GDI

Post autor: Robert83 »

To chyba kwestia skrzyni i do tego te koła robią swoje. Autko jedzie na serwis wiec zobaczymy co zrobią i powiedzą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Soul”