Awaryjność Venga

forum użytkowników modelu Venga
rolek
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2011, 15:07

Awaryjność Venga

Post autor: rolek »

Witam, zamierzałem się do kupna modelu Kia Venga lecz wyczytałem w internecie ze ponoć model ten jest bardzo awaryjny, jeździliście może nim rzeczywiście jest tak źle, co uważacie?
szalas
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2011, 14:19

Re: Awaryjność Venga

Post autor: szalas »

Też przed zakupem słyszałem wiele takich opinii jednakże i tak się na niego zdecydowałem, od tego czasu minęły już prawie dwa lata i nie miałem żadnej poważnej usterki, samochód trzyma się jak należy i wierze ze tak pozostanie, z mojej strony wygląda to na solidną produkcje.
mojavi
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:21

Re: Awaryjność Venga

Post autor: mojavi »

Niestety u mnie to się sprawdziło poza ładnym wyglądem według mnie dużo te auto nie oferuję częste usterki i długi czas serwisowania bardzo negatywnie wpływają na jego ocenę, nie radżę kupować.
pepe
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2011, 14:37

Re: Awaryjność Venga

Post autor: pepe »

Kupiłam i nie mogę narzekać, nie wiem czy wszystkie modele są tak bez awaryjne jak moja Venga ale jeżdżę nią prawie codziennie od ponad roku i miałam tylko jedną niewielka awarie którą szybko się zajęto w serwisie. Poza tym przestrzeń i elegancja, dobre auto.
patapon
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2011, 12:53

Re: Awaryjność Venga

Post autor: patapon »

Dla mnie zło kupiłem co prawda używany ale nie dziwie się ze poprzedni właściciel chciał się go pozbyć, psuję się nad wyraź często, też mam zamiar go sprzedać. Odradzam.
siekiel
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:07

Re: Awaryjność Venga

Post autor: siekiel »

W lutym kupiłem żonie i jak narazie to rewelacja, bardzo sobie chwali, od tego czasu nic się nie psuło, to juz bardziej awaryjny jest nasz nowy focus, który był już 3 krotnie w serwisie.. to co piszecie to chyba zależy jaki egzemparz się trafi jednemu nic się nie psuje drugi ma pecha.
krism84
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:32

Re: Awaryjność Venga

Post autor: krism84 »

Co do awaryjności auto to ile ludzi tyle opinii poza tym duże znaczenia ma nasze podejście do auta i styl jazdy.
Kupowałem nowego w 2009 r Fiata Punto Evo wszyscy mi odradzali że Fiat itd itp po prostu dramat - ale rzeczywistość okazała się inna auto super i prawie 4lata bez żadnej podkreślam żadnej awarii. Natomiast miałem też bmw 3 (e46) również nowe i raz w miesiącu odwiedzałem serwis!!!! to normalne! a każdy powie że bmw to super auta - bzdura!

Teraz zmieniam auto bo powiększa mi się rodzina i z wiadomych względów wybieram Vengę - mam nadzieję że się nie zawiodę ale wszyscy musimy pamiętać że to auto kosztuje 40 kilka tysięcy zł i jest dużo tańsze od konkurencji nie tylko ze względu na znaczek na masce ale również niższą jakość.

Bo nie da się tyle wydać na auto i oczekiwać osiągów ferrari jakości mercedesa i spalania 2l/100km . Coś za coś.
Awatar użytkownika
zigi
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2012, 08:24

Re: Awaryjność Venga

Post autor: zigi »

Wszystko zależy od modelu a raczej samochodu jaki się kupi. Ja na temat vengi słyszę rożne opinie. Chyba to rzeczywiście zależy od tego jak się auto eksploatuje i jak się o nie dba. Jeszcze jest tego typu ryzyko, że trafi się na pechowy model akurat. No ale to trzeba mieć pecha. Myślę że i tak patrząc na wypowiedzi nie jest to super auto ale też nie jest złe. Więc warto zainwestować. Pozatym cześć nie są drogi do kia i 7 lat gwarancji.
Motoryzacja to moje motto życiowe
stivi
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2011, 09:23

Re: Awaryjność Venga

Post autor: stivi »

Od ponad roku jeżdżę Kia Venga i jestem zadowolony. Wcześniej miałem już kilka samochodów, więc mam pewne odniesienie i można powiedzieć, że jest ponadprzeciętnie awaryjna, bo na razie nie była potrzebna żadna naprawa. Po rocznej eksploatacji mogę stwierdzić, że jedynie przeszkadza mi gruby słupek A, co jest wynikiem umieszczenia dodatkowej szyby przed drzwiami.
Spalanie w mieście jest na poziomie 8,5 l /100 km. Czasami resetuje się poziom średniego spalania na komputerze. Źle też jest zrobione odprowadzenie wody z klapy bagażnika. Przy otwieraniu klapy po deszczu, zawsze mnie woda pochlapie.
toni
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2013, 19:08
model samochodu: kia Venga

Re: Awaryjność Venga

Post autor: toni »

Witam,
wszystkich użytkowników KIA Venga którzy czują się oszukani, zawiedzeni, mających problemy ze swoim samochodem i niezadowolonych z obsługi serwisowej proszę o kontakt: witold.antoni@tlen.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”