Odgrzybianie klimatyzacji w KIA Venga

forum użytkowników modelu Venga
mowa69
Posty: 11
Rejestracja: 24 lip 2014, 16:39
model samochodu: Venga

Odgrzybianie klimatyzacji w KIA Venga

Post autor: mowa69 »

Zamierzam odświeżyć klimatyzację jakimś preparatem (np. K2). Nie wiem dokładnie jak to zrobić. Może ktoś wykonywał taką czynność w swoim aucie. Proszę o wskazówki krok po kroku jak to zrobić.
Na opakowaniu pisze, że należy wyjąć filtr przeciw pyłkowy i wprowadzić preparat przez wloty powietrza do wewnątrz.
Czy to wystarczy? Czy w ten sposób wyczyszczę również parownik? Czy mam te czynności wykonywać przy załączonym nadmuch czy nie?
Bardzo proszę o instrukcję jak to robić.
Pozdrawiam
danny
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2011, 10:24

Re: Odgrzybianie klimatyzacji w KIA Venga

Post autor: danny »

Filtr kabinowy najlepiej wymienić na nowy, ale nie koniecznie. Mi wystarczy wymiana co 2 lata. jak go wyjmiesz to zobaczysz w jakim jest stanie.
Preparat najlepiej wtrysnąć przez wloty powietrza. Musisz uruchomić obieg wewnętrzny i maksymalny nadmuch. Później odbezpieczasz odgrzybiacz i tak zostawiasz odpalone auto, wszystko pozamykane tak żeby pracowało 15 - 20 minut.
mowa69
Posty: 11
Rejestracja: 24 lip 2014, 16:39
model samochodu: Venga

Re: Odgrzybianie klimatyzacji w KIA Venga

Post autor: mowa69 »

Dzięki Ci za informację. Tę metodę już próbowałem. Wolałbym jednak wprowadzić preparat do wnętrza. Po wyjęciu filtra w którą stronę należy wprowadzić preparat tak aby dotarł do parownika?
Pozdrawiam :D
krzysiekko
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2020, 09:23
model samochodu: Venga

Re: Odgrzybianie klimatyzacji w KIA Venga

Post autor: krzysiekko »

Cześć,

Czy ktoś z Was wie którą drogą najlepiej dojść do parownika klimatyzacji? Na rysunkach widziałem że jest czujnik temperatury przy parowniku, także jest to jakiś trop, ale chciałbym zapytać bo może ktoś tu ma jakieś doświadczenia w tym temacie.
Chciałbym zastosować preparat (pianka) K2 klima doktor tak żeby zabić grzyby z parownika. Robiłem to w drugim aucie i muszę przyznać że efekt jest zadziwiająco dobry. Tylko jest jedno ale - piankę trzeba zaaplikować tak żeby dotarła do parownika, bo inaczej to strata czasu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”