KIA Venga 1,6 automat z inteligentnym kluczykiem

forum użytkowników modelu Venga
ELFRO
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2013, 10:38
model samochodu: Venga

KIA Venga 1,6 automat z inteligentnym kluczykiem

Post autor: ELFRO »

Jestem nowym posiadaczem KIA Venga 1,6 automat z inteligentnym kluczykiem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeździ się świetnie. Ale przeszkadza mi jedna rzecz. Akustyczna sygnalizacja otwartych drzwi kierowcy przy wyłączonym silniku. Nie wiem dlaczego raz się załącza a innym razem nie. Jaki cel ma taka sygnalizacja jeśli nie wiadomo co oznacza? PO CO, NAC CO, KOMU I DLACZEGO? Jak to wyłączyć? Jak np. odkurzyć samochód bez wycia? Jeśli musi coś sygnalizować to dlaczego nie ma przycisku kasowania: „tak wiem nie wyj dalej". W instrukcji pisze wprawdzie mgliście, że może to być sygnalizacja braku blokady kierownicy, ale ruszanie kierownicą nic nie daje. Nie wiem czy się nie wścieknę i sam tego nie załatwię nawet kosztem utraty gwarancji. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
marko
Posty: 12
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:41
model samochodu: venga

Re: KIA Venga 1,6 automat z inteligentnym kluczykiem

Post autor: marko »

Prawdopodobnie kieruje tym moduł sterowania nadwoziem BCM (A) odbiera różne sygnały od włączników/czujników, nadzorując funkcje kontroli czasu i alarmów, sterując światłami pozycyjnymi, tylnymi światłami przeciwmgielnymi, pracą wycieraczek, brzęczykiem ostrzegawczym, wyłącznikami czasowymi ogrzewania przedniej i tylnej szyby, automatycznym wyłączaniem lampki bagażnika, zamkiem centralnym, ostrzeżeniem o niezapięciu pasów bezpieczeństwa, ostrzeżeniami pojawiającymi się po ustawieniu kluczyka zapłonowego w położeniu ON, ostrzeżeniem ogranicznika prędkości, oświetleniem wnętrza pojazdu, czasomierzem szyb sterowanych elektrycznie, systemem zdalnego odblokowania pojazdu, autoalarmem, odblokowywaniem drzwi w chwili kolizji, funkcją informującą po umieszczeniu kluczyka w stacyjce, kamerą cofania, modułem sterującym alternatora, światłami automatycznymi, światłami do jazdy dziennej, odblokowaniem klapy bagażnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”