Wskaźnik spalania na wolnych obrotach

forum użytkowników modelu Soul
Majka
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2018, 10:45
model samochodu: Soul

Wskaźnik spalania na wolnych obrotach

Post autor: Majka »

Witam serdecznie. Właśnie dołączyłam do forum. Mam pytanie odnośnie KIA Soul 1.6 CRDI, rok 2012, może ktoś z posiadaczy zna odpowiedź :) Otóż na wolnych obrotach tzn. na postoju np. na światłach, wskaźnik spalania (w formie "paseczka") pokazuje maximum czyli 20 l :shock: czy to jest normalna sytuacja w tym aucie (mam go od dwóch tygodni) czy raczej jest to jakaś usterka? Ponadto mam wrażenie, że coś za dużo pali samochód w porównaniu do pierwszych tras jakie nim zrobiłam. Najpierw średnie pokazywało 5.8 - 6.0 a teraz jest 7,5. Nie wiem czy ma na to wpływ niska temperatura czy może coś jest nie tak. Proszę też innych posiadaczy o informacje ile Wasze Soule spalają. Słyszałam dobre opinie o niskim spalaniu tego silnika ( ok 6 l), a 7,5 l to trochę dużo :cry:
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wskaźnik spalania na wolnych obrotach

Post autor: robert-km »

Skoro stoisz w miejscu, to wiadome, że auto nie pokonując żadnej odległości z włączonym silnikiem pali nieskończoność paliwa na 100km.
W zasadzie to nie rozumiem dlaczego w niektórych autach (np. Optima) jest to kompensowane.
Inne marki samochodowe przełączają wtedy wyświetlacz chwilowego spalania z l/100km na l/1h postoju.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
Majka
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2018, 10:45
model samochodu: Soul

Re: Wskaźnik spalania na wolnych obrotach

Post autor: Majka »

Pytam dlatego, że w poprzednim aucie pokazywało zero w formie dwóch kresek, coś w style -- l / 100. W tym aucie trochę mnie to zdziwiło, a że się nie znam... ;)
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wskaźnik spalania na wolnych obrotach

Post autor: robert-km »

A co do wysokiego spalania - to oczywiście zależy od tego jak jeździsz - szczególnie teraz w zimie. Jeżeli robisz krótkie trasy, to silnik w trakcie rozgrzewania pali znacznie więcej paliwa.
Gdy silnik osiągnie już optymalną temperaturę pracy, wszystko wraca do normy.
Jeżeli robisz jakieś dłuższe trasy, to warto sprawdzić ciśnienie w oponach - potrafi ono mieć spore znaczenie, szczególnie przy wyższych prędkościach.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
Majka
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2018, 10:45
model samochodu: Soul

Re: Wskaźnik spalania na wolnych obrotach

Post autor: Majka »

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdzę też te opony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Soul”