światła w venga

forum użytkowników modelu Venga
panjacek13
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2013, 16:22
model samochodu: venga

światła w venga

Post autor: panjacek13 »

mam pytanko odziedziczyłem kia venga 2010rok i zauważyłem że gdy zostawilem auto na światłach to nie ma sygnału ostrzegawczego jak w innych samochodach czy to norma czy może coś się popsuło i nie piszczy
siekiel
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:07

Re: światła w venga

Post autor: siekiel »

Kia Venga nie ma takiego ostrzeżenia o zapalonych światłach, więc to norma ;)
wojtek770i
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2013, 21:57
model samochodu: Venga

Re: światła w venga

Post autor: wojtek770i »

A ja jeszcze nie odebrałem auta z salonu, ma to nastąpić w najbliższych dniach ale już na pierwszy rzut oka zdenerwowało mnie że Venga nie ma świateł do jazdy dziennej, po prostu zgroza więc już zakupiłem dzienna od philipsa day light 4 są rewelacyjne mam takie same w drugim aucie już prawie 3 lata, tylko boje się o gwarancje w nowym czy można stracić gwarancję montująć światła dzienne
siekiel
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:07

Re: światła w venga

Post autor: siekiel »

Samodzielny montaż świateł do jazdy dziennej w samochodzie jest traktowany jako ingerencja w instalację elektryczną samochodu i może być podstawą do odmówienia napraw gwarancyjnych. Najlepiej się jednak zorientować w ASO,bo były różne przypadki, jedni uznają gwarancję, inni nie.
wojtek770i
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2013, 21:57
model samochodu: Venga

Re: światła w venga

Post autor: wojtek770i »

Jak odbierałem auto to pytałem się o światła dzienne i powiedzieli że lepiej jak oni to zamontują bo przy jakiejś awarii mogę stracić gwarancję jak sam je zamontuje, ale cena montażu mnie powaliła 140 zł , jejku a te philipsy kosztują 180 zł, montaż trwa tylko 20 minut, chyba dam sobie spokój na razie z tym
wojtek770i
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2013, 21:57
model samochodu: Venga

Re: światła w venga

Post autor: wojtek770i »

Czy jest ktoś oprócz mnie na tym forum, chciał bym się dowiedzieć jakie żarówki ma w reflektorach przednich Venga bo w instrukcji nie pisze jakie są, pisze tylko jaką mają moc, od świateł mijania to na pewno jest h7, ale nie wiem jaka jest od drogowych h1 albo h3, ???
danny
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2011, 10:24

Re: światła w venga

Post autor: danny »

Jeśli chodzi o żarówki do Vengi to sprawa oczywista. masz w specyfikacji:
Marka, Model: KIA VENGA, 01.10- obecnie
Typ żarówki=H1+H7,
Reflektor elektryczny z silnikiem,ECE
ashley
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2014, 09:17

Re: światła w venga

Post autor: ashley »

Spalanie jest niskie ale tylko przy wolnej jeździe;) przy częstym przyśpieszaniu i dużej prędkości podróży spalanie wyraźnie wzrasta, ale wiadomo nie może być jak w bajce...............
marko
Posty: 12
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:41
model samochodu: venga

Re: światła w venga

Post autor: marko »

panjacek13 pisze:mam pytanko odziedziczyłem kia venga 2010rok i zauważyłem że gdy zostawilem auto na światłach to nie ma sygnału ostrzegawczego jak w innych samochodach czy to norma czy może coś się popsuło i nie piszczy
nie ma, ale po dwukrotnym naciśnięciu pilota "zamknięcie" gasną światła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”